Skocz do zawartości

65 tys. km - dużo czy niedużo na motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Zainteresowała mnie Yamaha XJ 600 S Diversion i tak jak przeglądałem aukcje to szukałem w kolorze wiśniowym,a ich jest bardzo mało, a kwota do jakiej szukam motocykla trochę się zmniejszyła (do ok. 5000zł) i wpadłem na ta aukcję:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M273104

Co myślicie o takim przebiegu? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak patrzę na te wszystkie oferty to przebiegi tego modelu są w granicach 30-40 tys. km i przy tym wydaje mi się, że 65tys. to dużo :)

A może ten akurat ma autentyczny przebieg, a reszta ma kręcone liczniki? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,tak jak mówi poprzednik,jesli był urzywany z głową i regularnie serwisowany to raczej ma jeszcze przed soba sporo zycia,to jest XJ-jota,sprzety raczej rzywotne,no i z drugiej strony przebieg moze byc orginalny jak na ten rok, trzeba jechac i posłuchac sprzeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,tak jak mówi poprzednik,jesli był urzywany z głową i regularnie serwisowany to raczej ma jeszcze przed soba sporo zycia,to jest XJ-jota,sprzety raczej rzywotne,no i z drugiej strony przebieg moze byc orginalny jak na ten rok, trzeba jechac i posłuchac sprzeta.

Właśnie tak pomyślałem, bo jak widzę sprzęty z 93r. z przebiegami 18tys. i tym podobnymi to chce mi się smiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklarowanym przez sprzedającego przebiegiem nie należy za bardzo się sugerować - śmieszą mnie rzekome przebiegi rzędu 30.000 km maszyn 10-letnich i starszych.

Osobiście wolałbym kupić motocykl z deklarowanym przebiegiem 100.000 km, a nawet większym - przynajmniej istnieje spore prawdopodobieństwo, że sprzedający jest człowiekiem uczciwym i nie kręci - niż trzyletnią maszynę z rzekomym przebiegiem 2000 km.

Należy kierować się zasadą, że im niższy podawany w ogłoszeniu przebieg, tym większą nieufność wobec sprzedającego i sprzedawanego motocykla powinien wzbudzać.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy całe lato sprzedawał VFR 800 jak ktoś dzwonił to podawał przebieg 40tys co zręsztą było prawdą i niestety wszystkim było to za dużo w końcu nasz znajomy kupił ją i jest w siódmym niebie ...

tak to jest u nas ludzie chyba chcą być oszukiwani tagże jezeli maszyna jest w dobrym stanie ogulnym to te 65 tyś zchodzi na dalszy plan ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklarowanym przez sprzedającego przebiegiem nie należy za bardzo się sugerować - śmieszą mnie rzekome przebiegi rzędu 30.000 km maszyn 10-letnich i starszych.

Osobiście wolałbym kupić motocykl z deklarowanym przebiegiem 100.000 km, a nawet większym - przynajmniej istnieje spore prawdopodobieństwo, że sprzedający jest człowiekiem uczciwym i nie kręci - niż trzyletnią maszynę z rzekomym przebiegiem 2000 km.

Należy kierować się zasadą, że im niższy podawany w ogłoszeniu przebieg, tym większą nieufność wobec sprzedającego i sprzedawanego motocykla powinien wzbudzać.

Też tak troche podchodziłem przy kupnie i dlatego pojechałem obejrzeć XJ która miała 45,5tyś przebiegu a nie 25 jak niektóre miały bo mi chodziły myśli jak kręcił licznik to ciekawe co jeszcze tam jest naściemniane.Aż tak dużo nie jeżdże moja teraz ma ok 49tyś przebiegu i jestem zadowolony bo nic się nie dzieje i nie wyszły w niej narazie żadne kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na xj to wcale nie duzo .polatasz ze dwa sezony i puscisz do ludzi nic nie robiac .moto ma trwaly silnik.niektorym przeszkadfzaja halasy wydobywajace z wnetrza silnika ,ale te typy tak maja hehe

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma teraz koło 68tyś i ma 13 lat. Przebieg adekwatny do wieku i charakteru motocykla dodatkowo potwierdzony rachunkami z serwisu. Nie zastanawiałem sie długo nad jego zakupem i nie żałuje ani jednej złotówki, którą wydałem na niego. Moto jeżdzi jak ta lala. Szukajcie a znajdziecie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na xj to wcale nie duzo .polatasz ze dwa sezony i puscisz do ludzi nic nie robiac .moto ma trwaly silnik.niektorym przeszkadfzaja halasy wydobywajace z wnetrza silnika ,ale te typy tak maja hehe

Właśnie chciałbym polatać na nim z 2 sezony..., a jakby się jeszcze nie psuł byłoby świetnie, ale słyszałem i z tego co wyczytałem na forum to xj'oty są mało awaryjnie, więc... :)

Teraz tylko jeszcze sprzedać xv 125, bo teraz i tak już jeździć nie będę, zrobić prawko na A (mam 18nastke w styczniu :biggrin: ) i jazda w przyszłym sezonie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi się że prawie wszystkie moto sprzedawane w Polsce maja kręcone liczniki. Lepiej sprawdź jak to pracuje, ale jeżeli gość pisze o przebiegu 65 tys. hmmm i jeżeli przekręcił budzik znaczyło by że moto już niedługo może umrzeć. Ale z drugiej strony jeżeli jeździła nim np. starsza Pani i tylko po autostradzie i wolno to jeszcze długo bedziesz sie cieszyć z takiego motka. Z tym że tego nigdy nie wiesz z góry. Zawsze najlepiej jest posłuchać jak to pracuje, a najlepiej posłuchać 2 czy 3 sprzętów dla porównania.

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie pytam na przyszłość o tego typu przebiegi, bo nie wiem czy kupię dokładnie model z aukcji, którą podałem, czy inny :biggrin:

A jakbym miał już kupować to pewnie bym pojechał ze znajomym, który ma xj900 lub z kolegą z serwisu yamahy :) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...