Skocz do zawartości

właściciel mojego moto zmienia meldunek


Kilvov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moto stoi na ojca który podłapał jakąć robote w kraku i potrzebuje zmienić meldunek na to miasto. zaproponował mi sprzedarz motocykla żeby było bezproblemowo, ale oczywiście nie zgodziłem się :biggrin:

 

nie pamiętam na ile jest opodatkowana darowizna, ale z tego co mi świta, na pewno nie opłaca się 'darować' motocykla mamie bo wiążą się z tym spore koszty[?]

zastanawiałem się nad sprzedażą moto dla mamy, ale tu z kolei ojciec zapłaci cośtam od wzbogacenia się...

jakie są inne opcje?

 

ogólnie rzecz biorąc chodzi o to żeby rejestracja była nadal w hrubku i zapytuję się jak to zrobić najmniejszym kosztem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jakiej wartosci motocykla mowisz?

W rodzinie do kwoty ~9900 zl darowizna jest zwolniona z podatku.

 

Nawet jesli moto jest drozsze to mozna to zrobic tak, ze ojciec daruje 50% udzialow na Ciebie i 50% udzialow motocykla na matke. Dwie osobne umowy darowizny dadza laczna sume na blisko 20.000 zl - wiec chyba wystarczy, aby uniknac podatku za uzywany motocykl.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie do kwoty ~9900 zl darowizna jest zwolniona z podatku.

A mnie ciekawi, w jaki sposób obchodzą ten przepis tatusiowie kupujący swoim pociechom dobre samochody - mam na myśli nówki z salonu, których wartość znacznie przekracza 9637 zł. :biggrin: Rejestrują brykę na siebie? Dla mnie to byłby obciach wyhaczać panny na samochód zarejestrowany na tatę. :biggrin:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zbieraja kwity na lewe darowizny po calej rodzinie?

 

Moj kolega mial taka wpadke z kupnem mieszkania. Urzad Skarbowy go scignal z pytaniem skad mial kase na zakup mieszkania. Cale szczescie, ze od razu wiedzial jak sie tlumaczyc. W ciagu tygodnia zebral po rodzinie chyba z 50 darowizn :buttrock: . Czasami duza rodzina sie przydaje...

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zbieraja kwity na lewe darowizny po calej rodzinie?

 

Moj kolega mial taka wpadke z kupnem mieszkania. Urzad Skarbowy go scignal z pytaniem skad mial kase na zakup mieszkania. Cale szczescie, ze od razu wiedzial jak sie tlumaczyc. W ciagu tygodnia zebral po rodzinie chyba z 50 darowizn :) . Czasami duza rodzina sie przydaje...

I to jest kolejny dowód na to, że te wszystkie przepisy wymyślone zostały po to, żeby skretyniałe urzędasy miały etaciki pozwalające im wykarmić rodzinkę. :D

 

Jak to mawiają, lepiej mieć siostrę na wylotówce niż brata w skarbówce. :buttrock:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prawnikiem więc nie jestem pewny tego co napiszę ale czy "pierwsza grupa pokrewieństwa" nie jest zwolniona z opłaty darowizny jeśli przez 5 kolejnych lat nie sprzeda lub nie daruje innym?

 

Załatwiałem darowiznę na grunty niedawno i coś tak notariuszka mi mówiła ale jużniczego nie jestem pewny.

Ja zapłaciłem bo znalazłem sięw trzeciej grupie...

PZDR

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zwolniona z opłaty darowizny jeśli przez 5 kolejnych lat nie sprzeda lub nie daruje innym?

 

no to mnie nie urządza bo za rok dwa nsr i tak trzeba sprzedać :/

 

lukasz-aprilia, mógłbyś powiedzieć jeszcze coś dokładniej? :P

 

a czy darowizna/sprzedaż mogłaby być na mnie, a ja sobie zarejestruje moto dopiero w lutym? (jak stuknie 18tka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

http://motostrefa.pl/download/umowa_darowizny_pojazdu.doc taka umowa będzie dobra?

 

po jej spisaniu trzeba pójść do wydziału komunikacji i wymienić dowodzik, dobrze myślę? :D

 

Witam

 

Czy ten druk wystarczy, aby zarejestrować motocykl otrzymany poprzez darowiznę?? Czy potrzeba jeszcze wypełniać jakieś kwity??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...