Skocz do zawartości

Komar MR232 - wspaniały Polski "moped"


kobuz1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akurat bakow to mam oporowo, moim hobby jest penetrowanie okolicznych składów zlomu, i jak nic nie ma to na pewno bak od komara bedzie:-) wiec jesli chcesz akurat taki kolorek to pewnie znajde tylko sie zakrece porobie fotki i przesle na priv to sie dogadamy po katolicku:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hobby to ja od jakiegos miesiąca zaczalem nałogowo jezdzic po złomach ze 3 razy w tygodniu:) ale ostatnio żadnych bakow w dobrym stanie nie namierzyłem.. Dokładnie to interesuję mnie baki z tych komarów z pierwszej fotki, mógłbyś odkrecic je z tych komarów i sprzedać? Czy niebardzo? Ten zielony chyba ma ładny lakier z tego co widze, a kremowy mma sporo obdarć, więc takiego kremowego jak byś gdzies znalazł z lakierem w stanie bdb to bym tez brał:bigrazz:

Jak by co to wal na priva lun GG.Aha przypomnialo mi się że szukam lewej osłonki gażnika do Mr232 ale musi mieć oryginalny dobrze zachowany granatowy lakier, jesli masz daj znac:)

Pozdrawiam

Edytowane przez kobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys do mnie do garazu chlopaki z osiedla przyprowadzili komara. moto o dokladnie takim samym wygladzie, tylko nie mialo pedalow. tabliczka znamionowa mowila nam ze to 1964 rok, ale uwierzcie mi na slowo, ze bedacy na nim oryginalny lakier zachowal sie sto razy lepiej niz u Ciebie. moto potrzebowalo zajrzenia w gaznik, zmiany polamanych pierscionkow i posiedzenia przy rozregulowanym zaplonie.

moto spedzilo u mnie pare dni, chodzilo jak marzenie, tylko mnie biegi w rece denerwoowaly:P niestety, po jakims czasie chlopakom zawiesila sie przepustnica, nawet z tym sobie biedaki nie poradzili. smutny koniec tej opowiesci bedzie taki ze moto poszlo pod mlotek, a raczej duzy mlot. skrzynie i bloki silnika poszly na zlom, zdewastowany bak, rame itd widzialem na smietniku, ale nawet niewarto bylo tego brac... :crossy: a biedny gazniczek, w ktorym stale zacinala sie przepustnica dorzucili mi do przepieknych kol, ktore odrazu wystawilem na allegro i sprzedalem od reki za 60 zlotych... a zaplacilem im 10...

 

jak sie domyslacie moto chcialem od nich kupic, ale niestety bylem bez grosza przy duszy. gdybym wiedzial ze ten komarek tak wlasnie skonczy to i kurde bym sie zadluzyl... no ale coz...

 

w kazdym badz razie zycze powodzenia przy zabawie przy moto...:flesje:

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magneto, lakier na moim komarze jest zachowany w stanie bdb, tylko trzeba pozadnie wyczyscic i przepolerowac, na co niestety ciagle brak mi czasu bo mam jeszcze pare innych maszyn na głowie.. A ogólnie przegapiles zajebista okazje z tym komarem no i zle skonczyl:( no ale takie życie..

pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies póltora roku temu mój kolega pomyslał ze zwariowałem, bo rycze mu na srodku ulicy-STÓJ< ZAWRACAJ!!!!!! A przyczyna tego był starszy jefgomosc obwieszony wędkami na komarku własnie takim 62rok, bardzo niski numer, bo własnie w 1961 zaczeli produkcje komara :-)]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29b630ff14a7f752.html

oczywiscie nabyłem go po jakims czasie molestowania goscia, a potem po karniosze sprzedałem... i gozko pozałowałem ale los mi poduznoł nastepne cudo i sie zaceło:-) teraz jest jak wyzej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam siedzenie do komara 2 czyli te jedno osobowe gombkowe ale dorzniete i pelno czesci silnikowych czyli glowice, jeden kompletny zestaw

czyli glowica, tlok, pierescienie, cylinder, uszczelka pod glowice. Mam rowniez kartery zebatki, Magneta, Klamki, jeden tlumik z kolankiem w przyzwoitym stanie rozne linki jedna jest biala tylko nie pamietam czy jest ok. Orginalny licznik na chodzie tylko ze jest odlamany kawalek wskazowki To wszystko do silnika jaja CZyli komara 2 Jak ktos cos potrzebuje to walic na PW Jeszcze mam nowke tlok do jawki chyba orginalny Jeszcze plastiki te co sa na nazedzia do komara 2 i 3. Amory do komara 2 chyba to wszystko

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOze bym od Ciebie linke wzial, wlasciwie to chodzi mi o sam pancerz bo zajmuje sie dorabianiem linek motocyklowych(oprócz obrotomierza i licznika), wiec sam pancerz bym wzial, ale musi byc srebrny/szary w dobrym stanie, takie wlasnie sa oryginalnie w moim komarze.

Pozdro - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój brat cioteczny miał kiedyś komarka sztywnego

było to dawno temu kiedy ciężko było kupić farbę do malowania

dlatego pomalował go na .... różowo :icon_razz:

a że ma żyłkę poetycką ułożył wiersz:

 

Różowa komarynka 1967

 

Różowy komar szosą gna

Dokąd on zmierza kto odpowiedź zna

Błyszczy się z daleka swój urok ma

Różowy komar który tak gna

 

Kierowca w czarnym płaszczu

Z długimi włosami

Dodaje gazu i kręci pedałami

 

Policja jedzie za różowym komarem

Podziwia jego kolor och co za bajer

Stacja CPN policja tankuje

Komar jedzie dalej się nie zatrzymuje

 

On wcale nie pali jeździsz na oparach

Zawsze jest za tobą

Dymu wielka chmara

 

Różowy komar szosą gna

Różowy ma zbiornik i błotniki dwa

Kto na nim jedzie

Co to za wariat to ja

 

Różowy komar wspaniały tak

Różowy komar szosą gna

Dokąd gna szosą gna

 

Mija garbusa różowego też

Kto w nim jedzie ty dobrze wiesz

Różowy garbus wyprzedza mnie

A w środku Zbycho uśmiecha się

 

====================================

 

i zdjęcie komarka:

http://free.of.pl/k/kryptamoto/miting/arek/komar005.html

 

=====================================

Na koniec powiem że mam na oku takiego komarka jak ma kobuz1 (niebiesko-biały)

jest w okolicy ale ma go gość który też szanuje motorki

i na razie nie che go sprzedać ;) ale może kiedyś .... :biggrin:

 

a i jeszcze jedno nie wiem czy widzieliście

ale strona:

http://www.kryptamotocyklowa.of.pl/

Jest moja i prosze wejść do działu -> Mitting motor's -> Arkadiusz = NIESPODZIANKA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...