Skocz do zawartości

wszystko na temat kawasaki kmx


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam jezdze bez kierunkow i jest git bo i tak bym je połamał :)

 

Czasem musze przetargac przez miasto wiec sie przydaja.

 

Mam jeszcze jedno pyt odnosnie kierunkow.

Kiedys bawilem sie w sprawdzanie zarowek czy jakos tak juz nie pamietam w kazdym badz razie padly kierunki. Pomyslalem ze moze jakies zwarcie i bezpiecznik sie spalil. Zajrzalem pod siodlo ale bezpiecznik ok. Swiatla i klakson dzialaja a kierunki nie dziwne :bigrazz: .

Moze ktos sie spotkal z czyms podobnym u siebie albo ktos wie jak to rozkminic.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem nad tym przerywaczem o ktorym piszesz tylko sie zastanawialem czy on tam jest, bo wiem jak to jest w aucie jak nie ma kierunkow, to do wymiany wlasnie jest przerywacz. (Jest mozliwosc ze gdzies go dostane?)

 

P.S Nie wie ktos moze co z ta stronka www.kmx-125.de cos nie chce mi golic, przeniosl ja ziomek na inny adres czy jak? Chcialem zajrzec na nia bo dosyc fajnie zrobil dzial o odblokowaniu.

Edytowane przez vveasel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem nad tym przerywaczem o ktorym piszesz tylko sie zastanawialem czy on tam jest, bo wiem jak to jest w aucie jak nie ma kierunkow, to do wymiany wlasnie jest przerywacz. (Jest mozliwosc ze gdzies go dostane?)

 

P.S Nie wie ktos moze co z ta stronka www.kmx-125.de cos nie chce mi golic, przeniosl ja ziomek na inny adres czy jak? Chcialem zajrzec na nia bo dosyc fajnie zrobil dzial o odblokowaniu.

 

 

Adres masz dobry, ale mają chyba jakieś przejściowe problemy z serwerem.

 

Mam pytanko. Jak pojeździcie trochę swoim KMX-em to jak dużo oleju zcieka z tłumika ?

 

Ja, jak postawię w garażu to robi się taka dosyć spora plama (średnicy ok. 20 cm). Tłumik mam orginalny.

 

Wydaje mi się to trochę za dużo. Co może być ewentualnie przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres masz dobry, ale mają chyba jakieś przejściowe problemy z serwerem.

 

Mam pytanko. Jak pojeździcie trochę swoim KMX-em to jak dużo oleju zcieka z tłumika ?

 

Ja, jak postawię w garażu to robi się taka dosyć spora plama (średnicy ok. 20 cm). Tłumik mam orginalny.

 

Wydaje mi się to trochę za dużo. Co może być ewentualnie przyczyną ?

 

Za duzo oleju lejesz lub masz zle ustawiony dozownik, albo za duza dawke paliwa, albo simering czepniety od strony skrzyni zobacz czy oleju nie ubyło:) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za uzo oleju lejesz,moze ci cieknie bo masz nieszczelny wydech na jakimś polączeniu??

 

Oleju nie leję do benzyny, używam mieszalnika.

 

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwe że w nowszych KMX (około 2001) jest dłuższa chłodnica ?

 

Poszukuję takiej białej kratki - osłony, może macie na zbyciu. Załatwiłem już jedną od KMX prod. ok 1995 i nie pasuje. Jest za krótka.

 

Moze za duzo oleju bierze i nadmiar wyrzuca a pozniej scieka po wydechu. Tak jak u mnie strasznie kopci nie wiem czy kmx-y maja to do siebie czy nie? Gdzie regulowac olej podawany z dozownika?

 

Mój wydech też jest cały oblepiony olejem od spodu. A jak postawisz to tez tego wężyka tak ci kapie olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :icon_biggrin:

Tak jak wcześniej pisałem z powodu awarii dozownika oleju spuchł mi tłok… Po rozebraniu sprzęta okazało się, że tłok jest w kiepskim stanie, są na nim głębokie rysy… na szczęście pierścienie wytrzymały i nie narobiły bałaganu. Tłok z pierścieniami idzie do wymiany ale nie wiem co zrobić z cylindrem… Obawiam się, że czeka mnie wbicie tulei… co wiąże się z większymi kosztami :icon_question:

 

Proszę więc o zerknięcie na zdjęcia i ocenę jeśli to możliwe. Dodam tylko, że gładź na zdjęciach wygląda gorzej niż w rzeczywistości… Jest tylko powierzchownie przytarta, nie ma głębokich rys.

Sam jestem zdania, że jak remontować sprzęt to już dobrze, ale mój kmx jest z 1989r i nie wiem czy opłaca się wykładać taką kasę na tuleję czy wystarczy tylko nowy tłok… Do tego na wiosnę czekają mnie inwestycje z drugim moto….

 

FOTY

 

Pozdrawiam MARCIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się kolego że czeka cię większa inwestycja,te zdj cylka śa niewyrazne ale z tego co widze po tłoku to raczej pasowało by wbić nową tuleje....niech się więcej wypowiedzą znawcy KMX ale na moje oko to rysy dość głębokie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na to wyglada, ze trzeba bedzie wstawic tuleje... choc nie jestem jeszcze o tym przekonany. Poczekam moze jeszcze ktos sie wypowie :clap:

Co do fotek to nie mialem dobrego aparatu pod reka i lepszych w tej chwili nie moge dac...

Myslalem tez nad nowym cylinderkiem ale wiem, ze ciezko z tym bedzie :biggrin: zawsze staram sie zwracac uwage na czesci w ogloszeniach i tylko 2razy widzialem cylindry do kmx no i byly juz po zatarciu i z fotek wynikalo, ze sa w gorszym stanie niz moj, ktory jest tylko lekko drasniety :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację tęż zatarcie z powodu dozownika, i tłok był chyba nawet w gorszym stanie. Pojechałem z cylkiem do mechanika pooglądał i powiedział żebym założył nowy tłok i jeździł dalej. I zrobiłem już 800 km na nowym tłoku i jest oki.

Mechanik mi tak powiedział że nie ma co inwestować za bardzo że nikasil jest trochę porysowany ale jeszcze było go trochę. I że jak by sie już wycierał, odpryskiwał (kończył) to warto coś robić a tak to tylko strata kasy i pieniędzy. Wiec tak jak mówię pokarz to komuś kompetentnemu bo to trzeba widzieć na własne oczy. Bo pakować sie w koszta które i tak mogą potem dać marny efekt to bezsensu.

Ale decyzja należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...