Skocz do zawartości

nowe pomysly w kursach PJ


chomiczon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nawiazujac do linku:

http://wiadomosci.onet.pl/1374504,11,item.html

 

ok, zgadzam sie ze powinno sie przeprowadzac odpowiednie badania, ale czy to rzeczywiscie wystarczy ??

Czy naprawde mozna zweryfikowac stan psychiczny przyszlego kierowcy, przeciez spora czesc ludzi dostaje korby w momencie kiedy dorwie sie di kierownicy, a tak normalnie to spokojny czlowieczek.

Dlaczego nikt w koncu nie zwroci uwagi na bzdury takie jak jazda na pamiec.

Kursy powinny wygladac w taki sposob (oczywscie po osiagnieciu przez kursanata odpowiednich umiejetnosci) jak prawdziwa jazda po miescie czy w trasie.

Kazdy kursant mysli tylko o zdaniu egzaminu a nie sztuka prawdziwej jazdy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kursant mysli tylko o zdaniu egzaminu a nie sztuka prawdziwej jazdy

 

I polowa instruktorow ( uczy tylko manewrow potrzebnych na egzamin czyt. 16 godz plac, 2 na miasto i 2 jakbys chcial jeszcze pocwiczyc 8 na placu przed egz. ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem znowu chcą wyciągnąć trochę kasy. Z drugiej strony to szansa na douczenie matołków, że jeździmy przy prawej, patrzymy w lusterka itd, itp.

A kolejny punkt widzenia to od strony kursanta wygląda pewnie tak: zdałem, cały czas mnie wyprzedzali to teraz ja pokażę! I dalej gazu. A okazuje się, że kiedy trzeba zredukować bieg to gamoń musi szukać drążka zmiany biegów, wtedy skręca kierownicę i wiadomo co się dzieje kiedy jedzie 120. Oczywiście nieskoordynowany może jeszcze rozmawiać przez telefon - a tego na kursie nie uczą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążysz, zdążysz... To kolejne zapowiedzi i "pomysły" jakich już słyszeliśmy multum od 9 prawie miesięcy.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale swoją droga to takim matołką sie przyda jak robiłem a1 była tam taka babka. Miała z 40 lat i na placu manewrowym instruktor pojechał po mojego sprzęta i kazał mi jej przypilnować. Siedziałem jako "instruktor" (fajna robota) i miałem z nią ćwiczyć łuk. Na zajęciach teoretycznych była całkiem bystra wygadana i obkuta ale... Miała wyjeżdzone 24 godz. i co łuk zrobiła tak że cofając znalazła sie 20m od niego, wrócić nie umiała, a przy cofaniu chcąc skręcić w prawo kierownice w lewo totalne beztalencie. Od tamtej Pory usłyszałem że zdała za 1 razem :flesje: był to dla mnie dużżżży szok. I modle sie aby nie spotkać jej na drodze. Kategoria niedzielny kierowca to i tak za trudne szlaki jak dla niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wiecej kosztował....

zeby egzamin na moto kosztował wiecej jak na samochód!!!!! PARANOJA

 

Tak sie zastanawiam wlasnie, ze juz nawet zniosłbym wyzsza cene za kurs i za egzamin, ale zeby byla adekwatna do jakosci szkolenia i do tego jak przeprowadzany jest egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tąką małą ciekawostkę słyszałem, że teraz będzie ogromna rotacja egzaminatorów w wordach. Ponoć ma to się odbywać np, że w tym tygodniu są u nas egzaminatorzy z Opola a za tydzień z Katowic ( nie wiem czy to projekt czy powoli staje się realne.

 

takie małe pytanko czy egzaminator ma prawo mi nakazać na jakim biegu mam robić plac??? wolę robić 8-ke na dwójce.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden kolega ostatnio oblał kat.B w ten sposób: ulewa, wielka kałuża na skrzyżowaniu, dojeżdza normalnie do ulicy i zatrzymuje się (jeździ bez prawka od kilku lat ;) ) a egzaminator wypatrzył przy krawężniku kawałek linii zatrzymania (która była pod wodą i nie widział jej więc przejechał) i oblane...

inny kolega oblał: siedzi z egzaminatorem juz w samochodzie ten go pyta ile świateł barwy białej jest z tyłu samochodu - jedne, wsteczne - oblane, poprawna odpowiedź DWA BO JESZCZE PODŚWIETLENIE REJESTRACJI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kurde zaszalał z tymi białymi światłami, a właściwie to są 3, bo 1 od wstecznego a 2 od blachy, egzaminator oblał. :-)

Zalezy od auta, w puncie jest jedno od blachy ;) Mam nadzieje, ze jak juz sie zapisalem na egzamin to nie moga mi juz nic nowego wymyslec :flesje:

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...