Skocz do zawartości

Objawy zacinającego się napinacza rozrządu


mateuszm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko. Od pewnego czasu przy obrotach ok. 3-3,5 tys. wydaję mi się jakby delikatnie chrobotał łańcuszek rozrządu. Nie jest to głośny odgłos. Z tego co wiem w CB 500 właśnie lubią się zacinać napinacze łańcuszka. Sam łańcuch był nie dawno wymieniany. Jak sprawdzić czy ten napinacz rzeczywiście się zaciął i ewentualnie jak to usunąć?

Edytowane przez mateuszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poco kupowac cos co moze byc dobre ,sprawdz napinacz jesli sie blokuje wymien go na nowy.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piszę ponownie, ponieważ trochę mnie już to irytuje...

Mój napinacz raczej nie jest automatyczny. Wykręciłem go i obejrzałem :banghead: Na jego środku jest śrubka którą reguluje się napięcie łańcuszka. Dokręca się w lewo, napinacz napina łańcuszek i jest cisza. Jednak po przejechaniu powiedzmy 100 km łańcuszek znowu brzęczy :banghead: Wygląda to tak jakby po dokręceniu tej śrubki napinacz nie blokował się, tylko znowu po jakimś czasie obluzowywał się.

Trochę mi to nie pasuje, ponieważ wszędzie jest napisane, że w CeBulach były montowane automatyczne napinacze a ten mi raczej nie wygląda na automatyczny. Chyba, że PC 26 miały zwykłe a dopiero nowsze (z tarczą z tyłu) automatyczne... Sam nie wiem...

Jak Wam coś przychodzi do głowy to piszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tylko nasuwa pytanie czy ten dźwięk łańcuszka przypominał Ci trochę luźną śrubę gdzies tam :banghead: .Nie wiem jak to opisać ,taki metliczny dźwięk,jakby coś wpadało w rezonans.Mam to samo przy jakiś 3-4tys obr.Czy to też może być łańcuch bądz napinacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...