Skocz do zawartości

Jakość motocykli


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani doświadczeni bikerzy, powiedzcie mi jak to jest z jakością i poszczególnymi markami, słyszałem że włoskie jak samochody piekne ale...

Mam jednak pytanie jak to jest wśród japońców Honda podobno bryluje w niezawodności ale czy np. Yamaha, Suzuki i Kawasaki są dużo gorsze, czy jak kupię np. Kawasaki to będzie za 3-4 lata (przy odpowiednim uzytkowaniu) w gorszym stanie niż np.Honda, czy to jest tak jak z samochodami w porównaniu np. Mercedes-Ford czy nie ma takich różnic ??

Edytowane przez Tifosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani doświadczeni bikerzy, powiedzcie mi jak to jest z jakością i poszczególnymi markami, słyszałem że włoskie jak samochody piekne ale...

Mam jednak pytanie jak to jest wśród japońców Honda podobno bryluje w niezawodności ale czy np. Yamaha, Suzuki i Kawasaki są dużo gorsze, czy jak kupię np. Kawasaki to będzie za 3-4 lata (przy odpowiednim uzytkowaniu) w gorszym stanie niż np.Honda, czy to jest tak jak z samochodami w porównaniu np. Mercedes-Ford czy nie ma takich różnic ??

 

... prowokacja jakaś ... ??? ... nowe Begergate ??? ... już słysze krzyk użytkowników kawek ... ja sie nie dam wciągnąć ... he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadna prowokacja kieruję się jedynie narazie zasadą że co droższe to lepsze a co tansze to gorsze jednak dlatego że nie zawsze tak jest i dlatego że motory nie różnią się aż tak bardzo cenowo pytam.

Pytam też dlatego że zastanawiam się nad nowym Kawasaki i mam obawy czy aby tak nie jest że jak jest tańszy jest przez to gorszy lub ma droższy serwis itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam doświadczony nie jestem bo to mój pierwszy sezon, ale jeśli powiem że w przypadku nowego sprzętu tak znanych marek jak Kawa, Honda, Suzi czy Yamaha jakość jest na tym samym poziomie, to chyba nie wiele rozminę się z prawdą. Odnośnbie kosztów serwisu to chyba raczej są one również podobne z tą tylko różnicą że AFAIR w hondzie przeglądy serwisowe robi się co 10-12 tys km, a w przypadku pozostałych producentów co 6 tys. km. Jeśli coś pomieszałem niech ktoś sprostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko Ci bedzie rozstrzygnać który lepszy.

 

Gdzie dwóch polaków tam trzy zdania hehe.

Wiec bede bronił swojego :)

Niektórzy psy wieszają na Yamahach a ja kupiłem niedawno drugą.

Dlaczego?:

 

Bo gustuje w ich stylistyce. A do zawodnosci nie mam zastrzeżeń.

 

Ot tyle Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że teraz nie ma wiekszej różnicy, kiedyś chodziła taka fama że np w Kawasaki 6R przed 98 rokiem pękały główki ram zaś yamaha i ta pechowa dwójka... nikt nic nie mawiał o Hondzie. Jeżeli ktoś wie wiecej na ten temat to proszę rozwińcie temat.

 

PozdrP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani doświadczeni bikerzy, powiedzcie mi jak to jest z jakością i poszczególnymi markami, słyszałem że włoskie jak samochody piekne ale...

 

ytam. Myślę, że to mit. Znam kilku właścicieli "włoszczyzny", głównie Moto Guzzi i Ducati. Obsługiwane właściwie niczym się nie różnią od japońskich sprzętów. No w przypadku silników z rozrządem desmodromicznym koszty serwisu mogą być większe (kwestia dostępności sprzętu diagnostycznego), ale poza tym... to nie włoskie auta :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myśle że współczesne moto są porównywalnej jakości a wpadka może zdarzyć się każdej firmie i jak jedno moto padnie to pózniej fama ciągnie się za marką a przecież dla producentów moto poszczególne podzespoły produkują te same firmy a jak tak dalęj będzie się działo to i tak wszystko będzie produkowane w chinach łącznie z papierem toaletowym cięcie kosztów panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...