Skocz do zawartości

Pytanka o A1


snorl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zazdrość mnie zżera... Tysiak to dla ciebie Pare złotych...

 

Jaki tysiak co Ty pier*olisz? :icon_razz:

 

Tysiak kosztuje kurs na A gdy nie masz A1. Ja teraz koncze kursy a za kursy na A płaciłem 500 zł (bo 2 lata temu zrobilem A1) i obowiazuje mnie tylko 20 godzin teori(ktora i tak zrobilem razem z tą na B, wiec to jest bez roznicy) i jedynie 10 godzin jazd. Dlatego tez place tylko 500 zł a nie 1000zl.

 

Absolutnie nie żałuje tego, ze zrobilem prawko A1. Przez te ponad 2 lata nawinalem juz 25 000 km. Duzo podrozowalem pomimo tego, ze mam tylko moto o poj. 125. Mam juz spore doswiadczenie w ruchu ulicznym, a to naprawde jest bezcenne.

Po takiej przygodzie z motocyklem 125 mozesz smialo przesiadac sie na motocykl klasy 600 (jezeli masz troche oleju pod kopułą) i daje głowę, ze sobie poradzisz :biggrin:

 

Pozdro :icon_razz:

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile masz kasy..... jak Cie stać na A1 i moto 125 to warto zrobić. Ja zrezygnowałem z tego pomysłu i nie żałuje. Za kase, którą wydał bym na prawko kupiłem kurtke i kask. Narazie szlifuje swoje umiejętności na "motrowerze", który już niedłógo sprzedaje i przesiadam się na prawdziwy motocykl. (i napewno nie będzie to 125) :icon_razz:

głupi czy z policji przecież za pare lat i tak tą samą sumke wwalisz na A ale za 100zł różnicy to sobie kurtki nie kupisz. Mam a1 i nie żałuje ale co kto zrobi jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupi czy z policji przecież za pare lat i tak tą samą sumke wwalisz na A ale za 100zł różnicy to sobie kurtki nie kupisz. Mam a1 i nie żałuje ale co kto zrobi jego sprawa.

 

"Tysiak kosztuje kurs na A gdy nie masz A1. Ja teraz koncze kursy a za kursy na A płaciłem 500 zł (bo 2 lata temu zrobilem A1) i obowiazuje mnie tylko 20 godzin teori(ktora i tak zrobilem razem z tą na B, wiec to jest bez roznicy) i jedynie 10 godzin jazd. Dlatego tez place tylko 500 zł a nie 1000zl."

 

 

Ja tam wole dobrą 80, która i tak bez problemu wciąga nosem na śniadanie większość 125 4T. Nie zainwestował bym w prawko A1, tylko poto żeby kupić 10Hp 125.... dla mnie to poprostu STRATA KASY...

 

Co to za różnica, czy jeździsz motocyklem na A1 (takim do 15Hp), czy dobrym "motorowerem"?? Niby na motocyklu zdobędziesz większe doświadczenie?? Wątpie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tysiak kosztuje kurs na A gdy nie masz A1. Ja teraz koncze kursy a za kursy na A płaciłem 500 zł (bo 2 lata temu zrobilem A1) i obowiazuje mnie tylko 20 godzin teori(ktora i tak zrobilem razem z tą na B, wiec to jest bez roznicy) i jedynie 10 godzin jazd. Dlatego tez place tylko 500 zł a nie 1000zl."

Ja tam wole dobrą 80, która i tak bez problemu wciąga nosem na śniadanie większość 125 4T. Nie zainwestował bym w prawko A1, tylko poto żeby kupić 10Hp 125.... dla mnie to poprostu STRATA KASY...

 

Co to za różnica, czy jeździsz motocyklem na A1 (takim do 15Hp), czy dobrym "motorowerem"?? Niby na motocyklu zdobędziesz większe doświadczenie?? Wątpie....

 

10 czy 15 KM to maja MZetki a np Replica ma 31 KM. To takie nic? Twojego GT niestety wiekszosc 125 wciaga nosem :icon_razz: Chyba ze to chinska cztersuwowa 125...

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 czy 15 KM to maja MZetki a np Replica ma 31 KM. To takie nic? Twojego GT niestety wiekszosc 125 wciaga nosem :icon_razz: Chyba ze to chinska cztersuwowa 125...

 

Miałem na myśli nowoczesne 80, typu RS 80 itp.... takie spokojnie sobie poradzą nawet z japońskimi 125 4T..... Wedłóg przepisów posiadając prawo jazdy A1 można kierować motocyklem o pojemności 125 i mocy 11kW, więc to żadna rewelacja ;P A tak p.s to 31 konne repliki objadą i Twojego gs-a :icon_razz::P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tysiak co Ty pier*olisz? :icon_razz:

 

Tysiak kosztuje kurs na A gdy nie masz A1. Ja teraz koncze kursy a za kursy na A płaciłem 500 zł (bo 2 lata temu zrobilem A1) i obowiazuje mnie tylko 20 godzin teori(ktora i tak zrobilem razem z tą na B, wiec to jest bez roznicy) i jedynie 10 godzin jazd. Dlatego tez place tylko 500 zł a nie 1000zl.

 

Absolutnie nie żałuje tego, ze zrobilem prawko A1. Przez te ponad 2 lata nawinalem juz 25 000 km. Duzo podrozowalem pomimo tego, ze mam tylko moto o poj. 125. Mam juz spore doswiadczenie w ruchu ulicznym, a to naprawde jest bezcenne.

Po takiej przygodzie z motocyklem 125 mozesz smialo przesiadac sie na motocykl klasy 600 (jezeli masz troche oleju pod kopułą) i daje głowę, ze sobie poradzisz :biggrin:

 

Pozdro :icon_razz:

Nie bij ściany... Chodzi mi o to, że jak do tej pory wszyscy powtażali - A1 nie uprawnia do niczego przy robieniu A, tak jak by tej pierwszej kategorii się w ogóle nie miało.

 

Jeśli idzie o zdobywanie doświadczenia, można to robić mając A i moto 250 równie dobrze jak na 125.

 

Konkretnie: w którym przepisie jest określone ile godzin trzeba mieć przy robieniu A po A1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bij ściany... Chodzi mi o to, że jak do tej pory wszyscy powtażali - A1 nie uprawnia do niczego przy robieniu A, tak jak by tej pierwszej kategorii się w ogóle nie miało.

 

Jeśli idzie o zdobywanie doświadczenia, można to robić mając A i moto 250 równie dobrze jak na 125.

 

Konkretnie: w którym przepisie jest określone ile godzin trzeba mieć przy robieniu A po A1?

 

Tak powiedziała nam miła pani w Ośrodku egzaminacyjnym po zerknięciu na ściągę. Mając A1 i zdając na A musisz miec minimum 10h jazd.

Ja tam wole dobrą 80, która i tak bez problemu wciąga nosem na śniadanie większość 125 4T. Nie zainwestował bym w prawko A1, tylko poto żeby kupić 10Hp 125.... dla mnie to poprostu STRATA KASY...

Masz na mysli motorower po tuningu? Czyli taki ktorym nie mozesz jezdzic nawet na Twoją kartę motorowerową. Pomijam fakt ze porownujesz do jakiegos chińskiego 125 4T (bo chyba tylko taki moto ma taką moc...) Gdzie ty żyjesz? Na Marsie?

 

Co to za różnica, czy jeździsz motocyklem na A1 (takim do 15Hp), czy dobrym "motorowerem"?? Niby na motocyklu zdobędziesz większe doświadczenie?? Wątpie....

Ale motocykl na A1 moze miec rowniez nawet 40 KM. Kumasz baze?

 

 

Miałem na myśli nowoczesne 80, typu RS 80 itp.... takie spokojnie sobie poradzą nawet z japońskimi 125 4T..... Wedłóg przepisów posiadając prawo jazdy A1 można kierować motocyklem o pojemności 125 i mocy 11kW, więc to żadna rewelacja ;P A tak p.s to 31 konne repliki objadą i Twojego gs-a j.gif:P:P:P

 

Sorki, ale pierd*lisz jak moja babcia. Przypier*alasz sie, ze A1 uprawnia do kierowania motocyklem o poj. do 125 i mocy do 11kW (a dobrze wiesz, ze to suche dane, bo motocykl mozna odblokować) a Twoja karta motorowerowa nawet nie pozwala Ci jezdzic na takiej RS80, bo na karte raczej motorower nie moze miec wiecej niz 50ccm oraz nie moze przekraczac 45km/h. Więc Ci odpowiem na to zdanie ktore wytłuściłem. Karta motorowerowa uprawnia cię do kierowania pizdzikiem do 50 ccm i jego predkosc nie moze przekraczac 45km/h. To dopiero żadna rewelacja.

Porownujesz motocykl do motoroweru. Sorki ale smiac mi się chce.

Greedo moze Ty mu wytlumacz cos ...

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli nowoczesne 80, typu RS 80 itp.... takie spokojnie sobie poradzą nawet z japońskimi 125 4T..... Wedłóg przepisów posiadając prawo jazdy A1 można kierować motocyklem o pojemności 125 i mocy 11kW, więc to żadna rewelacja ;P A tak p.s to 31 konne repliki objadą i Twojego gs-a :):P:P:P

 

Ale ja nie twierdze ze nie, w przeciwienstwie do Twojego powyzszego posta. Pozatym nie "o" pojemnosci tylko "do" pojemnosci 125 ccm czyli np takim GT80 na ktorego nie masz faktycznie uprawnien.

 

 

 

Co to za różnica, czy jeździsz motocyklem na A1 (takim do 15Hp), czy dobrym "motorowerem"?? Niby na motocyklu zdobędziesz większe doświadczenie?? Wątpie....

 

Skoro piszesz o motorowerze, to masz na mysli pojazd rozwijajacy predkosc do 45km/h. A 125tka o mocy 11kW ma dopuszczalna predkosc jak sie domyslasz wieksza niz 45km/h z racji chociazby mocy . Wiec moze pisz z sensem...

 

I na motocyklu zdobedziesz wieksze doswiadczenie, czego na razie nie mozesz jednoznacznie zanegowac bo motocyklami nie jezdziles.

Ja po MZetce przesiadajac sie na i tak slabego GSa widze ogromna roznice, bo po 1 czterosuw, po drugie 14 KM to nie 36.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dogadałem z jedną szkołą i ew. mogę robic kurs na własnym motocyklu (ktorego jeszcze nie posiadam :biggrin:), cena to 600zł :)

 

Tylko zastanawiam się czy warto, bo krecic ósemki czyms w stylu RSki nie bedzie łatwo, po za tym na kursie zdaje się egzamin na Junaku (chyba) i warto byłoby się obyc wczesniej z tym pierdzielkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale dyskusja sie wywiązała :)

 

Ja to mam szczęście w doborze tematów ;)

 

Nie no żartuje z tym.

 

A tak na poważnie, chciałem znać odpowiedź na moje pytania, po części znam, no i przy okazji wiem że ci co zrobili A1 nie żałują tego :D

 

A co do moto na A1, wszystko do pojemności 125cc :biggrin:

A każdy lepszy dwusówik o tej pojemności ma około 35km i maksymalne prędkości rzędu 160-180km/h co mi w zupełności wystarczy :flesje:

 

Więc teraz nic tylko muszę poczekać troszke jeszcze i jazda na kurs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy co nie mają A1 pier**** że sie nie opłaca itp, a ja i tak zostane przy swoim, w wieku 18 lat już 2 lata będe miał prawko, jeżdzę 125 i nabywam więcej doświadczenia, zrobie 10h kursu i zdaje tylko egzamin praktyczny i mnie kurs kosztowal wraz z egzaminem 650zł, a kasa z rękawa mi nie leci, ale jak sie chce zarobić taką kwote i dozbierać do moto to sie da, tylko trzeba szukać i robić a nie pierd*** że sie nic nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powiedziała nam miła pani w Ośrodku egzaminacyjnym po zerknięciu na ściągę. Mając A1 i zdając na A musisz miec minimum 10h jazd.

 

Masz na mysli motorower po tuningu? Czyli taki ktorym nie mozesz jezdzic nawet na Twoją kartę motorowerową. Pomijam fakt ze porownujesz do jakiegos chińskiego 125 4T (bo chyba tylko taki moto ma taką moc...) Gdzie ty żyjesz? Na Marsie?

Ale motocykl na A1 moze miec rowniez nawet 40 KM. Kumasz baze?

Sorki, ale pierd*lisz jak moja babcia. Przypier*alasz sie, ze A1 uprawnia do kierowania motocyklem o poj. do 125 i mocy do 11kW (a dobrze wiesz, ze to suche dane, bo motocykl mozna odblokować) a Twoja karta motorowerowa nawet nie pozwala Ci jezdzic na takiej RS80, bo na karte raczej motorower nie moze miec wiecej niz 50ccm oraz nie moze przekraczac 45km/h. Więc Ci odpowiem na to zdanie ktore wytłuściłem. Karta motorowerowa uprawnia cię do kierowania pizdzikiem do 50 ccm i jego predkosc nie moze przekraczac 45km/h. To dopiero żadna rewelacja.

Porownujesz motocykl do motoroweru. Sorki ale smiac mi się chce.

Greedo moze Ty mu wytlumacz cos ...

masz racje możesz zarejestrować na a1 125 z 11kw a później odblokować na tasie panowie niebiescy nie sprawdzą mocy

 

Wszyscy co nie mają A1 pier**** że sie nie opłaca itp, a ja i tak zostane przy swoim, w wieku 18 lat już 2 lata będe miał prawko, jeżdzę 125 i nabywam więcej doświadczenia, zrobie 10h kursu i zdaje tylko egzamin praktyczny i mnie kurs kosztowal wraz z egzaminem 650zł, a kasa z rękawa mi nie leci, ale jak sie chce zarobić taką kwote i dozbierać do moto to sie da, tylko trzeba szukać i robić a nie pierd*** że sie nic nie opłaca.

dokładnie kto ma a1 zachwala a ten kto nie to wymyśla sobie wymówki aby tego nie robić nie mieć nie doświadczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne każdy ma po części racje, Ci co zrobili już A1 i nie ma od tego odwołania zachwalają ten pomysł i twierdzą ze tak jest najlepiej...Ci którzy postanowili z tego zrezygnowac upierają sie przy swoim...szkoda kasy... prawda leży po środku, proponuje zakonczyć tą dyskusje (nie chce używac słowa kłótnie) bo kolega dostał już odp na dręczące go pytania a my i tak nigdy nie dojdziemy do zadnego kompromisu ;) :biggrin:

 

pozdrawiam smiałków motorowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...