Skocz do zawartości

umowa z nieletnim


zenon165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Był ostatnio na forum temat, czy można zarejestrować motorower na osobę niepełnoletnią i okazało się ża tak. MOje pytanie: Czy można zarejestrować motocykl na osobę która nie ukończyła 18-go roku życia ?? Sytuacja wygląda tak, że chłopak ma 17 lat i chciałby zarejestrowac na siebie WSK po dziadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak jak w temacie, mam 17 lat i w czwartek kupuje motocykl, najlepiej by było gdybym zarejestrował go na siebie. I tu pojawia się moje pytanie: jak powinna wyglądać umowa kupna/sprzedaży gdzie kupujący jest osobą nieletnią, co powinna ona zawierać; jedyne dokumenty jakie mam potwierdzające moją tożsamość to; paszport, legitymacja szkolna i karta motorowerowa, a i mam jeszcze nr.NIP czy to też mogłoby się przydać?? a może w umowie trzeba jeszcze zapisać imiona rodziców??

błagam pomóżcie :wink: , zależy mi na czasie, jeśli mozecie podeślijcie jakiś link do wzoru takiej umowy

 

pozdrawiam

 

szablak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witjcie. Mam ten sam problem ale w bardziej skomplikowanej formie. Otóz chce (musze bo nie mam innego wyjscia) zarejestrowac motorower (to bedzie pewnie simson bo na nic innego mnie nie stac) bez udziału rodziców. W tym przypadku musze go zarejestrować na siebie, bo nikogo kto moglby przyjac na siebie nie mam.

 

Jak wygląda "ceremonia" składania zgody rodzica? musi przyjsc do urzedu i prosza go o dowod tozsamosci w ktorym ma wpisanego syna tomasza, czy moge zabrac papier do domu?

czy mozna przyjsc z babcia albo obca osoba?

jak oni sprawdzaja czy ta osoba jest moim prawnym opiekunem?

jesli juz zarejestruje moto na siebie da sie sprawdzic kto wyrazil zgode?

 

Wielkie dzieki za odpowiedzi i prosze opiszcie mi procedure dosc dokładnie, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ale w umowie muszą wystąpic Twoi opiekunowie ... :flesje:

 

DziDzi dobrze napisał, dzień wcześniej był taki temat "Czy moge sprzedac motocykl niepełnoletniemu?" czy coś w tym stylu :wink:

 

Poszukaj, tam wszystko jest.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...