Skocz do zawartości

Łatać, czy nie łatać opon po przebiciu


jokoko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie swego czasu mialem wkreta w przedniej oponie. Pojechalem na warsztat, koles wykrecil wkreta, wsadzil kolek i wszystko bylo ok. Przejezdzilem tak troche czasu, az nie wymienilem kompletu opon na nowy.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ostatnio łatałe u wulkanizatora (mało doświadczonego) swoją tylną oponę. Dokładnie centralnie siedział gwóźdź papniak.

Po przejechaniu ponad 500km od momentu łatania, mam objawy jakbym jechał na kapciu.

Moto niestabilne szczególnie na nierównej drodze, czego wcześniej nie było.

Na dobrym asfalcie jedzie gładko.

Ciśnienie sprawdzam na zimnym 2,9 więc ok.

Łożyskowanie koła, wachacza raczej ok, kopię, szarpię i nie czuć luzów ale moge się nie znać.

Opona to dunlop D207E po 13 tyś km. u mnie od nowości - pozostały bierznik to 2 mm. Moto CBR 600F2

Czy od takiego gwoździa, w starej oponie mogły puścić wzmocnienia i pojawić się takie objawy bujania?

Podkreślam że nieraz łapałem dziury, takie pożądne. Może to osłabiło konstrukcje?

Ostatnio np trafiłem centralnie na "cegłę" wyrwanego asfaltu... Może to to?

Edytowane przez Satrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam tą cegłe najbardziej. Przodem w nią wjechałem, chwila szoku i umknęło mi czy tył też załapał ale raczej tak,

bo to od tego momentu stopniowo zaczęło coraz bardziej bujać.

Czy teraz dobierać taką samą nową - bo przód jeszcze 2,5mm myślę że polata jeszcze sezon.

Czy mieszać - widziałem kilka modeli innych producentów we w miaare przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na zakołkowanym Michelinie Pilot 2CT 3500km i nie odczuwałem dyskomfortu, przebite było czoło opony bo gdzieś załapałem wkręt, wulkanizator zakołkował od wewnątrz i wyważył koło. koszt naprawy 40 PLN a nie koszt nowej opony...

Edytowane przez LupoRF

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...