Skocz do zawartości

wszystko na temat kawasaki kmx


Rekomendowane odpowiedzi

panowie to znowu ja ... nadal mam problem z tym ze jak daje pelny gaz to mi motor dusi i gasnie a jak daje na ssaniu jestg wszystko ok ... przeczyscilem gaznik i kranik ... zamowilem swiece nowa do tego motoru .. czego to moze byc przyczyna ? pomuszcie prosze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanko. Świeca jest czarna tak jakby okopcona, i rzuce olejem z tłumika. Prawdopodobnie za bogata mieszanka. Jak to wyregulować, jest tam takie pokretło na gaźniku ze sprężynką ale to chyba od obrotów ?

 

Może mi ktoś pomóc ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie to znowu ja ... nadal mam problem z tym ze jak daje pelny gaz to mi motor dusi i gasnie a jak daje na ssaniu jestg wszystko ok ... przeczyscilem gaznik i kranik ... zamowilem swiece nowa do tego motoru .. czego to moze byc przyczyna ? pomuszcie prosze ...

 

Gdzieś dostaje za dużo powietrza. Sprawdź filtr powietrza...

Albo zwiększ dawke paliwa. Il ci pali??

Jaki jest kolor świecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Proszę o pomoc.

Mam kolejne dziwne pytanie, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Mianowicie, jeśli pochylę dość poważnie swoją Kawe wtedy wycieka mi benzyna i zastanawiam sie czy jest to normalne, jeślit tak to dlaczego? Dodam też że motor i silnik działają idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos bedzie czyscil z was ten filtr oleju moglby zrobci zdjecie jego ?? bo tez musze go wyczyscic a nawet nie wiedzialem ze taki filtr jest

 

Filtr wygląda jak filtr do kranika paliwa, tylko inne rozmiary, siateczka na pałeczce :biggrin:

 

Mam kolejne dziwne pytanie, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Mianowicie, jeśli pochylę dość poważnie swoją Kawe wtedy wycieka mi benzyna i zastanawiam sie czy jest to normalne, jeślit tak to dlaczego? Dodam też że motor i silnik działają idealnie.

 

Skąd Ci cieknie ta benzyna bo nie rozumiem? Z baku? Może z korka od baku? To wtedy zrozumiałe..

Czy z gaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wygląda jak filtr do kranika paliwa, tylko inne rozmiary, siateczka na pałeczce :biggrin:

Skąd Ci cieknie ta benzyna bo nie rozumiem? Z baku? Może z korka od baku? To wtedy zrozumiałe..

Czy z gaźnika?

 

Benzyna leci z nad albo z gaznika, napewno nie z korka bo az tak nie kładę motora. Nie zaobserwowałem dokładnie skąd wycieka. Wyciągałem motor z garażu i pod pewnym kontem i zobaczyłem krople czystej benzyny na betonie, a pierwszy raz zauwazyłem to jak położyłem go na glebie. Do dziś bak miał otwarty kranik przez kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktos z was handbary na seryjna kierownice w kmxie ??? z tego co pamietam to keidys mierzyle mi srednica zewnetszna kierownicy jest 23 mm podejda jakies handbary ??? Bo te gowna co sa oryginalnie to mozna sobei w d*** wsadzic a szkodam i klamek bo juz troche powykrzywiałem i połamałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne listki i zdają rade ;) A handbary podejdą bo są uniwersalne. :)

 

Co do wycieku miałem to samo:

Zacięty zaworek iglicowy, do czyszczenia dysza.

Rozebrać gaźnik wyczyścić przedmuchać pochuchać złożyć i jeździć ;)

Jedyna wada kmxów raz na jaaaakiś czas zatnie się zaworek iglicowy (przez brud w benzynie!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wywaliłem ten czujnik, który nie to że się psuje co się szybko brudzi przez co uniemożliwia jazdę :rolleyes:

A co do zacinania się zaworka, to chyba wiadomo, że to wina brudów :icon_razz:

Teraz widać polepszyło się u mnie na stacjach bo już mi się to nie zdarza.

Nie wkręca się, albo reaguje z opóźnieniem jak jest zimny.

Normalka :biggrin:

Edytowane przez jurer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...