Skocz do zawartości

Wymiana klocków hamulcowych


ukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny mój lamerski temat w tym dziale :)

No więc muszę sobie zmienić klocki hamulcowe, bo ze starych już nic a nic nie zostało. Dwa pytania w związku z tym, pierwsze natury technicznej:

- jak to się właściwie robi? :) Klocki zawsze wymieniano mi w warsztatach przy różnych okazjach i jakoś do tej pory za leniwy byłem, żeby samemu to wcześniej robić... będę wdzięczny za jakiś krótki opis + na co zwrócić uwagę... a może ktoś wie, czy np. w którymś numerze ŚM nie było jakiejś instrukcji dla lamerów?

I drugie pytanie odnośnie "co i gdzie":

- w larssonie za komplet klocków liczą sobie 210 zeta :/ trochę sporo jak dla mnie, no ale pierwszy raz mam motocykl z 3 tarczami :evil: Nie da się kupić gdzieś czegos taniej co by się do hamowania nadawało?

 

Motocykl to suzuki GSXF 750

 

Dzięki bardzo z góry za wszystkie odpowiedzi

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423,2172820.html

http://www.usmotor.pl/porady.htm

 

Co do wymiany sam nie wiem jak się za to zabrać a będzie na przyszły rok tym się zająć. Jak ktoś z doświadczenia może coś napisać to niech napisze :) .

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie odnośnie "co i gdzie":

- w larssonie za komplet klocków liczą sobie 210 zeta :/ trochę sporo jak dla mnie, no ale pierwszy raz mam motocykl z 3 tarczami ;) Nie da się kupić gdzieś czegos taniej co by się do hamowania nadawało?

 

Motocykl to suzuki GSXF 750

 

Dzięki bardzo z góry za wszystkie odpowiedzi

pzdr.

 

Nic tańszego niż Goldfren raczej nie znajdziesz . Mogę sprzedać Ci ten sam komplet za 180 PLN + wysyłka (to jest już cena po forumowym rabacie).

 

Polecam jednak założyć na przód lepsze klocki - np Carbone Lorraine A3+. Po przesiadce z Goldów różnica była zauważalna (na plus oczywiście). Minusem jest wyższa cena - 170 PLN za sam przód.

 

W razie czego zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że kasa to kasa ale nie oszczędzaj na hamulcach, bo będziesz musiał sobie kupić wózek inwalidzki.Klocki inne niż przewidziane w instrukcji powodują szybsze zużycie tarczy a to jest kolejny wydatek i nieco większy.Szkoda że nie mieszkasz bliżej bo pomógł bym ci wymienić je.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...