Skocz do zawartości

Jak myjecie swoje sprzęty...???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Czy moglibyście się podzielić ze mną swoimi "technikami" mycia motocykli?! Czy myjecie je po prostu tak jak np. samochód tzn. wiadro wody + jakiś specjalny detergent, gąbka w łape i lecicie całego sprzęta w ten sposób oczywiście później go jeszcze spłukujecie...?! Czy może jest inny lepszy sposób?!

 

Pytam bo tak naszło mnie ostatnio i zastanawiałem się czy aby woda niczego nie namiesza w moto?? :flesje:

A i w ogóle, które części motocykla należało by raczej chronić przed woda??

 

Prosze o szczere wypowiedzi... temat może nie jest jakiś bardzo oryginlny ale chciałbym poznać Wasze zdanie?! :flesje:

Edytowane przez panas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko :flesje: ja myje swoja kawe tak jak mowisz wiadro+ludwik+gabka:D staram sie poprostu nie lac za duzo wody w okolicy siedzenia wiadomo aku bezpieczniki itp a ogolnie jest za**biscie :flesje: potem jezdze pare minut i tak sie dzieje jakies cholipcia prawa fizyki hehehehehe oddzialuja ze przy 200 km/h on sie jakos suszy:) a jak nie mam dostepu do wody to caly sprzet przelatuje ze szmatka i plynem do mycia okien tez dobry sposob pozdrawiam :P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie mam dostepu do wody to caly sprzet przelatuje ze szmatka i plynem do mycia okien tez dobry sposob pozdrawiam :flesje: :flesje:

 

Drugi sposób będe musiał wypróbować osobiście... dzięki za poważne podejście do tematu!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szyby jak myjecie? Mr. Muscle czy jest coś specjalnego? Bo to jest w sumie z plasticku więc Mr. Muscle chyba się nie nadaje bo będzie matowić, niech się jakiś magister wypowie... :flesje:

 

Wystarczy zwykly plyn do szyb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najczęściej stosuję wodę z płynem do mycia karoserii i z nabłyszczaczem i mycie ręczne, a spłukwanie na ogół karcherem (ale uważam na miejsca wrażliwe - elektyka), potem osuszam irhą i do czysta szmatką, czasami stosuje jeszcze wosk na wierzch, Elementy szklane płynem do szyb

kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myja albo wąż + gąbka albo cześciej wiadro z ciepłą woda + ludwig, staram sie nie moczyć zabardzo miejsc gdzie jest jakaś elektryka... a po umyciupale motor niech sobie chwile pochodzi, a jak troche przeschnie to szmatka woskowanie i polerowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA najczęściej myję płynem do mycia szyb, później dokładne osuszanie i nanoszenie wosku. Płynem do szyb myje praktycznie całe moto.

 

Jeżeli jest wyjątkowo brudne (a to mnie się nie zdarza często) to wtedy gąbką-ale unikam tego

Edytowane przez Kuba 89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja żona myje mi motocykl, poważnie :smile:

a techniki pewnie jak u poprzednika. Tyle, że później muszę w nocy odpracować :smile:

Odpracować hmm... ;-) :smile:

 

Udzielone odpowiedzi rozwiały wszystkie moje wątpliwości i obawy... teraz mogę czyścić swój sprzęt nawet codziennie... :icon_mrgreen:

 

Pozdro All

Edytowane przez panas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...