Skocz do zawartości

Utrata 'prawka' za jazde na 1 kole?


nowak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukalem forum ale nie znalazlem nic ciekawego na ten temat.

 

Pare dni temu podczas kontroli w Wawie, jeden z policjantow powiedzial ,ze jesli zlapia kogos kto bedzie jechal na 1kole to automatycznie zabieraja PJ.

 

Pytanie: Na jakiej niby podstawie?? Zaluje , ze sie nie spytalem od razu..

 

a) moze dac mandat za nieopanowanie maszyny -- 100zl? 200zl? z 2-3pkt ???

b) moze dac mandat za stworzenie niebezpieczenstwa w ruchu drogowym? --- 100-200zl ??? 2-3pkt??

 

 

Ponadto znalazlem takie cos:

 

"Powody zatrzymania prawa jazdy

 

Dość często piesi i rowerzyści, uczestnicy ruchu drogowego, nie zdają sobie sprawy, że zakaz prowadzenia pojazdów może być orzeczony także wobec nich.

Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji. Kodeks karny nie wprowadza zasady, że za spowodowanie przestępstwa w danej kategorii ruchu można orzec zakaz prowadzenia tylko tych pojazdów, które przynależą do tej kategorii. Decyzja co do orzeczenia zakazu należy w zasadzie do sądu. Niemniej sąd musi orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju, jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa komunikacyjnego był w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca wypadku. "

 

 

jakis belkot i glupoty... z ktorych wynika chyba ze moga zabrac prawko, skierowac sprawe do sadu grodzkiego i w razie przegranej mozna stracic prawko :icon_exclaim: :icon_razz: :icon_razz:

 

 

Ale zawsze mozna wziac adwokata i sie bronic :wink: Mysle ze stoppie mozna latwo wybronic, ale gume bedzie gorzej.. chyba ze ... pusta droga, zero ruchu... :icon_question: :offtopic:

 

Macie jakies pomysly o co w tym wszystkim chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem nie maja podstawy do tego żeby zabrać prawko za jazde na jednym kole, moga jedynie dać mandat za te dwie rzeczy co wymieniłeś w punktach, ostatnio w radiu słyszałem ( nie wiem czy to jakieś brednie czy coś), że ma byc wprowadzony przepis który mówi, że motocykl nie może sie poruszać na jednym, czy to prawda, nie wiem, tak mówili...

pzdr Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gada, z tego co ostatnio czytałem, to Policja dopiero sie zwróciła do Ustawodawcy, z wnioskiem o wpisanie "Zakazu jazdy na jednym kole" do Kodeksu drogowego. Jaka kara ma być za to, nie pamiętam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze mozna wziac adwokata i sie bronic :icon_mrgreen: Mysle ze stoppie mozna latwo wybronic, ale gume bedzie gorzej.. chyba ze ... pusta droga, zero ruchu... :D :icon_evil:

Można - przynajmniej teoretycznie - tłumaczyć się, że się niechcący odkręciło za dużo gazu i motocykl stanął dęba (mi się tak zdarzyło na motorynce ;) ), aczkolwiek podejrzewam, że policjanci z drogówki potrafią odróżnić spontaniczne uniesienie przedniego koła od celowej "gumy" popełnionej z premedytacją.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można - przynajmniej teoretycznie - tłumaczyć się, że się niechcący odkręciło za dużo gazu i motocykl stanął dęba

....i tak ciagnal przez dobry kilometr. No po prostu zyla maszyna swoim zyciem...panie wladzo. Wydaje mi sie ze pomysl ustawodawcy o surowym karaniu jazdy na gumie jest nie madry. Powinno sie co innego tepic, i inne przepisy zmieniac, zaczac od podstaw a nie "wyrywkowo" wprowadzac jakies glupie zakazy/przepisy, na probe...zeby pozniej powiedziec no tak to nic nie dalo. Ale to juz tradycja w naszym panstwie prawa.

pzdrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...