Skocz do zawartości

Podejrzany hałas


Pepper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W moim VL'u zauważyłem jakiś czas temu hałasy dochodzące gdzies z przodu podczas przejeżdżania przez jakies dziursko albo poprzeczną nierówność. Jakby z zawiechy z przodu. Odgłos jest taki trochę metaliczny jakby uderzyć o coś metalowego.Nie ma jakichś problemów jeżeli chodzi o tłumienie, hamowanie czy coś, działa dobrze, jak dotoąd, ale ten hałas jakiś dziwny jest.

CO to może być? SPrawdzałem cześci, czy coś się nie obluzowało, śruba jakaś czu coś i wszystko siedzi jak trzeba, może któś z Volusią miał już coś takiego?

 

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy przód jest dobrze przykręcony do główki ramy , ja miałem takie stuki w Dragu jak wjechałem w jakąś dziurę . Po przykręceniu nakrętki sporej średnicy, na specjalny klucz problem się skończył .

[html]<p><b><a href="http://www.seboka.republika.pl/" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja strona </font></a></b>  <font color="#008000">
<b><a href="http://www.szczotkitechniczne.eu" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja praca </font></a></b></font></p>

[/html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może klamki, kluczyki, zegary,owiewka klekocze, popsprawdzaj raz jeszcze, obejrzyj plastiki, a moze to gdzieś przy silniku?

 

Ja miałem z tym problem na początku, kalmka sprzęgła mi latała, a teraz tablica rej. mi klekocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada Seboki też jest słuszna, ale zanim weźmisz się za poważne sprawdzanie zacznij od podstaw - może błotkik jest pęknięty...to może byc pierdoła. Sprawdź, czy jakiś element nie zahacza przy dobijaniu - u mnie kiedyś klakson bił w błotnik. A łożysko główki ramy też może być. W traktorkach już tak jest, ale sprawdzić trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takich hałasów to własciwie wszyscy możecie mieć rację. Mnie się wydaje że to widelec hałasuje, bo podczas jego pracy slychac albo słabszy dźwięk albo stuknięcie. Łożysko?Hmm...Luzów nie ma a przebieg 9500 więc, możliwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

W moim VL'u zauważyłem jakiś czas temu hałasy dochodzące gdzies z przodu podczas przejeżdżania przez jakies dziursko albo poprzeczną nierówność. Jakby z zawiechy z przodu. Odgłos jest taki trochę metaliczny jakby uderzyć o coś metalowego.Nie ma jakichś problemów jeżeli chodzi o tłumienie, hamowanie czy coś, działa dobrze, jak dotoąd, ale ten hałas jakiś dziwny jest.

CO to może być? SPrawdzałem cześci, czy coś się nie obluzowało, śruba jakaś czu coś i wszystko siedzi jak trzeba, może któś z Volusią miał już coś takiego?

 

PZdr

widoczne coś musi byc nie tak z przednim zawieszeniem a czy jak jeżdzisz po diurach to zawierzenie płynnie pracuje a mozę jest za mało oleju w telskopach i chodza bez oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...