Skocz do zawartości

Rejestracja bez przegladu...


Wojt@s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy to jest mozliwe. Motocykl mam na czarnych blachach, umowe spisana z poprzednim wlascicielem, dowod rejestracyjny i mam teraz zasadnicze pytanie. Motocykl mial ostatni przeglad w latach 90-91. Wogole rocznik motocykla jest 1960. I tu jest pytanie, bo chcialbym go przerejestrowac na mnie, a motocykl nie nadaje sie nawet do przegladu, moze by przeszedl przeglad ale jest przygotowywany do kompletnego remontu. A chcialbym jak najszybciej przerejstrowac. Czy mozna bez przegladu, a dopiero po jakims czasie zrobic przeglad??help. moze to glupie pytanie ale czy za ta umowe jezeli przetrzymam ja np. rok nie bede musial placic jakies kary. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myslalem, ale nie wiem czy wogole bedzie mozna tak to zrobic. Przeglad zawsze da sie zalatwic , ale panowie maja za mala wiedze i rozne pozniej rzeczy sa w dowodzie. Wiem ze mam stary ale w nowym sa troszke inne rzeczy. To jest paranoja ze nie mozna zarejestrowac bez przegladu, bo rejestracja pozwala tylko stwierdzic posiadacza motocykla, sprawdzic czy moto nie jest kradzione itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to moto to nie przypadkiem zabytek?

pojazdy które maja powyżej 50 lat mozna zarejestrowac jako zabytki i wtedy to jest tam chyba inaczej, ale nie wiem do konca :)

Pojazd zabytkowy - pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz przerejestrować na siebie, ale tylko na blachy tymczasowe, czyli na miesiąc. potem idziesz do pzu i pytasz czy możesz podpisać oc na rok, ale masz miękki kwit. na 99% przypadków możesz. piszę że 99% bo z pzu nigdy nic nie wiadomo. jak nie możesz, to idziesz do agenta ubezpieczeniowego, gdzie na 100% możesz. po podpisaniu umowy oc spokojnie sobie robisz remont moto, jak zrobisz, jedziesz na przegląd, potem do WK i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barnaby czyli ide do urzedu komunikacji, rejestruje moto tymczasowo, po misiacu jak wygasnie rejestracja ide oplacic oc na rok i nie ma pozniej zadnego problemu??dobrze zrozumialem, z jak pojade na przeglad to pozniej zostaje tylko rejestrcja i dowodzik twardy??pozdrawiam i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...