Skocz do zawartości

Honda mtx 125 mam problem


michal_dh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim motocyklem Honda mtx 125 problem jest taki strasznie syfi z rury i wogole wszedzie gdzie sie da w ukladzie wydechowym jakby taki czarny olej nie wiem co to jest niby swiece przepala dobrze kolor brazowa prosze o pomoc bo co wyjazd jestem czarny w tym czyms :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieca powina miec taki lekko czerwonawy koler, jesli jest czysta niezasmolona to znaczy ze dobrzes spala, wyklucza to nadmiar oleju, moze masz zle ustawiony zaplon, i zasiaga troche palwia do wydechu, albo zbyt duzo meiszanki podaje gaznik i jest zle wyregulowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nie zasyfiona i koloru lekko czerwonego a wlasnie czy moze miec na to wplyw uszczelka pod glowica ktora przepuszcza plyn chlodniczy?

 

malys jak za duzo paliwa to jak mam zmniejszyc jego ilosc?

Edytowane przez ,ichal_dh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje,że niektóre dwusówy tak po prostu mają.. Tez miałem MTX-a i ten problem.Ciągle plecy w kropkach od oleju.. Najpierw próbowałem obniżyć na maxa na iglicy poziom paliwa=> nic nie pomogło. Pózniej mniejsza dysza => nic..Mieszanka 1:70 =>nic(bez względu na olej) ..Pozniej silnik do remontu bo juz miał przelatane swoje...Wymieniony tłok.zrobiony szlif,nowe uszczelaniacze wału i łożyska..Na docieraniu pluł już tak samo.. Po dotarciu bez względu czy 1:30 czy 1 :50 to dalej tak samo... Świeca jak nalezy..ładna..do tego modelu.. Dużo osób w 2T ma ten problem..I to nawet w nowych modelach..W Suzuki RM 125 tez to samo miałem..W mojej YZ 250 jest otwór przy cylindrze żeby tam wywalaa te nieprzepalone gówna..I pluje sobie tam a tłumnik czysciutki;D Widać, że niektóre modele tak mają..Nie wiem co można tu zrobić..

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym sie przepala ? palnikiem jakims?

Ja jak miałem MTX to wziołem i do wtertarki załozyłem długi pogiety drut i wjechałem nim do dyfuzora (gruchy wydechowej) na obrotach i tak troche poczysciłem po czym jak przechyliłem wydech to ze srodka wysypała sie OGROMNA ilość nagaru i nieprzepalonego oleju :biggrin: po tym zabiegu moto przestało pluc olejem itp z wszystkich mozliwych szpar w wydechu. A no i duzy wpływ na to miało tez załozenie przelotowej koncówki arrow od RS 80. Moto dostało strasznego ognia i kopa ;)

Teraz moj ojciec w tym MTX robi to raz do roku ale WODOROTLENKIEM SODU to taki proszek który po wymieszaniu z woda tworzy bardzo ale to bardz zrącą substancje aczkolwiek nieszkodliwą dla metalu. I wlewa to swinstwo do wydechu troche po rusza i po chwili wylewa z całym tym szlamem co sie tam zdazył przez ten rok osadzić :P

 

A i jak ktoś by chciał to mam do sprzedania przelotowy tłumik własnej roboty (czarny,okragły, wykonany na db+) który jest duuuzo lzejszy od oryginału, który sam uzywałem i moto naprawde jest zrywniejsze i mocniejsze a wcale nie jest dużo głosniejesze bo MTX ma wyciszenia jeszcze w dyfuzorze. Jak Ktoś chetny to niech da cynk na PW a ja na allegro wystawie :crossy: to nie bedzie droga sprawa :crossy:

 

narazie mam tylko takie stare i niewyrazne zdjecie jak ten tłumik był przy moto: http://w1.bikepics.com/pics/2006%5C09%5C18...681930-full.jpg

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz spróbować zwykłym palnikiem... Ja tak czysciłem w MT(ale ona nie pluła olejem ani troche) i wpypaliło się dość dużo tego nagaru.Natomiast mój MTX miał zupełnie czysty tłumnik i dyfuzor,a pluł dalej:-( Więc ten wodorotlenek sodu niekoniecznie Ci może pomóc ale jeżeli zbyt drogi nie jest to warto spróbować.. A dostać go możesz w jakimś chemicznym..

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nie zasyfiona i koloru lekko czerwonego a wlasnie czy moze miec na to wplyw uszczelka pod glowica ktora przepuszcza plyn chlodniczy?

Po pierwsze to świeca ma mieć kolor kawy z mlekiem

 

I tak jak wyżej to niektóre modele tak po prostu mają (I moja Honda)

U mnie świeca ma kolor kaw z mlekiem wydech czyli spalanie jest dobre (przepala wszystko) został rozcięty i wyczyszczony a i tak pluje z wydechu :notworthy:

Edytowane przez zaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie:) sprzęty 2t mają prawo do plucia. Moja apka przed remontem miała prawie calutki silnik zażygany takim syfem. Narażie nie wiem jak będzie po bo zrobiłem kilkumetrową przejażdżke ale już widze syfffff:) Więc sie nie przejmujcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...