Skocz do zawartości

Wreszcie mam enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje, ciesz sie motorkiem i jazdą po lasach, dbaj o nią, rozmawiaj a napweno Ci będzie wierna i nie zawiedzie :(

Jak mu pali to po co ma wymieniać?? sprawdź sobie sprężanie manometrem. Dlaczego miałby mu pęknąć tłok?? Z braku spręzania czy co ??

 

Z wlasnego doświadczenia to mówie - tłok nie pękł ale pierścienie oraz urwało kawałeczek tłoka, narobiło to takiego bigosu że musiałem cylinder wymienić.

pozdro i bezawaryujnej jazdy życze ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dt 80 mniam ;) cos o niej wiem :icon_exclaim: :icon_exclaim: Jedyne problemy jakie z nią mam czasami nie chce palić jak jest ciepła ale to tylko czasami... no i pekl mi karter ale to akurat maly problem wystarczy skleic :icon_exclaim: nija idzie jakies 80km/h ale i tak to niewazne... wazne, jak sie sprawuje w terenie a jesli sie wkoooncu naucze dawac wiecej ognia sprawuje sie git :( polecam ;)

 

No i gratulacje oczywiscie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj kolego mowisz ze moje podejscie jest złe?? to Twoje jest typowo polskie odpier****c fuszerke zmienic same pierscienie i mowic o remoncie????????? ja uwazam ze skoro jezdzi i ma buta niezłego to co z tego ze juz pierscionki zuzyte troche.Puzniej zrobi szlif kupi tłok nadwymiar zrobi sobie wał korbe i bedzie latał nastepne 2 sezony (zalezy od stylu jazdy). Ja miałem DT i wiem jak z nimi jest takze takie jest moje zdanie Twoje nieco inne i niewiem czyje bardziej polskie podejscie:/Moj kumpel zrobił TDRka bez remontu prawie 40 tys sprezanie było małe ale paliła i jezdziła a nic mu nie pekło:/ chyba wstawiłes made in taiwan i pekł bez wody w chłodnicy.Mojemu kumplowi tez w RX pekł ale jak wody nie miał i tłok tajwanskiej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszyskim za gratulacje juz wyprubowana ale nie dokonca przez rzeke idzie :] ale jak wyjechalem to na max obrotach przrywala gdzies woda sie dostala ale po 2-3 min jazdy przeszlo. Pod ostra gore z piachu nie dalem rady a motor ciagnol wylozylem ja na bok i mi zgasla pojezdze troche i sie naucze porzadnie jezdzic Teraz trzeba odlozyc kase na remont i kompletowac stroj

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj kolego mowisz ze moje podejscie jest złe?? to Twoje jest typowo polskie odpier****c fuszerke zmienic same pierscienie i mowic o remoncie????????? ja uwazam ze skoro jezdzi i ma buta niezłego to co z tego ze juz pierscionki zuzyte troche.Puzniej zrobi szlif kupi tłok nadwymiar zrobi sobie wał korbe i bedzie latał nastepne 2 sezony (zalezy od stylu jazdy). Ja miałem DT i wiem jak z nimi jest takze takie jest moje zdanie Twoje nieco inne i niewiem czyje bardziej polskie podejscie:/Moj kumpel zrobił TDRka bez remontu prawie 40 tys sprezanie było małe ale paliła i jezdziła a nic mu nie pekło:/ chyba wstawiłes made in taiwan i pekł bez wody w chłodnicy.Mojemu kumplowi tez w RX pekł ale jak wody nie miał i tłok tajwanskiej produkcji.

 

Dziwnie na mnie wyjeżdzasz i nie wiem skąd wywnioskowałeś że podczas remontu zmieniam tylko pierścienie(czytaj ze zrozumieniem...). Jak remontuje to wymnieniam tłok+łożysko korbowodu+uszczelki+łożyska+olej no i szlif.

Korby sobie nie wyremontuje :( bo nie prodkują do tego modelu ;) .

Napisalem,że wody nie było? skąd to wytrzasłeś ;) pękł bo był za duży luz. A co do tłoka to znajdź lepszej firmy... Meteor nie produkuje a w ofercie vertexa tez nie widziałem(ale tutaj nie jestem pewien - może są).

pozdro

ps. nie spinaj - wymieniam swoje poglądy bo wiem to z własnego doświadczenia i nie chce by nowy posiadacz w/w motoru też się nadział tak jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...