Skocz do zawartości

Zakuwarka do łancuchów


Rekomendowane odpowiedzi

Hey.

 

Pytanie dotyczny wyboru zakuwarki do łancuchów. Chce tym zakuwać Did`a (każda zakuwarka z tym łańcuchem sobie radzi), ale potrzebuję w tej zakuwarce także końcówki do Reginy itp. wynalazków które to mają trochę inny sposób zakucia od DID`a.

Jak narazie znalazłem 2 oferty. Zakuwarka moto-detail z Louisa/moto-akcesoria oraz "no name?" w italcom i larsson.

 

 

Italcom i larsson: http://smsnet.pl/~viperpl/1zak.jpg cena 340 zł kupując w larssonie

Louis/moto-akcesoria: http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=14602 cena 249 zł (na stronie piszą ze nie zakuwa Reginy - tłumaczą to jako błąd na stronie www)

 

Jako że do Larssona mam dosyć daleko, a w moto-akcesoria zakuwarki nie mają na stanie chciałbym poznać zdanie osób które używają jednej albo drugiej zakuwarki, lub też innej w przystępnej cenie.

 

Pzdr.

 

 

 

Temat do usunięcia. Kupione.

Edytowane przez viperPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, racja - zagniatarka.

Wydaje mi się że zagniatanie będzie wygodniejsze i bardziej precyzyjne od zakuwania.

 

Zamówiłem to: http://smsnet.pl/~viperpl/1zak.jpg

Uzywa jej Piotr oraz Italcom - sądze że dokonałem trafnego wyboru. :biggrin:

Edytowane przez viperPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wierz mi, że zakuwanie będzie precyzyjniejsze. W 80% to kwestia wyczucia zakuwającego, pozostałe 20% to zakuwarka.

Na szczęście taką zagniatarkę da się przerobić na zakuwarkę, co też sami w HRG uczyniliśmy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście taką zagniatarkę da się przerobić na zakuwarkę, co też sami w HRG uczyniliśmy.

Ale rozumiem że ogólnie jesteś zadowolony z tego zakupu :biggrin: ?

 

Ps. Dzisiaj zamówiłem pod koniec ich pracy, wiec może da się jeszcze odwołać , aczkolwiek nie chciał bym - bo robić czymś trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zakuwarkę do nas zrobił mi Paweł. Jest dość podobna do tej z Louisa.

Nieco ją przerobiliśmy, co wymagało pomocy tokarza. Jest teraz super, zakuła już kilkadziesiąt łańcuchów i tfu tfu tfu żaden się nie rozpiął.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakuwarkę do nas zrobił mi Paweł. Jest dość podobna do tej z Louisa.

Nieco ją przerobiliśmy, co wymagało pomocy tokarza. Jest teraz super, zakuła już kilkadziesiąt łańcuchów i tfu tfu tfu żaden się nie rozpiął.

 

Teraz juz nie wiem co robić. Przestaję mieć pewność że za te 340 zł dostanę dobre i poręczne narzędzie ... lipa bo nawet nie mam jak tego pomacać, mechanik italcom`u mi to polecił aczkolwiek zamówiłem to w ciemno bo w łapach tej zagniatary nie miałem.

 

Jeśli nei sprawię Tobie problemu, to bardzzo bym prosił o zdjęcia Twojej maszyny do zakuwania :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cały wic polega na tym, aby to miało przelot na wylot i do tego dobrze dobrany trzpień z mega twardego, zakończonego dość ostro materiału. Wtedy można precyzyjnie zakręcić ustrojstwo na łańcuchu i rozklepywać zakuwkę. Oczywiście sugeruję zakuwanie w dwie osoby - jedna zakuwa, druga stabilizuje łańcuch, aby go nie mojtało, inaczej nie zakujesz prawidłowo, a najpewniej na&*ebiesz się po pachy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 9 lat później...

Witam

 

Przeszukałem trochę forum, lecz nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Stoję przed wyborem zakuwarki do łańcuchów, oczywiście najlepiej będzie wybrać zakuwarkę np z firmy jonnesway (200 pln+) która posłuży mi 10 czy 20 lat, jednak chwilowo takiej nie potrzebuję. Moje pytanie brzmi: Czy ktoś z was posiadał takową zakuwarkę z allegro? Jej koszt to 60 pln, a jedyny serwis w moim mieście powiedział mi 300 pln za wymianę napędu. Może ktoś miał ją w rękach? Testował?

http://allegro.pl/zakuwarka-nitownica-lancuchow-motocyklowych-praska-i6913020318.html?fromVariant=6906049727

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...