Skocz do zawartości

wybrzez polski


Wojt@s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje na przyszly rok wypad z grupa przyjaciol na weteranach nad morze, mamy zamiar przemiescic sie ze szczesina az po gdansk. Najmlodszy motocykl to bedzie rok 1965. Mam pytanie , bo kazdy z nas jest entuzjasta II wojny swiatowej, chcielibysmy odwiedzic takie miejsca zwiazane z wojna nad morzem, jedyne co znalazlem na necie to oboz Sztutowo kolo Gdanska. Moze wy macie jakies miejsca, bunkry, stare miejsca wyrzutni, ruiny nawet zamkow moga byc. Bedziemy spali na polach namiotowych albo gdzies po lasach. Zobaczymy ;) z gory dzieki za odpowiedzi. Moze temat to nie jakas wielka podroz ale dla nas TAK> :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolice świnoujścia i cała wyspa wolin, tam jest tego pełno. Raz że testowano rakiety V1 i V2 a dwa jest pełno bunkrów z okresu I i II wojny gdyż było to miejsce strategiczne. Ponadto w świnoujściu stacjonowały u booty.

Jak bedziesz miał więcej pytań to podjedź na plac w środę, bo nawet posiadam stosowną literaturę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek widzialem ta stronke ale tam nie ma nic konkretnego.

Rof ja siedze teraz w Dublinie w Irlandi wiec bede w Polsce kolo pazdziernika ale sie odezwe. Z gory dzieki. PAnowie a wy nie znacie jakis bunkrow, wyrzutni, miejscowosci ??ja znalazlem tylko jakies kolo Lazow, Darlowka zachodniego , na helu, w Bobolinie, ale to poprostu jest troszke lipa jak widzialem na fotkach,ktos bunkier pomalowal na zielono i kosi pare zlotych za obejrzenie srodka.

pozdrowienia

Edytowane przez Wojt@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Polecam bunkier koło miejscowości Mirachowo oddalonej o 25 km od Kartuz.(http://sitwp.umwp.pl/gryf_pomorski/pdf/004.pdf).

Po drodze do niego znajduje się 3-metrowy głaz narzutowy Diabelski Kamień nad malowniczym jeziorem kamiennym, który na pewno warto zobaczyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunkier koło Mirachowa niedaleko Kartuz nie jest zbyt duży (radzę wziąć latarkę) - zapomniałem dodać, że jego pełna kopia znajduje się w Szymbarku (http://sitwp.umwp.pl/gryf_pomorski/pdf/014.pdf)

koło szczytu Wiezyca, na którym jest postawiona okazała wieża widokowa - gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawy temat.Tez sie interesuje militariami,historia zwlaszcza II wojny swiatowej.Nie wiem za wiele o pozostalosciach wojennych nad morzem, ale jak byscie chcieli sie dowiedziec i zobaczyc co sie dzialo w obu wojnach w Karpatach to zapraszam na poludnie.Mam natomiast pytanie o ten wasz wyjazd:mozna by sie bylo dolaczyc?-Dniepr,co prawda troche przerobiony,ale to nadal prawie weteran(juz taki zostal wyprodukowany :buttrock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać relacje z wypadów grupy MGH (Motocyklowa Grupa Historyczna). Był wypad na Pomorze i opis miejsc związanych z II WŚ.

 

Dla ułatwienia tu masz link (opis wypadu i miejsc jest na ostatniej stronie [13]):

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...ic=39447&hl=MGH

Edytowane przez Vlaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...