Skocz do zawartości

Deszcz zalewa mi wizjer...


krzycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

tak sobie jeżdżę w deszczu i ogólnie nic nie mam do tego ale...

Mam prawie nowy kask AGV i deszczówka w ogóle nie spływa z szybki. Jak przetrę rękawicą to si ewsio rozmazuje i droge wtedy cienko widać.

 

Ma ktoś jakies pomysły , patenty na ten ból ?

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się stoi to zazwyczaj paruje gdy na dworze jest chłodniej niż w kasku. Trzeba po prostu uchylić szybkę.

Ja w deszczu też zazwyczaj nie jeżdżę, ale jak już to jak jade wolniutko też uchylam szybkę a jak szybciej 70 km/h i więcęj to woda sama spływa.

Rękawicami raczej nie polecałbym przecierania bo jak już krzycho napisał szybka się zamazuje - to po pierwsze, a po drugie - w wodzie, zwłaszcza jak jedziesz za jakimś dużym autem, są drobinki piasku z ulicy, więc przecierając szybkę z czasem sobie ją zmatowisz i w ogóle będzie do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się stoi to zazwyczaj paruje gdy na dworze jest chłodniej niż w kasku. Trzeba po prostu uchylić szybkę.

Ja w deszczu też zazwyczaj nie jeżdżę, ale jak już to jak jade wolniutko też uchylam szybkę a jak szybciej 70 km/h i więcęj to woda sama spływa.

Rękawicami raczej nie polecałbym przecierania bo jak już krzycho napisał szybka się zamazuje - to po pierwsze, a po drugie - w wodzie, zwłaszcza jak jedziesz za jakimś dużym autem, są drobinki piasku z ulicy, więc przecierając szybkę z czasem sobie ją zmatowisz i w ogóle będzie do wyrzucenia.

 

Właśnie ja też podnoszę szybkę jak stoję lub wolno jadę. Kiedyś jednak słyszałem, że można czymś przzesmarować i woda spływa i mniej paruje, tylko nie wiem czym to się robi.... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:

Drogie rozwiązanie - są rękawice ze specjalnie obszytym palcem wskazującym i kciukiem właśnie do przecierania szyby. Czy to działa - nie wiem, ale spróbować można

Dobre rozwiązanie (ale pracochłonne) - są takie specyfiki (nawet w supermarketach) do szyb samochodowych, które powodują że woda o wiele łatwiej spływa i jest w drobnch kropelkach. To naprawdę działa, ale należy to wetrzeć w szybę. I to zajmuje trochę czasu, a po 2-3 deszczach trzeba operację powtórzyć.

W praktyce jadę wolniej i przecieram ręką i żyję. O ostatnio moja okolica słynie z deszczów (Jelenia Góra) :biggrin:

Aha! i jeszcze jestem okularnikiem, także dla mnie odchylanie szybki nie działa, bo jak mi zapada okulary to już w ogóle kupa...... :biggrin:

 

No i link do przykładowego środka (jakkolwiek jest wiele innych - to przykład)

 

http://www.turtlewax.com.pl/sklep/rain-kle...cd8f744e5e75ec0

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos takiego jak "niewidzialna wycieraczka" z allegro albo z TV shopu ?

 

No, to nie są czry, tylko trzeba sie przyłozyć żeby to w szybkę wetrzeć. Może by tak polerką? Ja jeszcze maszynowo nie próbowałem....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam juz duzo nakapane przekrecam glowe w bok, troche lepiej spływa niz gdy powietrze dmucha na wprost. I tak kilka razy.

 

Tak, ja też się o tym wczoraj przekonałem, że to działa. Ale na drzewie ani na czymś innym równie twardym nie wylądowałem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...