Skocz do zawartości

dr 125 wysokie obroty!


math1982
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pochwalilem sie, to teraz trzeba zajac sie problemami:( Otoz kiedy dr 125 sie zagrzeje to robia mu sie bardzo wysokie obroty, jakbym gaz do dechy dawal.Jaka moze byc przyczyna? Moto mialo wymieniany tlok itd oraz membrane w gazniku, ktora ma sie ponoc ulozyc. Nie musze dodawac ze jest na dotarciu.

Edytowane przez math1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że obroty wzrastają po wyłączeniu ssania?

Moto pewnie lapie lewe powietrze, sprawdz dokładnie czy kruciec łączący gaznik z głowicą nie jest popękany lub dziurawy, jesli cos takiego zobaczysz to dokładnie to załataj silikonem, owin taśmą izolacyjną itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssanie na bank nie moze byc caly czas wlaczone bo i tak samo by sie wylaczylo. Ja tak mam w swjej dr jak wlacze ssanie i silnik troche sie nagrzeje to sie samo wylacza

Edytowane przez Arma87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby lapal lewe powietrze to obroty byly teoretycznie wieksze ale odczuylby chlopak duzy spadek mocy,

podobnie sie dzieje jak benzyna sie konczy, obroty wzrastajac bo mieszanka jest uboga, ale zarazem spada moc,

jakby plywak sie zacinal to na moje by sie gaznik przelewal i by z niego cieklo odplywami,

 

co konkretnie rozumiesz przez pojecie "jak sie zagrzeje"

bo normalne jest ze jak odpalasz na ssaniu to po chwili obroty wzrastaja, wtedy sie zmniejsza ssanie i obroty maleja,

 

Ty juz masz ten gaznik bez dzwigienki ktora ja posiadam czy z nia?

bo ona sama nigdy nie odbija, chyba ze masz slabo srube przykrecona, to ssanie cechuje sie plynna regulacja, a nie stopniowa jak np. w XLR 125 czy MTX125 czy KTM LC4 540 (bo z tymi sprzetami mialem do czynienia jesli chodzi o 4T, kazdy gaznik rozbierany byl na moich oczach)

 

co ja proponuje... zobaczyc czy wykrecenie sruby od obrotow pomoze i czy nie spowoduje to ze maszyny nie odpalisz, bo moze cos z benzyna splynelo i jest problem z benzyna

ja osoboscie mialem ostatnio problem z odpaleniem mojej DRy, nie chciala palic na zimno, musialem ja brac na zapych bez ssania wtedy odpala i do konca dnia nie bylo problemow, nastepnego dnia to samo, az po kilku dniach nie odpalila, no to wyciagnalem gaznik i przedmuchalem dysze kompresorem o nazwie wlasne pluca, no i nie pomoglo ale jakos po X kopnieciu zagadal, pojechalem do kumpla,

zlozylem moja bezolejowa sprezarke do polskiej wiertarki i przedmuchalem gaznik tym razem porzadnie czyszczac wszystko wraz z wykreceniem srub mieszanki i obrotow i calej reszty

odpalila jak marzenie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...