Skocz do zawartości

Kolana


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po treningu uznałem że trzeba coś z tym zrobić bo za jakiś czas może być nieciekawie.

Po ostrzejszej jeździe występuje u mnie ból kolan, np. przy siadaniu czy wstawaniu z krzesła muszę sobie pomagać rękami bo czasami naprawdę boli. Przy zginaniu czy prostowaniu strzelają mi stawy w obu nogach, narazie można z tym żyć ale boję się że jeszcze trochę i będę musiał biegać po lekarzach. Na ortezy mnie narazie nie stać. Macie jakieś sposoby na zapobieganie takiemu czemuś, albo chociaż żeby nie pogarszać sprawy coraz bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce cie straszyc ale w twoim wieku wystepuje taka choroba zwana ozgod szlatera czy jakos tak niestety nic milego sam w wieku 16 lat zachorowalem i naprawde jest to dla mlodego czlowieka tragedia zabroniono mi wszelkiego rodzaju sportow (a chodzilem do szkoly sportowej ) tak wiec lepiej idz do lekarza bo jak wczesnie zacznie sie leczyc tym skutki mniejsze ja do dzis nie moge klekac na kolanach tak wiec nie sa to zarty odupukac gdybym teraz cos zrobil z kolanem to zoataja mi tylko endoprotezy czyli metalowe kolana ale koszt na jedna noge to 15 tys zl tak wiec radze sie wybrac do lekarza

pozdrawiam i mam nadzieje ze to tylko bol kolan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie były objawy tej choroby? U mnie to występuje tylko po ostrym śmiganiu na moto, ale kiedyś tego nie było wcale (może przez to że więcej i ostrzej jeżdżę?)

No kurde trochę mnie wystraszyłeś, dzięki za odpowiedzi chyba się wybiorę do tego lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz caly problem polega na tym ze to sie pojawia od przetrenowania i zbyt wielkiego obciazenia stawow kolanowych w okresie dorastania

ja chodzilem do szkoly sportowej wf 10 godzin w tyg do tego jeszcze byla pilka nozna i w ten sposob moje stawy nie wytrzymaly

ale niemartw sie za bardzo to nie musi byc ta choroba ale zdjecia rentgenowskie warto zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety uszkodzone kolana to przykra rzecz. Ja miesiąć temu mialem glebę, a jechałem bez ochraniaczy i dziura w nodze a kolano mialem wilkosci pilki noznej tak mi spuchło. Naszczęscie nic sie nie uszkodziło, tylko okres zdrowienia bardzo długi(żebym w pełni zrobił przysiad to moze nawet za pół roku nie zrobie). W twoim przypadkuto raczej za duże przeciążenie kolan od jazdy na stojąco i twardym lądowaniom. Proponuje wybrać sie na końcówke wakacji nad morze i cały czas pływać ze swobodnymi ruchami nóg. Wierz mi woda , szczególnie morska chłodna pomaga( mi dosyć pomogła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie ENDUROWCA za duzo jazdy na stojaco. Jak rowniez moze jakies przewianie. Mi stawy strzykaja przy kazdym kucnieciu i to tak glosno,jakby sie kosci łamały... i rowniez czasem odczowam bol przy wstawaniu. Idz jak najpredzej do lekarza. Najlepiej do dwoch innych. Ja jezdzilem kiedys tylko w dzinsach i sie odbilo... a teraz bez spodni z Modeki lub skory nie wsiade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek ogranicz trochę jazdę. (Wiem, łatwo mówić) Przeciążenie kolan nigdy nie daje przyjemnych efektów. Dwa, to wspomniane już kwestie chłodu. Najprawdopodobniej ból jest efetktm połączenia tych dwóch czynników. Pomyśl o ochraniaczach.

Trzy: możesz kupić w aptece preparat o nazwie glukozamina (bez recepty). Trzeba to brac przez jakis czas, trochę może pomóc.

Lekarz - swoja drogą, nie zaszkodzi. Objawy moga być początkiem czegoś poważniejszego, ale na cud nie licz. Mi kilka lat temu postawiono taka diagnozę: "na 80% nie jest to zmiana nowotworowa, za jakiś rok zrobimy zdjęcie, zobaczymy czy sie powiększa." :biggrin:

Nie powiększyło się, nowotwór to nie był.

Swoją drogą teraz po dłuższej (ok godzina) jeździe bolą mnie i kolana i łokcie i nadgarstki. Ale to u mnie normalne, jeśli nie zmieniam ułożenia stawów przez jakiś czas - typowy objaw zwyrodnienia. :/ Po którymś wypadzie miałam problem z wyjściem po schodach. :biggrin:

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie coś zwłaszcza po jezdzie na rowerze ze zbyt niskim siodełkiem lub zima. Jezdziłem zima do szkoly na rowerze i miałem problem, zeby potem wejsc do pokoju swojego po schodach. Teraz tez mnie czasem taki "atak" wezmie, ale nie jest zle. Zrobienie przysiadu to nawet teraz jest wyzwanie :D pierwsze 5 jest ciezko (nawte po wstepnej rozgrzewce) wszystko strzela chrupie boli potem juz w miare idzie. Powiedzialem o tym mamie, jako lekarz zaraz mnie tam gdzies wziela, narobili zdjec tych kolan i w ogule jaja jak berety ogladali ogladali i nic ;) a byly jakies podejzenia, ze jakas tam tkanka sie gdzies odklada i to przez to. Po jezdzie na moto nie jest tak zle z tym bolem a poza tym teraz przed kazdym treningiem robie krotka rozgrzewke (sklony inne pierdoly - wydaje mi sie ze pomaga)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...