Skocz do zawartości

Co dają dobre skórzane kombinezony


fv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać jaka jest różnica między standardowym skórzanym kombinezonem za powiedzmy 1200zł w stosunku do markowego, drogiego ubioru za powiedzmy 2200zł? Co mam szansę dostać dobrego? Skuteczną wentylację, wygodę... Czy to się opłaca?

 

Pytam, bo o ile na błąd w wyborze kasku było mnie od biedy stać, to wywalić 1200zł na coś niefajnego już nie. Jakie są Wasze doświadczenia z kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mój kombi to był AMX :D tez uważałem że kombi to kombi a płaci sie tylko za firmę. Niedawno kupiłem kombi Dainise i powiem Ci stary że zupełnie inna bajka :D :D Wentylacja ,dopasowanie, szycie już nie czujesz sie jak w zbrioi a iczas ubierania i rozbierania o polowę krótszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mój kombi to był AMX :D tez uważałem że kombi to kombi a płaci sie tylko za firmę. Niedawno kupiłem kombi Dainise i powiem Ci stary że zupełnie inna bajka :D :D Wentylacja ,dopasowanie, szycie już nie czujesz sie jak w zbrioi a iczas ubierania i rozbierania o polowę krótszy :D

 

tez mam dylemat , jeżdżę teraz w texach i chciałbym sobie na wiosnę sprawić skórę

jest tego tyle na rynku i nie wiem co wybrać

co firma to firma ale kasy tez szkoda

myślę max wydać 2000 zl

teraz sa jakieś promocje na dainese coś widziałem na allegro

tylko ,że sezon zbliża się ku końcowi a zamrozić 2000 zł na parę miesięcy i trzymac je w szafie

też mi się nie widzi

ciekawe czy na wiosnę tzn. w marcu ceny nie pójdą w górę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ,że sezon zbliża się ku końcowi a zamrozić 2000 zł na parę miesięcy i trzymac je w szafie

też mi się nie widzi

ciekawe czy na wiosnę tzn. w marcu ceny nie pójdą w górę ??

 

Ja bym poczekal. Byly juz przypadki na forum, ze na wiosne nie dalo sie wcisnac w kombiaka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jaka jest różnica między standardowym skórzanym kombinezonem za powiedzmy 1200zł w stosunku do markowego, drogiego ubioru za powiedzmy 2200zł? Co mam szansę dostać dobrego? Skuteczną wentylację, wygodę... Czy to się opłaca?

1) Użyty materiał (skóra tanich kombinezonów jest częst szorstka, ciężka i mało przyjemna w dotyku).

2) Poziom wykonania (szwy, zamki itp.).

3) Wygoda (wyprofilowanie ochraniaczy, dopasowanie).

4) Wygląd i lans :D

 

Tak najbardziej ogólnie. Tyczy się to w zasadzie każdego produktu motocyklowego, nie dawno były wałkowane kaski, teraz kombi :D Wszędzie zależność będzie taka sama.

A pomiędzy tanimi kombi za ok. 1000 a markowymi za >2 kzl jest też coś po środku: polecam zainteresować się produktami Vanucci, FLM, Hein Gericke itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Użyty materiał (skóra tanich kombinezonów jest częst szorstka, ciężka i mało przyjemna w dotyku).

 

nie wiem jak w pełnych kombi, ale mam porównanie między swoją kurtką hein gericke, a alpinestarem i 'cywilnymi' skórami kolegów - nie zauważyłem żeby ta kufaja alpinestara była jakaś lżejsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam dylemat , jeżdżę teraz w texach i chciałbym sobie na wiosnę sprawić skórę

jest tego tyle na rynku i nie wiem co wybrać

co firma to firma ale kasy tez szkoda

myślę max wydać 2000 zl

teraz sa jakieś promocje na dainese coś widziałem na allegro

tylko ,że sezon zbliża się ku końcowi a zamrozić 2000 zł na parę miesięcy i trzymac je w szafie

też mi się nie widzi

ciekawe czy na wiosnę tzn. w marcu ceny nie pójdą w górę ??

Zobacz na Allegro u gościa "Andykomórka" kupilem od nigo kombi Dainise i buty sidi ceny rewelka a gość jest spoko :D i Ci doradzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na Allegro u gościa "Andykomórka" kupilem od nigo kombi Dainise i buty sidi ceny rewelka a gość jest spoko :D i Ci doradzi :D

 

Taki tani to on nie jest do końca :D

tyle ,że same pozytywy ma

 

dla porównania

http://www.allegro.pl/item135923900_daines...edaz_wa_wa.html

 

http://www.allegro.pl/item134090502_kombin...e_m4_nowe_.html

 

tyle ,że w tym pierwszym to licytacja

 

Ja bym poczekal. Byly juz przypadki na forum, ze na wiosne nie dalo sie wcisnac w kombiaka :D

 

 

ostatnio sporo się ruszam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam od paru lat w skorach. przyszedl film na kombi, bo bede zmienial moto na bardziej usportowione :D moze :D mam tylko jedno ale: mierzylem spyke w b-motor w gda i babka powiedziala, ze nia ma szans, zeby tym jezdzic nawet jesienia :O powod - skory przepuszczaja zimno. i cos w tym jest, bo poki nie zaloze kalesonow/dresow i swetra to nie ma mowy o komforcie cieplnym. a podobno kombi ma scisle dolegac i nie ma tam miejsca na grubsze ciuchy pod spodem. moze ktos mi powiedziec, jak sobie radzic z zimnem w skorach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluza z czymś a'la windstoper albo dwie bluzy "normalne" - zmieszczą się mrugacz.gif

 

czyli jednym slowem trzeba cos pod spod. a sa jakies kombi z podpinka, czy czyms takim? bardzo szanuje skory za ich wytrzymalosc i bezpieczenstwo, ochrone przed wiatrem, ale za utrzymanie ciepla to wystawiam pelen negatyw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym slowem trzeba cos pod spod. a sa jakies kombi z podpinka, czy czyms takim? bardzo szanuje skory za ich wytrzymalosc i bezpieczenstwo, ochrone przed wiatrem, ale za utrzymanie ciepla to wystawiam pelen negatyw :D

 

 

ja myślę o czymś takim http://www.kobimoto.az.pl/sklep/index.php?d=produkt&id=147

i wydaje mi się ,że jak trochę zejdą z ceny to go kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kombi bielizne termo i jest git :) przynajmniej do temperatury ok. 7 stopni :icon_mrgreen: Sprawdziłem :P

A jak na bieliznę termoaktywną miast tradycyjnych skór założy się komplet tekstylny, to i przy -7 stopniach jest git - sprawdziłem. :crossy:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...