Skocz do zawartości

Orotomierz do simsona 6v


simsonkr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no tak .. tez kiedys mialem schwalbe i tez szukalem odpowiedzi na to pytanie ... mozliwy do zrobienia jest tylko obrotomierz na diody ... niewiem jak sie to robi ale jak ktos da schemat to moj ojciec to zrobi bo jest elektrykiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz w tym simsonie akumulator i instalacje pradu stałego? Jesli tak to możesz pokombinowac z obrotomierzem fiatowskim... :D Takie jak były montowane w PF125p zakres do 7.5 tyś normalnie ale gdy nie będziesz zmieniał przełozenia (2 imp=1 obrót normalnie jest) to będziesz miał 2x większy zakres czyli od 0 do 15000.....zasilanie żeby chodził na 12V musisz zmienić rezystor na wejsciu zasilania na o połowe mniejszy....i powinno działać :D

 

Mówie powinno bo zbieram się żeby to zrobić samemu ale nie mam czasu i obrotek sobie lezy (kosztował 10zł) i czeka na mnie :D ja tez mam instalacje 6V więc mam ten sam problem.....

 

Oczywisie jak kolega mówił możńa zrobić elektroniczny czyli z diodami a schematów jest masa wystarczy zajżeć na podana wyżej elektrode żeby znaleść co najmniej z 5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o podpiecie to moze byc problem.

 

podpinalem go tak jak trzeba +12v - no i do przerywacza jeden i wiecie co z tego wyszlo nic. bo w simsonie jest cos takiego ze na przerywaczu nie ma niby rozlaczen z masa.. sam sie dziwilem i tak jest a simson jest dobry i standardowa instalacje ma. mozesz to sprawdzic mierząc opór na stykach kowadelka i mloteczka, jest to wynikiem ze cewka zaplonowa jest poloczona z przerywaczem i to ona "nie izoluje masy :D" odlaczajac przewody od przerywacza jest tak jak powinno (podczas styku przewodzi prac a podczas rozwarcia nie :D )

 

a i zeby nie bylo sprawdzalem to tez w 2 innych simkach!! za zaplonem i 12V i 6V z przerywaczem

 

jest ponoc inny sposób trzeba obwinac kabel WN i ponoc ma dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...