Skocz do zawartości

Jakie ENDURO za ok. 10k?


Yogi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko dodaj ze na EXC 520 nie zrobisz 5000 km bez remontu , korba pewnie wiele wiecej tez nie pociagnie ,seriwsowka zreszta nie podaje niczego w km a w mh.

 

Ostry sprzet to LC4 620 , KLX-R 650 ,XR 650 chlodzona ciecza , reszta to wyczynowki

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SXC to moim zdaniem dobry wybor w Twoim przypadku bo to połaczenie laitowego LC4 z wyczynem czyli takie troche hardcorowe LC4 zywotny silnik dobra zawiecha spoko sprzet:) aaaa i zapomniał bym o najwazniejszym mało awaryjny:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czeeesc,

 

Mam pytanie do szanownych enduromaniakow. Co byscie radzili jako enduro/cross za ok. 10k (+/-)?

Jezdilem kiedys duzo w terenie XT600, takze zielony nie jestem. D Kwestia siły, wagi tez nie wchodzi w grę. Jestem duzym chlopcem i Xt podnosilem jednym palcem. :):D

 

Do rzeczy:

 

Moje wymagania:

- malo awaryjne

- dobry dostep do czesci/serwisu

- smarowanie tak aby okazjonalna jazda na gumie nie niszczyla silnika

- mala waga

- 4suw oczywiscie

- nie chce tez wyczynowego moto, ze trzeba rozpolawiac silnik co 5000km.

- normalne uliczne oświetlenie, by moc jezdzic bez problemów.

Generalnie porownuje z XT, wiec wszystko bedzie lepsze. Tam brakowalo mocy a waga byla zbyt duza. Generalnie męka w terenie.

 

Myslalem o KTM (boje sie o serwis/czesci, niektórzy polecają LC4), SUZUKI DR-Z, YAMAHA WR/YZF 400/425. Ale nie znam się i nie jestem w temacie.

Czekam na propozycje i opinie.

DZIĘKI.

 

Chłopie. Właśnie wypisałeś wszystkie cechy KLXa 300 R. Kup dobry egzemplarz a nie pożałujesz. Będzie ci długo i bezawaryjnie służył. Za 10000 kupisz spokojnie po 2000 roku.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jesli to ma byc wol roboczy enduro ,to male ccm odpadaja ,a jesli typowe enduro tylko w teren bez jazdy w dalekie trasy z bagazem to odpadaja 650 :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SXC to są praktycznie zwykle lc4, tylko chyba mają ciut mocniejsze silniki i chyba zawieche ulepszoną. Poszukaj sobie KTM Lc4 540sxc, bo to bedzie fajny, mocny i wytrzymały motocykl.

Edytowane przez endurowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi,

 

Jak chcesz coś konkretnego o kosztach i żywotności KTM, pisz na PW do Dominika - od lat w KTM siedzi. Jak chcesz coś w miarę uniwersalnego i nie zamieżasz skakać jak Pastrana, możesz tak jak ja wejść w DRZ, najlepiej w specyfikacji E - czyli lżejszy, mozniejszy ok. 49 KM, i olej wymienienia się co 60 godzin czyli około 3000 km. A w wersji S co 6000, ale jest cięższy od E o 20 kg... I w końcu to Suzuki - stuka, puka ale zapie**ala i się nie psuje.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz kit homologacyjny? swiatla, rejestracja itd? ile wazy wersja E?

 

Mam światło z przodu i tyłu. W tym stop. Nie ma kierunków, lusterek, prędkościomierza... żadnych wskaźników oprócz licznika kilometrów (w którym i tak linka się urwała :D ). Ale ma homologację i jest zarejestrowany! Jak to enduro... Założyłem licznik rowerowy i jest gites. A na jazdę na drodze, zainwestowałem... 8 zł w lusterko rowerowe :) nawet jak zostawię w krzakach, nie boli :)

 

Waży około 115 kg suchy, czyli z pełnym bakiem ze 130 kg... Fajna zabawka, choć nie ma UPS, ma całkiem niezły stosunek mocy do pojemności, w miarę fajną wagę i... naprawdę daje radę. Dla gości którzy w enduro-cross siedzą latami, to taki amatorski sprzęt, ale dla amatora to już niezły wypasik.

 

I to co już pisałem, nie jest tak wymagający jak KTM-y, Yamaha WR czy Hondy CRF... no i oczywiście ma elektryczny starter :) Jak wpuścili mnie dziś w piach, to z dziesięć razy waliłem na pysk, a potem musiałem podnosić i odpalać - gdyby to był kopniak, to płuca bym wypluł.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie myle(o ile nie został sprzedany) to jest niedaleko mnie KTM SXC 540 98'. Byłem widziałem i musze stwierdzić, że jest mocniejszy od EXC. Moto jest w idealnym stanie, gotowy do rejestracji. Chce za niego 7500zł. Wart jest swojej ceny. Jak coś to PW///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...