Skocz do zawartości

Piaskowanie


HabaKKuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaslyszalem niedawno od kuzyna ze w dosc latwy sposob mozna zrobic sobie maszynke do piaskowania uzywajac weza ogrodowego, wody i starego odkurzacza. Ów kuzyn niestety nie pamietal jak to wykonac, gdyz widzial to raz w zyciu po za tym dawno.

A wy wynalazcy jak myslicie?

Mial juz ktos doczynienia z takim patentem ?

I czywogole jest to mozliwe do wykonania ;>

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gminie w której mieszkam niedawno zginął człowiek który zbudował pilarkę stołową (krajzege) z wykorzystaniem odkurzacza, po prostu łozyska nie wytrzymały i tarcza przecieła brzuch konstruktrowi. Silnik odkurzacza na pewno wystarczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje ze to moze zadzialac nan astepujacej zasadzie : konstrrujesz urzadzenie tak aby piasek byl zasysany za poomoca odkurzacza, nastepnie mieszany z woda w jakies specjalnej komorze i wyrzucany z cisnieniem wody za pomoca weza ogrodowego podlaczonego do kranu ;>

 

no nie wiem, ale podobno taki patnt byl i doskonale spelnial swoja role, mysle ze warto by sprobowac w wolnej chwili, oczywiscie jesli dysponujemy taki mstarym odkurzaczem, co to na niego jamnik wolali chyba :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje ze to moze zadzialac nan astepujacej zasadzie : konstrrujesz urzadzenie tak aby piasek byl zasysany za poomoca odkurzacza, nastepnie mieszany z woda w jakies specjalnej komorze i wyrzucany z cisnieniem wody za pomoca weza ogrodowego podlaczonego do kranu ;>

 

Stary, nie obraź się, ale chyba nie widziałeś nigdy jak wygląda urządznie do piaskowania...

Jest pojemnik na piasek (suchy, żeby dobrze szedł przewodem) do którego jest podawane ciśnienie, ale tylko takie żeby podawać piasek do dyszy. Drugi przewód podaje powietrze pod dużym ciśnieniem na dyszę, które nadaje piaskowi dużą predkość. No i do tego dysza z odpowiedniego materiału... :)

 

Większość odkurzaczy jest chłodzona powietrzem które zasysa (powietrze opływa silnik), więc w rozwiązaniu które opisałeś daję odkurzaczowi max 2 min pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek do piaskowania musi być naprawdę suchy (dosyć często grzeje się piach w specjalnych kotłach), gdy taki nie jest zapycha dyszę. Dysze mają różne średnice jak przy malowaniu aerografem :) Piasek musi być drobny bez dodatków w postaci kamyków itp. Ciśnienie też jest potrzebne spore. Gdy tych warunków się nie spełni, to piaskowanie może wręcz uszkodzić element piaskowany. Kiedyś pracowałem jako piaskarz więc trochę, o tym pojęcia mam :) Odkurzacz i czymś tam jeszcze nic nie opiaskujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz poważnie zainteresowany tematem piaskowania,zapraszam na PW lub GG.

Nie przechwalając się,mogę nieśmiało powiedzieć,że jakięś doświadczenie w temacie piaskowania w domowych warunkach posiadam(z większych robót:

rama sam. cięż.-JELCZ,z mniejszych:JAGUAR E-TYPE -cały od podstaw)

O rozwiązaniu piasek+woda słyszałem,ale w domowych warunkach jakoś trudne do uwierzenia(chyba,że jakiś patent,którego nie znam)

Z powietrzem-się da.

 

pozdro-PADRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jakieś przystawki piaskujące do myjek ciśnieniowych , widziałem w ciastopiance(castoramie)

Superancko-ale:piasek+woda-->aktywny metal(bardzo szybko koroduje)

No chyba,że masz piec i po wypiaskowaniu szybciusieńko toto wysuszysz(inaczej cały Twój wysiłek w pis...u)

 

pozdro-PADRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie obraź się, ale chyba nie widziałeś nigdy jak wygląda urządznie do piaskowania...

 

 

 

Masz racje, nie widzialem :) a o patecie ktory tutaj opisalem, jak juz bylo mwoione dowiedzialem sie od kuzyna. Hm, widze ze nie wielu w to wierzy, ja jednak opieram sie na jego slowie i doloze wszelkich staran aby dowiedziec sie cos wiecej na ten temat :)

 

Pozdro, Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskarka z odkurzacza hehe dobre, ale już chyba lepiej skorzystać z innych rozwiązań :) .

Mały OT w robocie korzystamy z dużej piaskarki wysokociśnieniowej, na wyjściu ma ponad 600 barów ale przy takim ciśnieniu nawet najlepsze dysze wytrzymywały bardzo krótki okres czasu. Piasek jest pobierany z otwartych beczek, bo ciśnienie jest tak duże że spokojnie zasysa z dobrych kilku metrów. Teraz pracując na połowie mocy ciągnie 23 ampery przy 400V :biggrin: . Kiedyś jeden koleś chciał sobie umyć poloneza samą wodą przy 600 barach :) , efekt był taki, że przestrzelił sobie całe nadkole (nie zgnite) na wylot. Kurde uwielbiam ten sprzęt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskarka z odkurzacza hehe dobre, ale już chyba lepiej skorzystać z innych rozwiązań :bigrazz: .

Mały OT w robocie korzystamy z dużej piaskarki wysokociśnieniowej, na wyjściu ma ponad 600 barów ale przy takim ciśnieniu nawet najlepsze dysze wytrzymywały bardzo krótki okres czasu. Piasek jest pobierany z otwartych beczek, bo ciśnienie jest tak duże że spokojnie zasysa z dobrych kilku metrów. Teraz pracując na połowie mocy ciągnie 23 ampery przy 400V :icon_question: . Kiedyś jeden koleś chciał sobie umyć poloneza samą wodą przy 600 barach :biggrin: , efekt był taki, że przestrzelił sobie całe nadkole (nie zgnite) na wylot. Kurde uwielbiam ten sprzęt. :)

jezeli sie nie myle to 600 barów to po staremu 600 atm więc jezeli sie nie myle to chyba pierdoły piszesz ;) taka dygresja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...