Skocz do zawartości

sucha miarka oleju w GS 500F


paradox_konin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pewien problem z olejem. Posiadam SUZUKI GS 500F rocznik 2004, 12000 przebiegu. W tym sezonie zrobiłem 6000km. Regularnie powiedzmy raz na miesiąc sprawdzałem poziom oleju, nie brał ani kropli. Dzisiaj zabrałem się za przygotowania do zimowania i okazało się ze miarka oleju jest sucha w silniku jest niewielka ilość oleju. Może ma ktoś jakiś pomysł, co mogło się stać? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebieegu i roczniku? Gdyby to chodzilo o starego wraka to bym rozumial wysuszenie w calym zakresie bagnetu.

 

Ja bym proponowal sprawdzic jeszcze raz - mi raz tez sie taki cud przytrafil, ze najpierw bylo puste okno, zeby za godzine pokazac prawie Full. I pamietaj - idealnie rowne podloze to podstawa!

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz nabrać nawyku sprawdzania poziomu oleju przed KAŻDĄ jazdą. Silnik motocyklowy inaczej gospodaruje olejem niż samochodowy :cool:

Pozdrawiam.

PS. W odpowiedzi na Twoje pytanie: ZUŻYŁ SIĘ :buttrock:

hikor

 

Hikor, nie przesadzaj. Ja rozumiem że DRka lubi olej, ale jeżdżąc GSem z 2004 roku nie trzeba sprawdzać oleju przed każdą jazdą ;) Serwis przed każdą przejażdżką? Komu by się chciało? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hikor, nie przesadzaj. Ja rozumiem że DRka lubi olej, ale jeżdżąc GSem z 2004 roku nie trzeba sprawdzać oleju przed każdą jazdą :buttrock: Serwis przed każdą przejażdżką? Komu by się chciało?

Moja DR-ka jest po generalce i od wymiany do wymiany czyli co ok. 6000 km (Castrol - full syntetyk) spala ok. 300 ml więc teoretycznie nie mam się o co martwić, ponieważ od górnego skrajnego poziomu oleju do dolnego skrajnego różnica wynosi ok. 600 ml. Jednak przed każdym uruchomieniem zimnego silnika sprawdzam olej. Jak jestem w trasie, to co każde tankowanie (co ok. 300 km-ów). Olejaki tak mają, że zużycie oleju jest nierównomierne. Czasem przez 2000 km-ów zużycie zerowe a czasem po 300 km znika 200-300 ml.

WARTO SPRAWDZAĆ.

hikor

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...