Skocz do zawartości

żywotność opony dunlop sport max


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem czy to umieścić przy piwie czy tutaj.

Miałem nowe opony. Tył zajechany, już mu "sznurek " widać. Przejechałem 4 tys w tym sezonie. Syn jest na urlopie no i smigał sobie troche na moim moto. Kurza dupa nie chce mu wmawiać niczego ( palenie lacza ) lecz samo mi się to nasuwa. Może ktoś ma doświadczenie ile wytrzymuje opona z tyłu?

Póki co jeszcze mu nic nie mówiłem ( może go uraże podejrzeniem ). Honorny dzisiaj poszedł zamówić nową i mówią mu w serwisie że opona wytrzymuje 4-6 tys( tak mi przekazał ). Coś mi się w to wierzyc nie chce. :)

Wypowiedzcie się proszę bo nie wiem czy mam się dołożyć do tej opony czy ma sobie za frajde sam zapłacić?? :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sportmax 207 lub 208 to istnieje taka możliwość ,przy dynamicznej jeżdzie . Ale 205 to chyba nie tak łatwo wykończyć . U mnie Metzeler M-1 wytrzymał 5 kkm , a Z-6 11kkm . Taki Avon ST - 18 kkm . Sportowa guma schodzi bardzo szybko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeżeli syn palił gume to powinny zostać ślady na błotniku, amortyzatorze itp. co tam masz z tyłu.

A co do nowej oponki to niech odkupuje (pali to niech kupuje) a dołożyć to możesz sie do mojej, u mnie też już płótno prawie wystaje :)

pozdrawiam...

 

To jeszcze raz ja, to ten synek na fotce taki zdolny ?

Hmmm pogratulować :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeżeli syn palił gume to powinny zostać ślady na błotniku, amortyzatorze itp. co tam masz z tyłu.

A co do nowej oponki to niech odkupuje (pali to niech kupuje) a dołożyć to możesz sie do mojej, u mnie też już płótno prawie wystaje :)

pozdrawiam...

 

To jeszcze raz ja, to ten synek na fotce taki zdolny ?

Hmmm pogratulować :clap:

A myślisz że od czego zacząłem? Nawet wąchałem czy nie ma smrodu jakiegoś, itd ale nic.... prawdą jest że było mycie w między czasie. :clap: Ale z doświadczenia wiem jak potrafi boleć niesłuszne oskarżenie. A wyrażenie wątpliwości, czy nasuwających się skojarzeń to inna sprawa.

Ten na zdjęciu jest jeszcze grzeczny... :clap: Chodzi o mojego najstarszego ( z pięciu ) :( , którego już stać na tą oponę. Dzieci to .....piranie!!! ale ja się dokładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W K3 1000 tylna opona nie wytrzymuje więcej niż 2 tys obojętnie jaka. Styl jazdy agresywny. Kiedyś miałem ZX9 to michelin pilot 3 tyś wytrzymał łącznie z docieraniem motocykla. Przód 5 tys max. oczywiście bez palenia. Teraz jeżdze tylko na śmieciach, na dobre i nowe szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, tam od razu palił gume.... wystarczy, że biker nie wprawny i hamuluje tylnym kołem, to laczka zadusi nawet szybciej niż piszesz. kumpel sobie kupił jako pierwsze moto tysiączkę i laczek się skończył po 3000... a gumy nie palił, bo mówił że się boi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi nie mówcie o oponach... przecież to jest dramat... Może te nasze asfalty polskie tak wpierdzielają bieżnik że juz po chwili robi sie slick.... ??

 

Nie wiem jakie tam u Was panują w rodzienie relacje, ale chyba trzeba wierzyć własnym dzieciom :biggrin:

W każdym razie możliwe jest zejście gumy ( w tym roku mieliśmy cały lipiec upały). Ja znowu mam slicka z tyłu.... jeszcze nigdy nie kupilem nowki gumy na tył ... (je..ne siano) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam avona azarro z tylu .oponka z 2004r.jak kupilem byla w miare rzeska,prawie jak nowa. w tym sezonie przejechalem 8kkm i jest nadal prawie taka sama.a z przodu mialem battlaxa 012 i juz go zmienilemale on juz byl bardziej zjechany od avona

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...