Skocz do zawartości

Yamaha Midnight Star (Roadliner, Stratoliner)


johny
 Udostępnij

Midnight Star  

250 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceniam jako:

    • ładna
      201
    • brzydka
      34
    • nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy mam kilka pytań:

1. Nie świeci stop przy maciśniściu nożnego hamulca.

2. Mechanior proponuje zalać oliwe Valvoline 20W50 - co o tym myslicie?

3. Czy ma ktoś instrukcję w j. polskim? (byłbym wdzięczny za udostępnienie.

Generalnie dopiero uczę się tego motonga i bez instrukcji ciężko mi w ogóle ogarnąć co gdzie się znajduje.

 

Dzięki za info

Pozdrawiam.

1. Może rozpięła się wsuwka pod siedzeniem (jak przy ręcznym świeci stop)

2. Przeczytaj poprzednie tematy o oleju (trudno cokolwiek doradzić gdyż silnik jest nietypowy i jeżeli mechanik wie co robi - to on odpowiada)

3. Service Manuala po polsku niema, może jest User Manual. Ja nie posiadam. Ale cóż z user manuala się dowiesz ..... jak włączyć i wyłączyć motocykl.

 

Znaczy się podwójny dwa w jednym czy dwa osobno :icon_question:

2 osobno .... ale idę sprawdzić do garażu

 

Są 2. potwierdzono organoleptycznie w garażu.

Pierwszy po lewej stronie silnika z przodu, drugi także po lewej stronie z tyłu silnika między silnikiem a kołem pasowym napędowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy zmieniłem świece i filtr po poskładaniu i odpaleniu zaświecił mi błąd 26 i lampka silnika co teraz zrobić by zgasło odpala chodzi okej.

Cześć

właśnie sobie przypomniałem, że jeszcze nie sprawdzałem w moturze stanu filtra powietrza.

Jak sie do niego dostać?. Można o krótki opis jak sie wymienia albo jakiś link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motostach, dnia 31 Marz 2014 - 20:36, napisał:

Można o krótki opis jak sie wymienia albo jakiś link.

Krótki? Ja do tej pory zrywam się w nocy jak śni mi się wymiana filtra powietrza :-)

Koszmar o zapachu etyliny 95.

Znajdż na you tubie 2 filmiki (bo było to w 2 częściach - jak amerykaniec zdejmował zbiornik). Jak zdejmiesz zbiornik filtr masz na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klaksonu, moje też pozostawiają wiele do życzenia... jak w dużym fiacie, tylko że nie są tak donośne... (orgianły - dwa).

Ktoś prędzej pytał o klocki, mam Versahy złote, hamują obłędnie!!! :) mam wrażenie, że lepiej niż orginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał uważam za mocny. Oczywiście też mam dwa, i w parze nieźle dają radę. Jest słyszalny przez użytkowników aut, o czym w ruchu miejskim zdarzyło mi się przekonać.

Co do filtra powietrza i wymiany... raczej proste zadanie w moim mniemaniu. Przerabiałem to w zeszłym sezonie. Proste pod warunkiem że jedna osoba podtrzymuje bak który trzeba najpierw odkręcić, a druga w tym czasie wymieni filter.

Odkręcić bak i lekko go podnieść (najpierw zacząć od demontarzu licznika). Przewody podpięte do baku ( z tego co pamiętam to tylko paliwowy) nie trzeba ani zaciskać, ani demontować itp. Jest wystarczająco długi żeby jedna osoba odchyliła bak, a druga wymieniła filtr powietrza który znajduje się pod bakiem. Około 30 minut roboty. I dobrze żeby było mało paliwa w baku, bo po co dźwigać dodatkowe kilogramy.

Edytowane przez lr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem sobie oryginalny bagażnik Yamahy 1900 i trochę mnie zbił z tropu napis na nim max.load 10 lbs czyli niecałe 5kg.

Generalnie to duży kufer sam chyba waży więcej ,miałem Wild Stara i duży kufer, ładowało się na full i trzymało się to kupy ale tam było podparcie do błotnika.

Jeśli bylibyście tak dobrzy i wypowiedzieli się na ten temat ,jakie macie doświadczenia z tym bagażnikiem??

Edytowane przez Miran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak jest,jeśli bagażnik jest nocowany tylko do rurki oparcia to nie jest za mocny.Podobnie miałem w Road Starze ale bagażnik wraz z oparciem miałem z Road Stylera i był dość mocny.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Road Starze miałeś podparcie na błotniku bo jak się nie mylę to do 2003r były takie bagażniki a później już takie jak w 1900 czyli cztery śrubki do oparcia.

Bagażnik wygląda solidnie i nie wydaje mi się żeby ten z Road Stylera był jakoś szczególnie mocniejszy ,miałem od nich kilka rzeczy i jakością wykonania raczej nie grzeszyły ale fakt cena robiła swoje.

Zastanawiam się tylko z czego wynika takie ograniczenie z masy ogólnej pojazdu jakiś zasad bezpieczeństwa czy wytrzymałości bagażnika jakoś trudno mi sobie wyobrazić żeby wytrzymał tylko pięć kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Road Starze nie miałem podparcia bagażnika,bo nie miałem oryginału.W tej chwili mam u siebie XV 1900 kolegi [robię mu serwis przed wyjazdem do Albanii]ale nie ma bagażnika choć ma oparcie.Jeździ sam więc torbę wsadzi na siedzenie pasażera.

Na bagażnik na pewno wsadzisz więcej i to wytrzyma,ale jeśli nie to nie możesz mieć pretensji do wykonawcy.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie jak nasze sprzęty znoszą mycie myjką pod ciśnieniem, bo wczoraj wracałem w deszczu i mam tak zawalane moto piachem, że aż strach brać się za mycie aby lakieru nie uszkodzić.

Może macie jakiś patent na mycie moto z piachu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja bym na twoim miejscu najpierw polał go obficie ze szlaufa wodą nie pryskał tylko lał aby ta pierwsza warstwa blota swobodnie zleciała a później myjką cisnieniową z dalekiej odległości.pozniej gąbka i płynem do naczyń i spłukać szlaufem taka moja rada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...