Skocz do zawartości

Jaki płyn hamulcowy


electro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie może, jaki płyn hamulcowy jest używany w Yamaha XS-400 DOHC? Nie mogę znaleźć w necie. Na oko (kolor) wygląda na DOT, ale pewności nie mam, bo od kupna motocykla go nie wymieniałem. Czy jest jakiś uniwersalny płyn, który można mieszać z każdym innym typem? Chcę tylko trochę dolać, jeśli to możliwe, a wymienić cały za kilka tygodni, kiedy motocykl trafi na zimę do garażu.

 

Pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tego..dlaczego niby nie chcesz od razu wymienic calego plynu?? flaszka plynu dot4 z organiki kosztuje ok 9zl a cala wymiana zajmuje max 20min...

ps.jesli jednak chcesz tylko dolac to na 99,9% masz teraz wlany dot3 lub 4..ale dla 100% pewnosci powinienes zrobic probke czy plyn który chcesz dolac nie gryzie sie ze starym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dekielku nie ma. A nawet, jakby coś było napisane, to ja poprzedniego płynu nie lałem, więc na 100% nie wiadomo, co tam jest. Różnie bywa.

 

Chciałem na razie tylko dolać, bo w niedzielę muszę jechać po dziewuchę z Krakowa do Katowic i nie chcę sobie zapowietrzyć hebla.

 

Wiem, że to raczej temat do mechaniki ogólnej, ale możecie mi podać szybko [patent na wymianę całego płynu?

Edytowane przez electro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[szybki sposob na wymiane plynu to tak:

-odkrecasz dekielek

-popuszczasz odpowietrznik i nakladasz na niego wezyk i se leci..

NIE RUSZAJ TYLKO KLAMKI i kontroluj tylko zeby nie braklo plynu w zbiorniczku!!!

i tyle...10min i po sprawie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOT5 jest syntetykiem i o ile producent nie nakazuje jego stosowanie nie wolno go używać.

Piotrze czy dotyczy to każdego motocykla ?

Edytowane przez tomason2

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A DOT3 z DOT4 można mieszać do woli i nic się nie stanie...

>Znowu opowiadacze snują ludowe przypowieści nie mając pojęcia o czym mówią.

 

kiedys niejako z przymusu sprawdzilem w samochodzie i mozna ze soba mieszac :DOT3/DOT4/DOT5.1/R3 :-)

slowo "mozna" w przypadku mieszania plynu DOT/R3 oznacza tyle ze sie one ze soba nie gryza...innych wlasciwosci nie sprawdzalem :-)

Roznica miedzy plynami DOT3/4/5.1 polega tylko i wylacznie na ich temperaturze wrzenia i mieszajac ze soba te plyny przesuwamy punkt wrzenia to w jedna to w druga strone - zaleznie od wzajemnego skladu...

nie mozna mieszac tylko DOT5 z innymi plynami! DOT5 jest na bazie silikonowej a cala reszta na alkoholu i one sie poprostu ze soba nie mieszaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...