Skocz do zawartości

Manetka gazu


turo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z manetką gazu ktora troche ciężko chodzi i nie chce odbijać. Próbowałem już wszystkiego. Rozebrałem całą manetke, sryskałem obficie wd 40 naoliwiłem olejem, Złożyłem i nic. Dalej nie odbija. nastepnym krokiem było naoliwienie linek. Potem przy okazji zdejmowania gazników spraqwdziłem te wszystkie sprezynki czy odbijaja. I wszystko ok działało. Gaz odbijał i ogólnie ok. Ale jak przykreciłem gazniki i filtr znowu nie chce odbijac. Linki nie są nigdzie przycięte. ma ktoś jakieś pomysły jak to rozwiązać?? Motocykl to honda cbr 600 f2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z manetką gazu ktora troche ciężko chodzi i nie chce odbijać. Próbowałem już wszystkiego. Rozebrałem całą manetke, sryskałem obficie wd 40 naoliwiłem olejem, Złożyłem i nic. Dalej nie odbija. nastepnym krokiem było naoliwienie linek. Potem przy okazji zdejmowania gazników spraqwdziłem te wszystkie sprezynki czy odbijaja. I wszystko ok działało. Gaz odbijał i ogólnie ok. Ale jak przykreciłem gazniki i filtr znowu nie chce odbijac. Linki nie są nigdzie przycięte. ma ktoś jakieś pomysły jak to rozwiązać?? Motocykl to honda cbr 600 f2

 

zle poukladales linki, gdzies musi byc zagieta, ot co :D

 

sprawdz w serwisowce albo innej cbrce, jak powinny byc rozlozone przewody,

przy lince na wys. manetki masz jeszcze regulacje naciagniecia, odbicia linki ale to raczej juz sprawdziles.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pewnego razu problem z odbijaniem. Gaz odbijał ale bardzo powoli. Okazało się że guma manetki rozciągneła się z biegiem lat i tarła z jednej strony o plastik (ten z wyłącznikami) a z drugiej o ciężarek. Przyciąłem lekko gumę i jest ok ale bez nowych manetek sie nie obejdzie na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ta beczolka nad iglica jest przytarta u mnie tak bylo , choszi o taka srebrna beczulke ktora mi sie zatarlo bo troszke piasku wpadlo i jest cala taka porysowana i to moze byc przyczyna tez u ciebie . a jak ty ja chcesz odgiac w druga strone to idzie czy wogle nie chce sie ruszyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam alboś panie źle poprowadził linkę gazu i się najnormalniej w ściecie przyciera o pancerz, albo za mocno wcisnąłeś gumę na rollgaz i ociera ona tym wewnętrznym kołnierzem o coś (zbiernik płynu hamulcowego, mocowanie lusterka...).

W każdym bądź razie działaj, to na 99% błahostka :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pewnego razu problem z odbijaniem. Gaz odbijał ale bardzo powoli. Okazało się że guma manetki rozciągneła się z biegiem lat i tarła z jednej strony o plastik (ten z wyłącznikami) a z drugiej o ciężarek. Przyciąłem lekko gumę i jest ok ale bez nowych manetek sie nie obejdzie na dłuższą metę.

 

 

to jest jedyna racjonalna przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...