Skocz do zawartości

remont silnika


puchaty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kolejne nurtujące pytanie, otóż chodzi mi o łańcuszek rozrządu. Czy po wymianie na nowy można jeździć "normalnie" czyli np. "jeździć na gumie", szybko przyspieszać po prostu wstawiać niemiłosiernie bez Boga Ojca? :buttrock: ?? Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i kolejny problem. Otóż zdarzyła mi sie parkingówka. Moto spadło mi na prawo stronę i cała siłę upadku przyjął niestety silnik. Po tym nie udolnym (moim pierwszym upadku) zaczęło coś stukać w silniku. Dokładnie jeszcze nie zlokalizowałem gdzie i skąd ale podejrzewam, że gdzieś z okolicy wału. Czy wywrotka mogła coś spowodować?? Czy może już czas na wymianę łożysk na wale (silnik 1979r. japoniec). Czytałem, że mogło się coś stać z koszem sprzęgłowym ?. Na razie nie mogę dokładnie sprawdzić ponieważ zająłem się czyszczeniem gaźników. A może to przez złe docieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak, za kase ktora wpakowales w ten silnik mial bys naprawde dobra MZ, mailem kiedys kolege, ktory kupil sobie stara NSR a ja wtedy jedzilem mz, strasznie mu zazdroscilem ale tylko do momentu az hondzia sie sypla, ja jedzilem dalej a on zbieral ciezka kase na remont silnika...... az wkoncu sprzedal moto nei na chodzie za 1/4 tego co za nia zaplacil razem z czesciami ktore udalo mu sie kupic :icon_razz:

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz chaotycznie i nieskładnie a teraz masz pretensje o kazania. Powinieneś ze skruchą czytać i nie pyskować.

CB125 rok 1979 i Ty chcesz tym motocyklem pałować i jeździć na gumie?

Chłopaku chyba Cię Bóg opuścił. To już jest weteran i powinno się go należycie traktować a do pałowania kupić MZ 150 czy inny w miarę popularny i tani motocykl bo tej Hondy jest zwyczajnie szkoda.

Piszesz do Adama aby Ci znalazł silnik i nie zastanowiłeś się w międzyczasie ze to co masz to zabytek?.

A co do pytania to nikt nie jest wróżem aby na odległość powiedzieć co uszkodziłeś podczas upadku.

Moja rada. Zrobić zdjęcie przed rozbiórką następnie zdemontować prawą pokrywę i skontrolować rozmiar uszkodzeń. Zrobić ich fotkę i wtedy możemy Ci pomóc.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyznaję jest mi bardzo wstyd. Zachowałem się po szczeniacku :) . Ale to nie powód żeby tak chamsko na mnie najeżdżać. No nic... Kolejny problem. Co może być przyczyną, gdy np. jadę pierwszym biegiem i gwałtownie odkręcę manetkę do końca,a silnik jakby się dławił. Dodam że iglice są ustawione jak najwyżej i czy to też może mieć związek z lewym powietrzem??

Edytowane przez puchaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iglica dle seryjnych ustawień powinna być na środkowym rowku. Od tej reguły są wyjątki i konstruktor może narzucić 2 lub 4 rowek ale to raczej rzadkość.

Po gwałtownym odkręceniu manetki podciśnienie zbyt szybko podnosi przepustnicę wraz z iglicą a cylindry dostają za dużo paliwa dlatego się dławi.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Odświeżam swój temat. Nie będę zakładał nowego. Mam problem z cewką w swoim moto. Urwany jest uchwyt przy cewce do którego wkręcenia kabel WN. Jakoś udało mi sie przylutwać ale moto w pewnych obrotach chodzi i tak na 1 gar. Moje pytanie czy mogę zastąpić ową cewkę inną nie koniecznie od tego modelu np. Jawka simson. Instalacja 6V. Jeżeli tak to czy od razu wymienić na 2 takie same. Jestem w tym temacie zielony i nie wiem czy to dobry pomysł, ponieważ będę miał problemy ze zdobyciem oryginalnych. Jeszcze jedno czy przyczyna, że moto chodzi na 1 gar może też leżeć w braku synchronizacji gaźników??? Pozdr.!

http://img110.imageshack.us/my.php?image=p2090141lc8.jpg

 

Ps. Honda cb 125 t 1979r. instalacja 6V Zaznaczam, że fajki, świece, i kable Nowe

Edytowane przez puchaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...