Skocz do zawartości

Jaki plecak na moto??


Rekomendowane odpowiedzi

W poprzedni weekend W Terlicku zmieściłem w nim: jeansy, wysokie buty (B2), pas nerkowy, membranę z kurtki, 0.5 wody, dokumenty, pasek i inne takie pierdoły. Weszło na styk, ale i tak nie sądziłem, że te buty tam wejdą :) Tak więc jest pojemny. No i ma napis "zero strachu" więc jest lans :P

 

Pisząc wysokie buty B2 miałeś na myśli SIDI B2 :icon_question: :icon_eek:. Patrząc na zdjęcie wygląda na raczej niewielki plecak.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Jansporta miałem taki a nawet dwa , ale wypadło mi do niego wsadzić akumulator i jadąc rowerem dosyć ostro akumulator w plecaku się wywrócił i z chodząc z roweru wyleciał wypalając dziurę w spodzie , wina była moja ale nie zraziłem się i kupiłem drugi taki sam . Plecak jak plecak ale producent daje na niego jakieś niby "30 lat gwarancji" jest dosyć spory ma dużą kiedzień z miejscem na laptopa - przydatne na inne graty ,plecak jest zszyty dosyć mocno dzwigałem kiedyś w nim 60 kilo mosiądzu i dał rade . Da sie też sporo upchać (śpiwór , bluza , spodnie , 4 koszulki ,6 lechów w puszcze i jeszcze było miejsce ) .Męcze go juz 3 rok i spełnia swoją role w 100 % :icon_biggrin: a Chodzi mi dokłądnie o ten model :

http://allegro.pl/jansport-trinity-plecak-...1186449854.html

zdjęcie:

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal...4/98/1186449854

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc wysokie buty B2 miałeś na myśli SIDI B2 . Patrząc na zdjęcie wygląda na raczej niewielki plecak.

No taki malutki to on znowu nie jest. Ale ma bardziej kształt prostokąta, a nie jak "zwyczajne" taką zaokrągloną górę, więc można je tam zmieścić.

Choć szczerze powiem, nie wiem ile takich wypadów by wytrzymał. Na razie męczę go rok i się nic nie popsuło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Ja kupiłem zwykły plecak w "Lidlu" za 30 zł jakieś 2 albo 3 lata temu i z czasem okazało się, że lepiej trafić nie mogłem. Plecak jest prosty, z dodatków ma tylko pasek do spięcia na brzuchu.

Nie sugeruje, że kupno byle gówna jest dobre, ale może faktycznie nie warto pchać się w kupno drogiego i profesjonalnego plecaka na motór, skoro "zwyczajny" plecak np za 70zł też daje rade :)

 

Pozdrawiam,

Djobeł

V-TWIN wanker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.

 

Nie sugeruje, że kupno byle gówna jest dobre, ale może faktycznie nie warto pchać się w kupno drogiego i profesjonalnego plecaka na motór, skoro "zwyczajny" plecak np za 70zł też daje rade :)

 

Pozdrawiam,

Djobeł

 

dokładnie :lalag:

następny mój plecak na pewno będzie miał kieszonke na pasku na tel. komórkowy, statyw do kamery na moto staje się już w tedy niepotrzebny. sprawdzone :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja nie polecam najtańszych plecaków 'motocyklowych' z Louis'a (w promocji był za 10 czy 14 ojro :)

Kupiłem od tak żeby nosić piórnik, kredki i flamastry i po niecałym roku już się pruje na łączeniach.

Chiński szajs - adekwatny zresztą do ceny :wink:

Edytowane przez lukimaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam plecaki typowo motocyklowe, mają przeważnie dwa spięcia na brzuchu i na klatce, zdecydowanie pewniej się z nimi jedzie niż ze zwykłym plecakiem.

Polecam np alpine jednak niestety droga - ale bardzo wytrzymały.

drugi jaki mam to

 

http://www.yamaha-motor.pl/accessories/acc...B08-4A04D-00-4A

 

 

tez jestem bardzo zadowolony, ma pokrowiec przeciwdeszczowy, dobrze się trzyma i jest w miarę pojemny.

Wiadomo że nie każdemu będzie pasował, dlatego ogólnie polecam plecaki firmowe i typowo motocyklowe.

Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje raz na miesiąc na 30km to lepiej wybrać jakiegoś zwyklaka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam plecaki typowo motocyklowe, mają przeważnie dwa spięcia na brzuchu i na klatce,

 

[...]

 

tez jestem bardzo zadowolony, ma pokrowiec przeciwdeszczowy, dobrze się trzyma i jest w miarę pojemny.

 

Wszystkie te kryteria spełnia Campus którego linkował wyżej Yuby. Używałem takiego do momentu zamontowania kufra. Pokrowiec przeciwdeszczowy ma kolor jaskrawej kamizelki odblaskowej, ma nawet uchwyt na rurkę do bukłaka. Czyli "jak nie widać różnicy to po co przepłacać?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te kryteria spełnia Campus którego linkował wyżej Yuby. Używałem takiego do momentu zamontowania kufra. Pokrowiec przeciwdeszczowy ma kolor jaskrawej kamizelki odblaskowej, ma nawet uchwyt na rurkę do bukłaka. Czyli "jak nie widać różnicy to po co przepłacać?"

 

 

tak masz racje... ale to jest dla mnie plecak który właśnie typowo nadaje się na moto, przecież nie musi być produkowany przez firmę która robi ciuchy na moto.

Chodziło mi o to że nie opłaca się kupować zwykłych plecaków" do szkoły "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/super-plecak-turystyczny...1204827171.html ja mam z tej firmy , podobny ale ma jeszcze pokrowiec przeciw deszczowy, w zeszły weekend jechał ponad 200km w ciągłym deszczu i dał radę, plecaki niedrogie i solidnie wykonane. Nie kupuj plecaka bez pasków piersiowych i biodrowych ... Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/super-plecak-turystyczny...1204827171.html ja mam z tej firmy , podobny ale ma jeszcze pokrowiec przeciw deszczowy, w zeszły weekend jechał ponad 200km w ciągłym deszczu i dał radę, plecaki niedrogie i solidnie wykonane. Nie kupuj plecaka bez pasków piersiowych i biodrowych ... Pzdr.

 

Ale wypasik.

W sam raz do zapier***ania, te "paski biodrowe* wyglądają naprawdę solidnie.

Długo go masz?

Ten czerwony do VTR-ki jak znalazł :buttrock:

 

POZDR

V-TWIN wanker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od przeszło 3 lat posiadam ten plecak http://dev.salomonoutdoor.com/caus/product...6-2-865565.html i jestem nim zachwycony. Porządne zamki, zapięcie w pasie i na klatce piersiowej, dodatkowe kieszenie na drobiazgi, łatwodostepne na boczkach zintegrowane w mocowaniu na pasie. Nigdy mi się jeszcze nie rozpiął w trakcie jazdy. Posiada też regulowaną szerokość a klamry dodatkowo zabezpieczają plecak przed otwarciem. Plecak otwiera się prawie całkowicie, zostaje tylko dno, a do środka wchodzi laptop 15,4" w ochronnym grubym gąbkowym pokrowcu.

Ogólnie to każdy porzadny plecak trekingowy będzie świetny i tańszy dedykowanego dla motocyklisty. Trzeba sobie tylko odpowiednio pojemność dobrać do własnych potrzeb. Aha ... mnie ten salomon kosztował 90pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djobeł mam go od kwietnia, ale zero zniszczeń a używam codziennie do pracy, zawsze na sprzęt a wiec na moto zrobił juz jakies 8 000km.

 

Ogólnie to każdy porzadny plecak trekingowy będzie świetny i tańszy dedykowanego dla motocyklisty. Trzeba sobie tylko odpowiednio pojemność dobrać do własnych potrzeb. Aha ... mnie ten salomon kosztował 90pln

uważam tak samo...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...