Skocz do zawartości

Niepłacenie mandatu


Złoty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!!

Wczoraj miałem nieprzyjemnosc dostac mandat w wysokosci 500zl :P...Mam pytanko czy da sie to jakos na raty rozlozyc albo anulowac czesc?? Jestem studentem nigdzie nie pracuje,utrzymuja mnie rodzice...Kolega za picie piwka w parku dostał 100zł , napisal jakies odwolanie i mu anulowali...Czekam na jakies informacje

Edytowane przez Złoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Miałem ostatnio podobną historię. Zadzwoniłem na policję (drogówka), odesłali mnie do wydziału finansowego urzędu wojewodzkiego, który ściąga kasę. Tam dowiedziałem się, że o rozłożenia na raty decyduje wojewoda (pewnie jakiś tam urzędas za niego). Trzeba złożyć podanie o rozłożenie na raty oraz dokumenty stwierdzające trudną sytuację materialną: zaświadczenie o zarobkach, informację z Urzędu Skarbowego itd. Szczegóły musiałbyć ustalić indywidualnie.

Mi powiedzieli, że wówczas mogą mi rozłożyć płatność na raty po 100 zł. Miałem mniej do zapłacenie niż Ty, więc zapłaciłem od razu całość.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie może leżeć w skarbówce, póki nie zaczniesz zarabiać. ale nie liczyłbym na to. komornicy skarbowi mają dostęp do fajnych baz danych, np podatków które płaciłeś... jeśli sv jest na ciebie, to lepiej byłoby zapłacić ten mandat

można próbować złożyć podanie z podkładkami, że nie zarabiasz i żeby rozłożyli spłatę na raty (z propozycją, że możesz spłacać np po 50zeta/mies). to oczywiście do wystawcy mandatu. i jak najszybciej, bo na zapłatę masz 7 dni, a po 2-3mies idzie do egzekucji skarbowej

jsz

ps. kiedyś to można było spłacać przez rok po 10%/mies... teraz po 3 mies przychodzi do domu komornik z us :/

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyliscie,bede musial dac zarobic dla skarbowki....Ehh pierwszy mandat w zyciu i dotego taki zajebisty:[ Zapomnialem o jednym, Sv nie jest na mnie i w ogole w skarbowce nie wiedza ze go posiadam jedynie firma ubezpieczeniowa i tam gdzie robilem badania,skarbowka jeszcze nie widziala umowy kupna-sprzedazy i nie zobaczy....

Edytowane przez Złoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie placil tego mandatu, sam jestem studentem i nie zarabiam, mialem mandaty na kwote 700zl i wszystkie mi anulowali(po ok 3 latach) :icon_mrgreen: komornik owszem przychodzil...ale pisal tylko protokoly a jako ze nie mialem nic na siebie to nie mogl mi nic zabrac, teraz znowu mam w sumie 200zl mandatu i czekam na komornika (raz juz byl), z tym ze teraz juz zarejestrowalem moto na siebie i nie wiem czy sie nie doczepi...wiem ze powinno sie placic za swoje wykroczenia ale jak nie mam z czego...:/ a dowiedzialem sie o tym ze mi anulowali po tym jak mi przyszedl zwrot podatku bo jakis miesiac pracowalem...

Edytowane przez blazej_19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci z teoretycznego punktu widzenia ale z praktycznego.

Z tego co wiem proces powiązania mandatu z wpłatą nie jest taki prosty i odbywa się w głównej mierze po nr mandatu. Więc jeśli przykładowo nie wpiszesz nr mandatu a zapłacisz to i tak może przyjść komornik. Jednak oni również zdają sobie z tego sprawę, że nie jest to system idealny.

Więc kiedyś przetesotwałem samowolne rozłożenie na raty. Dokładnie 500 PLN zapłaciłem w 10 ratach. Ja akurat miesięcznych, ale chyba możesz spróbować np co dwa miesiące. Z tego co wiem powiązanie pierwszej wpłaty z mandatem powoduje nie uruchamianie procesu egzekucji. Ale to oczywiście jeśli chcesz zapłacić. Jak nie to pozostaje czekać na komornika, ale musisz wiedzieć, że w przypadku wyższych kwot proces egzakucji jest uruchamiany szybciej.

W polemikę o komornikach się nie wdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kiedyś przetesotwałem samowolne rozłożenie na raty. Dokładnie 500 PLN zapłaciłem w 10 ratach. Ja akurat miesięcznych, ale chyba możesz spróbować np co dwa miesiące. Z tego co wiem powiązanie pierwszej wpłaty z mandatem powoduje nie uruchamianie procesu egzekucji

 

błąd. proces egzekucji jest uzalezniony od zaangażowania urzędników. miałem kiedyś mandat, który podobnie spłaciłem w miesięcznych ratach, w każdym przelewie podając nr rzecz jasna. i przeszło. natomiast potem miałem 2 przypadki, kiedy egzekucja przez komornika skarbowego została uruchomiona pomimo tego, że wpływały co miesiąc moje "raty". w obu egzekucja została uruchomiona w ramach "czyszczenia zaległości" na koniec roku: z jednego zostało wtedy 20zeta, z drugiego ponad połowa

natomiast dobra wiadomość jest taka, że mandaty nie są obciążone odsetkami. czyli w przypadku braku zapłaty ponosisz tylko koszty egzekucji przez komornika skarbowego

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mojego kolegę z niepłacenie mandatów odwiedził poborca... i zastraszył go komornikiem jak nie zapłaci w ciągu dwóch dni...

 

POZDRO

Do mojego sąsiada po pewnym czasie niepłacenia zawitał komornik. Gdy go nie było w domu(czyli zawsze, bo pracuje) sciągał od jego matki 15 zł, i tak co miesiąc gdy przychodził z wizytą. Swoją drogą nie wiem czy to legalne czy nie. Wszystko zakonczyło się wejsciem komornika na konto;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...