Skocz do zawartości

Malowanie plastikow w enduro


zoltecek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja powiem tyle...

znajomy malował dt ... pare uderzeń gałązek.. i trzebabyło naklejkami tuszować...

nie polecam malowania ;-)

nosz kur... następny wyskoczył

czy ja mam swoje słowa z posta wyżej napisac duzymi literami czy co ??

 

ja pier*ole, ludzie, jak malujecie sprzęty "Renolakiem" za 30 zł za litr to sie nie dziwcie że skutki są beznadziejne

 

akryl i dodatki dobrej firmy kosztują 300 zł za litr (a nie 30 zł) a do tego dochodzi jeszcze koszt podkładu!!

 

może inaczej - kazdy widział zapewne scigacza po wypadku/dzwonie/paciaku ... jak wyglądał lakier? odpadał płatami? łuszczył się? NIE !! bo dobry lakier na plastiku zachowuje sie podobnie jak na metalu

 

oczywiscie nie namawiam nikogo do malowania enduraka (bo to sie mija z celem) ale staram sie tylko obalić jakies dziwne teorie ...

 

pzdr

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosz kur... następny wyskoczył

czy ja mam swoje słowa z posta wyżej napisac duzymi literami czy co ??

 

ja pier*ole, ludzie, jak malujecie sprzęty "Renolakiem" za 30 zł za litr to sie nie dziwcie że skutki są beznadziejne

 

akryl i dodatki dobrej firmy kosztują 300 zł za litr (a nie 30 zł) a do tego dochodzi jeszcze koszt podkładu!!

 

może inaczej - kazdy widział zapewne scigacza po wypadku/dzwonie/paciaku ... jak wyglądał lakier? odpadał płatami? łuszczył się? NIE !! bo dobry lakier na plastiku zachowuje sie podobnie jak na metalu

 

oczywiscie nie namawiam nikogo do malowania enduraka (bo to sie mija z celem) ale staram sie tylko obalić jakies dziwne teorie ...

 

pzdr

masz 100% racji tyle ze w scigaczu nie "wykręcasz na codzień" błotników i "nie szurasz po kamioeniach" :buttrock: na tej samej zasadzie są malowane plastikow zderzaki w autkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomalaowane plastiki w CRM i wygląda bardzo łanie, ale do pierwszego kontaktu z glebą! Nie ma możliwości żeby farba nie zeszła... raz nawet go myłem myjką pod ciśnieniem to zerwało lakier :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosz kur... następny wyskoczył

czy ja mam swoje słowa z posta wyżej napisac duzymi literami czy co ??

 

ja pier*ole, ludzie, jak malujecie sprzęty "Renolakiem" za 30 zł za litr to sie nie dziwcie że skutki są beznadziejne

 

akryl i dodatki dobrej firmy kosztują 300 zł za litr (a nie 30 zł) a do tego dochodzi jeszcze koszt podkładu!!

 

może inaczej - kazdy widział zapewne scigacza po wypadku/dzwonie/paciaku ... jak wyglądał lakier? odpadał płatami? łuszczył się? NIE !! bo dobry lakier na plastiku zachowuje sie podobnie jak na metalu

 

oczywiscie nie namawiam nikogo do malowania enduraka (bo to sie mija z celem) ale staram sie tylko obalić jakies dziwne teorie ...

 

pzdr

 

napsalem ze dt malował, a trudno sie spodziewać że malował nowe...

 

tak więc malował sprzęt warty max 3 tys .. to fajnie ze płacił za farby nie wiadomo ile.. i cudował..

 

uściślając

 

 

NIE POLECAM malowania plastiku, chyba ze masz możliwości na zrobienie tego za dużą kase i naprawde solidnie.. ( :buttrock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem:

 

Poprzedni właściciel mojego mtx-a miał zły dzień i pomalował mu plastiki (na szczęście nie wszystkie) jakimś gównem w ceglastym kolorze.

Jest to matowe, jakby jakaś szpachla czy co? Na osłonie lampy jest odprysk i zauważyłem, że pomiędzy tym świństwem a plastikiem jest jakaś folia.

 

Niech mi ktoś powie co to może być i jak to można usunąć bez zniszczenia plastików.

 

Rady typu: " Nie wiem czy to pomoże, ale napewno nie zniszczy plastiku." oczywiście też mnie bardzo interesują.

Pozdrawiam.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie poradźcie co ja z tym mogę zrobić

http://moto.allegro.pl/item154037965_yamaha_yz_250.html

chodzi mi o kolor bo ten co jest to mega mi się nie podoba brrrrrrr - ktoś miał dziwny gust. Jak kupiłem to troszkę pośmigałem ale spadł śnieg i czas aby się za to zabrać. Tu akurat wchodzi w grę tylko jakieś malowanie dobrą farbą (mam gdzie bo warsztacik dobrze wyposażony) tylko na jaki kolor ?? Myślałem o oryginalnym niebieskim yamahy i do tego komplet naklejek ?? A może coś innego ?? Jesli macie jakieś propozycje co do wyglądu to piszcie, a może 2 kolory ?? tylko jakie elementy jakim kolorem??

Edytowane przez zorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu albo papier ścierny, zeszlifować farbę naniesioną przez wiejskich tunerów gdy już nie będzie, próbować zapolerować żeby sie powrotem błyszczało. Albo, jeżeli zapolerowanie nic nie daje, okleina i cud malina

Edytowane przez piasektt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie było już o tym kilka wątków To nie ma sensu albo papier ścierny, zeszlifować farbę naniesioną przez wiejskich tunerów gdy już nie będzie, próbować zapolerować żeby sie powrotem błyszczało. Albo, jeżeli zapolerowanie nic nie daje, okleina i cud malina

piasektt nie chcę być nie uprzejmy ale twoja wypowiedź nie ma sesu ponieważ ma się nijak do zadanego przezemnie pytania. Ja nie pytam czy powinno się malować czy polerować czy co robić. Postawiłem sprawę jasno że w grę wchodzi tylko malowanie i pytam innych forumowiczów co do koloru - czy zaproponowany przemnie niebieski i naklejki będzie odpowiedni. Pomijam kwestię czy się maluje plastiki czy nie i nie wspomniałem o tym słowem. Nie zakładałem nowego tematu bo jak sam mówisz było o tym nie raz - podłączyłem się pod już istniejący. Więc jeśli chcesz mi coś doradzić to prosze poradź ale na zadane przezemnie pytanie - czytanie ze zrozumieniem się kłania.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja szanowny Panie kolego odpowiadałem koledze Ziggi a nie tobie :D A tobie podpowiem że nikt Ci nie powie czy niebieski jest ok bo to żecz gustu i chyba każdy sobie maluje jak chce. Mozesz nawet brązowy walnąć bo jest dobry moim zdaniem :clap: Ale nie popatrzyęłm na date postu który stworzył Ziggi i to jest mój bład.

Edytowane przez piasektt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to wszystko gra - wyjaśnione :icon_twisted: a co do koloru to yamaha ma niebieski oryginalny i przy takim bym chciał zostać ale ni ewiem jaki był oryginał kolor mojego rocznika ??

 

 

nikt nie poda koloru farby według RAL bo w orginale plastki są barwione nie malowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra no to i ja sie podepne

 

Powiedzcie co zrobic z tym?? Tylko sie nie smiejcie. Nie wiem jak mozna tak moto okaleczyc to jest mozliwe tylko w Niemczech :cool:

 

http://img250.imageshack.us/my.php?image=p10100177bb.jpg

http://img250.imageshack.us/my.php?image=p10100118no.jpg

 

Usunac ta farbe do konca czy tylko zmatowac i malowac ??

A no i moze ma ktos pomysl na jakies ciekawa kolorystyke??

 

pozdro :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...