Skocz do zawartości

Yamaha DT 80 vs Honda MTX 80 vs Suzuki TS 80


Który wybrać?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które z tych moto jest najlepsze w teren?

    • Yamaha DT 80
      39
    • Honda MTX 80
      23
    • Suzuki TS 80
      19
    • Inny
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Panie Senti czy ja Pana czyms urazilem?? A moze ma Pan jakis kompleks?? Nie widze powody zeby pisac tak agresywnie. Senti wyhamuj troche. JOŁ

 

Moj cylinder mial nicasil, wszysko bylo robione w Motorlandzie dostalem gwarancje 2 miechy. Jak by cos padlo to bym nie musial kombinowac czy to moja wina czy czesci sa ferelne. Naszczescie mechanicy z Motorlandu zrobili wszysto jak nalezy. Mozliwe ze zawyzylem cene bo mialem wymieniany naped i ciety tlumik i wycinana kryze. Zaplacilem Kolo 1200zl nawet gdzies jeszcze lezy faktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sory ale za profesjonalizm sie placi !! Jeżeli było by mnie stać to też wolał bym zapłacić raz porządnie w serwisie a potem jeźdżić nie bojąc sie o to czy moto mi sie posypie czy nie !! A widocznie twój kumpel na jakiegoś kiczowatego majstra trafił który był zwyczajnym dłubkiem, od takich trzeba sie trzymać jak najdalej !!

Edytowane przez Enduroboj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sory ale za profesjonalizm sie placi !! Jeżeli było by mnie stać to też wolał bym zapłacić raz porządnie w serwisie a potem jeźdżić nie bojąc sie o to czy moto mi sie posypie czy nie !! A widocznie twój kumpel na jakiegoś kiczowatego majstra trafił który był zwyczajnym dłubkiem, od takich trzeba sie trzymać jak najdalej !!

oj panowie ja pisze ze swojego punktu wiedzenie ale nie moge słuchac czegoś takiego ze sobie ktoś gaznika nie wyreguluje i z tym jedzie do serwisu np.dziś wymieniłem sobie zimering za sprzegłem w mojej aprilce 125rx trwało to może z 2 godziny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no tak ja zawsze wszystko sam sobie skladam ... wiadomo czesci trzeba kupic a samemu mozna dobrze zlozyc ... oczywiscie trzeba sie chociaz troche znac ale moj kuzyn mial to samo .. oddal do mechanika simsona i po jego remoncie za 600zl pojezdzil tydzien i ciach poszedl tlok pierscienie i bardzo zrysowany cylinder nie nadajacy sie do szlifowania . Zrobil sam, jezdzil ponad 1,5 roku :biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj panowie ja pisze ze swojego punktu wiedzenie ale nie moge słuchac czegoś takiego ze sobie ktoś gaznika nie wyreguluje i z tym jedzie do serwisu np.dziś wymieniłem sobie zimering za sprzegłem w mojej aprilce 125rx trwało to może z 2 godziny

pozdrawiam

 

Tylko Gratulowac :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senti jak ty tlok za 66 zl odlewany z lyzeczek kupujesz to fajny jestes :cool: Ja mam vertexa i zyje legancko a kolega w dt mial cylek Atheny 80cmm na nicasilu :P

 

:P Ps oryginalne pierscienie do dt kosztuja 250zl wiec masz jak na dloni jakie do tego silnika i z jakich materialow jakiej jakosci czesci powinny byc.Tlokiem za 66 zl jedynie mozesz sobie zaszkodzic jak zapomniesz i zabardzo przypalujesz i stanie bokiem w cylku:)Ale jak chcesz lepiej zmieniac 3 x tlok niz kupic jeden dobry nie :biggrin:

 

Jaka to roznica czysie robi komara czy Dt albo mtx :D tylko na pierwszy raz schemat skrzyni :D Zasada ta sama jeszcez lepiej bo sie z zaponami i gaznikami nie trzeba pieprzyc :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senti jak ty tlok za 66 zl odlewany z lyzeczek kupujesz to fajny jestes :cool: Ja mam vertexa i zyje legancko a kolega w dt mial cylek Atheny 80cmm na nicasilu :P

 

:P Ps oryginalne pierscienie do dt kosztuja 250zl wiec masz jak na dloni jakie do tego silnika i z jakich materialow jakiej jakosci czesci powinny byc.Tlokiem za 66 zl jedynie mozesz sobie zaszkodzic jak zapomniesz i zabardzo przypalujesz i stanie bokiem w cylku:)Ale jak chcesz lepiej zmieniac 3 x tlok niz kupic jeden dobry nie :biggrin:

 

Jaka to roznica czysie robi komara czy Dt albo mtx :D tylko na pierwszy raz schemat skrzyni :D Zasada ta sama jeszcez lepiej bo sie z zaponami i gaznikami nie trzeba pieprzyc :cool:

do dt owszem kupuje tłok z pierscieniam na alegro za 66 i jest to tłok wypróbowany przez wielu forumowiczów poco przepłacac jak jest ok a jesli chodzi o inne tłoki to do aprilki kupuje tłok vertexa za 360 za korbe proxa dałem 800zł stary odróznij wysilonego 2t moja aprilka ok36km od niewyślionej dt która ma góra 12 koni a co do dt tłok mam 3 miechy ten tłok i sprzet chodzi jak zegarek a waze 85kg czyli jak na dt 80 nie tak mało stary razem z dt waze ponad 200kg wiec tłok ma co dzwigac wiec jak by był do niczego juz by strzelił

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ts niestety nie jezdzilem wyglad nie za ladny ale to nie jest wazne

 

 

ja wiem .... Ładna nuta kolorów do tego owiewki kompletne + na lampe owiewka ufo i jest cudo maszynka :biggrin:

 

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam dibo ale pieprzysz jak glupi wszystkie tloki musza odpowiadac wymaga jesli np prywaciarskie tloki nie odpowadaja wymoga poprstu nie sa sprzedawane

jesli Ty dobrze nie docierasz motoru i odrazu go zagrzejesz to sie nie zdziwie ze dorzniesz nawet orginalny tlok to jest poprostu kwestia dotarcia jesli dobrze dotrzesz nawet tlok za 66zl to mozesz dluzej pojezdzic niz na wartexie i innych znanych firmach TYLKO MUSISZ DOBRZE DOTRZEC

wiec jesli ten tlok za 66zl odpowiada wymoga jest dobrej jakosci to jest sprzedawany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie tloki musza odpowiadac wymaga jesli np prywaciarskie tloki nie odpowadaja wymoga poprstu nie sa sprzedawane

 

W jakim ty świecie żyjesz :biggrin:

 

na wartexie i innych znanych firmach

 

Wartex chyba nie jest zbyt znaną firmą <lol>

 

 

 

A wracając do tematu to ja was rozumiem w 100% Wszelkie wymiany np. łańcuszka rozrządu, regulacje zaworow robie sobie sam, poprostu lubie mechanike i wole to sobie zrobić w domu niż oddawać motocykl do jakiegoś "dłubka". Jednak znam wiele osób, które wolą oddać motocykl do Warsztatu w celu przeprowadzenia nawet prostych napraw. Po to ludzie zdobywają wiedze zarówno teoretyczną jak i praktyczną aby móc im powierzać nasze maszyny! To jest tak jak z zakupami, po co kupywać chleb jak mozna sobie samemu zrobić i wtedy przynajmniej będziecie wiedzieli co jjecie :cool: Jakoś wątpie w to że po przeczytaniu tego posta wszyscy rozpoczną produkcje chleba w domu... Piekarnie mają robić, tak samo po to są mechanicy(nie dłubki) aby korzystac z ich uslug !!

Edytowane przez Enduroboj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:biggrin: :cool: Pikus91 twoje wypowiedzi są bezsensowne i mam wrazenie pisane tylko po to aby zatruc mi zycie :cool ,,Wertex" :cool: Jasne a to ze tlok wossnera albo wiseco lub VERTEXA kosztuje ponad 350 zl a od prywaciarza 66 to nie ma ruznicy.Czlowieku na allegro sprzedają wszystko;]Tak samo na niemieckim tloku do simsona jezdzilem i jezdzilem i cylindrze.a na polskim zestawie(docieram moto dla twojej wiadomosci) po 1500 tys km juz byl uskok na tulei cylindra.Zastanow sie.To tak jak bys kupil łade samare i toyote Corolle ?ktora pojezdzi dluzej?to chyba normalne ze cena jest adekwatna do jakosci a duze firmy takie wlasnie jak vertex czy prox czy wiseco nie mogą sobie pozwolic na lipe. :P Nie mow mi ze niedocieram moto bo nie masz o tym zielonego pojecia :P Moj simson w tamten sezon zrobil ponad 12 tys km z czego raz zmienilem cylinder na niemiecki z tlokiem zregenerowalem wal i lozyska.Ty jeszcze zyjesz w swieciesimsonow(nieobrazajac nikogo) idziesz do sklepu kupujesz najlepszy tlok za 20zlz pierscieniami ewentualnie niemiecki za 60 zl i jezdzisz.Dla twojej wiadomosci Oryginalne pierscienie (same) do mtx kosztują 250zł.Ehh masz racje kup sobie 4 pary botow z targu za 40zl zamias jednych Najaskow za 300zl....Typowy polak...

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...