Skocz do zawartości

Przy jeździe na wprost półka jest krzywo...


michal750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to mozliwe,ze jadac prosto gorna polka jest leciutko przekrzywiona w prawa strone? Tak jakbym skrecil troszke kierownice w prawa strone.

Gdy wyprostuje polke jest OK, ale jade wtedy w lewo strone :buttrock:

Nie mam 100% pewnosci,ze motocykl jest bezwypadkowy, ale lagi wygladaja na nietkniete (nie sa krzywe ani podbite). Caly uklad przedniego zawieszenia wyglada na calkowicie seryjny.

Ta polka nie przeszkadza mi w jezdzie, ale jakos tak dziwnie wyglada :/ Aha motocykl prowadzi sie bez zarzutow i nic nie sciaga.

 

Nie wiem czy moge to z tym powiazac, ale mam wrazenie, ze ta polka skrzywila mi sie po tym jak dokrecalem lozysko glowki ramy. Czy to mozliwe? Co radzicie zrobic , zeby wyprostowac ta polke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mozliwe,ze jadac prosto gorna polka jest leciutko przekrzywiona w prawa strone? Tak jakbym skrecil troszke kierownice w prawa strone.

Gdy wyprostuje polke jest OK, ale jade wtedy w lewo strone :buttrock:

Nie mam 100% pewnosci,ze motocykl jest bezwypadkowy, ale lagi wygladaja na nietkniete (nie sa krzywe ani podbite). Caly uklad przedniego zawieszenia wyglada na calkowicie seryjny.

Ta polka nie przeszkadza mi w jezdzie, ale jakos tak dziwnie wyglada :/ Aha motocykl prowadzi sie bez zarzutow i nic nie sciaga.

 

Nie wiem czy moge to z tym powiazac, ale mam wrazenie, ze ta polka skrzywila mi sie po tym jak dokrecalem lozysko glowki ramy. Czy to mozliwe? Co radzicie zrobic , zeby wyprostowac ta polke?

 

 

Witam, niewiem czy Ci coś pomoge, ale ja w swojej hondzie cb 500 mam podobnie, też półka jest lekko w prawo jadąc na wprost a motocykl prowadzi się idealnie. Dawno temu gdy kupiłem sobie w sklepie nową jawe 350 też tak miałem. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawa banalna, jezeli to tylko niefachowe skrecenie. luzujesz gorna polke (tylko te sruby, co sciskaja lagi), stajesz od przodu motocykla, kolo miedzy kolana i skrecasz przytrzymujac kolo kolanami. nie przesadz, bo bedziesz mial w druga strone :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie jedno "ale", które może się przydac.

 

Jest także możliwe że Twoja maszyna ma skrzywiony przedni stelaż. Jako że kokpit zapewne jest Twoim punktem odniesienia to wydawać się może, że pólka jest krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą dużą centralną śrubę też warto odkręcić, nie tylko w półkach, jak również poluzować półeczkę spinającą golenie (np. tak jak jest w Suzuki GS 500). Do idealnego ustawienia lag, pod warunkiem że są proste można uzyć kawałka szyby - ułożona na lagach nie powinna się bujać. Po ustawieniu skręcamy (najlepiej poprosić kogoś o pomoc). Najpierw skręca się centralną śrubę na osi główki ramy, a dopiero potem lagi w półkach i całą resztę śrub, które zostału poluzowane.

 

Pawel

 

PS. Nie nalezy przesadzić z "luzowaniem" śrub na półkach, by lagi nie wyszły do góry. Zawsze lepiej ustawić sprzęta na centralnej podstawce, czy nawet lekko odciążyć przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne "odprężenie" zawieszenia masz po poluzowaniu wszystkich śrub, wtedy lagi (jak są proste, tak samo jak półki) moża ustawić bez siłowania się. Konieczne jest jednak odciążenie przedniego koła, pilnowanie ustawienia wysokości w półkach i prawidłowa kolejność skręcania (przynajmniej jedna z półek (np. dolna) musi być lużna przy skręcaniu centralnej śruby).

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...