Skocz do zawartości

K-125 lub Mińsk125


Gość Lukass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje informacji, materiałów, zdjęć, czego kolwiek na temat tych dwóch motocykli, ale bardziej tego pierwszego. Szukałem po necie i forum, ale tak naprawdę nic interesującego nie znalazłem poza jakimiś wzmiankami.

 

Co do k125 to nie jestem pewien czy to ten model, ale Mińsk125 to na 100% bo jeździłem.

 

Są to motocykle z lat produkcji SHL125, więc sztywny tył i przód na trapezie.

 

Za wszelkie info będę wdzieczny. Pierwszego będę miał i nastapi jego pełna restauracja, a drugiego będe tylko lekko odnawiał zgodnie z oryginałem (moto kumpla).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjecie orygilnalnego Mińska z 1956roku kolegi. Jak chcesz to mogę zapodać na forum. A co do K125 to pierwsze słysze o takim motorze. Słyszałem o K 55 które to właśnie miało silnik 125 ccm. Swego czasu dziadek mój miał takowy ale niestety nie przetrwał do moich czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie Mińska kolegi i jeszcze jednego Mińska innego typu co był na wystawie kiedyś kiedys w moim mieście.

 

http://img208.imageshack.us/my.php?image=pict2784lj8.jpg

http://img208.imageshack.us/my.php?image=16miksug9.jpg

http://img246.imageshack.us/my.php?image=17misklx4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje informacji, materiałów, zdjęć, czego kolwiek na temat tych dwóch motocykli, ale bardziej tego pierwszego. Szukałem po necie i forum, ale tak naprawdę nic interesującego nie znalazłem poza jakimiś wzmiankami.

 

Co do k125 to nie jestem pewien czy to ten model, ale Mińsk125 to na 100% bo jeździłem.

 

Są to motocykle z lat produkcji SHL125, więc sztywny tył i przód na trapezie.

 

Za wszelkie info będę wdzieczny. Pierwszego będę miał i nastapi jego pełna restauracja, a drugiego będe tylko lekko odnawiał zgodnie z oryginałem (moto kumpla).

 

Pozdrawiam!

mój znajomy z zielonej góry złozył coś takiego dla wnóczki jego tel.0 603562977

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mińska 125 ale wole nie mówić jak się zachowuje bo jest w lipnym stanie a konkretnie

 

Przód skrzywiony od CZ Cross, rama po wożeniu baniek z mlekiem robi dwa ślady, gaźnik ma zablokowane ssanie na pozycji zamkniętej, pali z pierwszego kopa tylko 20 minut po jeździe (z pozycji siedzącej tez się da) potem trzeba dłużej, sprzęgło ślizga się, na seryjne 100km/h robi jakieś 70 bez poślizgu sprzęgła no oczywiście samoróba ( nie moja ) na krosa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...