Skocz do zawartości

Rama YZF750-FZR1000(starszy rocznik) a Thunderace 1000


bread
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam. Chcę przerobić YZF 750 na silnik od ThunderAce. Czy mógłbyś podzielić się ze mną informacjami na ten temat?

 

Co właściwie chcesz zrobić? Jak przerobić 3/4 na litra, będziesz cylindry wiercił?? Ramy w tych sprzętach różnią się i zarazem mocowanie samych silników też. Takie wały to jedynie metodą kowalskiego, przykładasz nowy silnik, mierzysz i spawasz bo innych wytycznych to tu nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik fzr/yzf1000 wchodzi do yzf 750 bez wiekszych problemow z wyjatkiem gornych mocowan przy glowicy.Puszka powietrzna od 750 zdlawi 1000 silnik.Potrzebna jest pucha i modul zaplonowy od Thunderace.

Kolector wydechowy od 1000 tez by sie przydal jako ze jest stunningowa ny do wiekszego silnika.

 

Thundercace yzf1000r to tak naprawde rama od yzf750 z silnikiem fzr1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz załatwić sobie silnik YZF to czemu nie, a pozatym możesz wykonać jeden trik:

Przełożyć skrzynię z 750 do 1000, skrzynie są identyczne, natomiast

750 ma 6 przełożeń, więc

1 i 6 bieg masz takie same

2,3,4,5 - są krótsze niż w 1000 więc na nich będziesz miał jeszcze większe kopyto!! - naprawdę warto!

(gdzieś to nawet dokładnie mam w Geardata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jest takie forum na którym nawet jest dość dokładnie opisane to co chcesz zrobić. Wpisz w google EXUP Brotherhood (jestem jednym z uczestników tego forum, obecnie jest zamknięte, chyba przenoszą bazę danych czy jakoś tak) i klikaj w to co wyskoczy. Przeróbka prostsza od "kochania" :) ramy nie trzeba przerabiać !!! co do modułu zapłonowego to nie trzeba go zamieniać (yzf750 na fzr/yzf 1000) ale musisz uważać żeby silnika nie "przekręcić" bo moduł od yzf 750 podobno pozwala na kręcenie się aż do 16 000 a silnik od fzr/yzf 1000 max do 13 500 rpm.

 

Takie wały to jedynie metodą kowalskiego, przykładasz nowy silnik, mierzysz i spawasz bo innych wytycznych to tu nie znajdziesz.

 

ventura, to naprawdę da się zrobić i to całkiem prosto! a forum jest po to żeby pytać i odpowiedzi dawać. pozdrawiam i nie spinaj się chłopie!! :D

Edytowane przez Zbyszekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem zainteresowany obejrzeniem yzf 750 ktory sie kreci do 16000,yzf 1000 ktory sie kreci do 13500 tez mnie interesuje. :icon_eek: Zdjecia z kawalkiem korbowodu wystajacego przez blok cylindrowy sa bardzo zabawne.

 

Modul moze pozwoli na odpalenie silnika ale to nie znaczy ze mapa wyprzedzenia zaplonu bedzie odpowiednia.Yzf750 ma bardziej ponadkwadratowy silnik ( 72x46 mm ) niz yzf1000 (75.5x56) ,katy wyprzedzenia zaplonu sa bardziej agresywne.TZN,bedzie to jezdzic ,ale nie najlepiej.

Edytowane przez tomekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mały problem z tym forum. Nie znam języka, a tam wszystko nie po naszamu. Może ktoś ma jakąś fotkę modyfikacji mocowań. Co do modułu to na pewno będzie do wymiany bo mapa zapłonu to podstawa. Mam skrzynię od YZF 750 i też chcę ją załoyć do silnika 1000, oczywiście z całym automatem zmiany biegów, ale z tym nie ma problemu, kolektory też pójdą trochę wyżej, ale jest tyle miejsca, że wystarczy założyć mate termiczną żeby miska oloejowa się nie nagrzewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem zainteresowany obejrzeniem yzf 750 ktory sie kreci do 16000,yzf 1000 ktory sie kreci do 13500 tez mnie interesuje. :notworthy: Zdjecia z kawalkiem korbowodu wystajacego przez blok cylindrowy sa bardzo zabawne.

tomekd dlatego napisałem "podobno" nie opieram się na swoim doświadczeniu tylko bazuję na forum exupbrotherhood, nie sprawdzałem tego.

 

mazistreet, jak tylko będzie możliwość wejścia na to forum to ściągne dla Ciebie opis i fotki.

Jak będziesz coś więcej potrzebował to daj znać na PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...