Skocz do zawartości

Co grozi sprawcy za spowodowanie wypadku?


vmax-r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Tak czytam posty o wypadkach i jak tu byście chcieli ukarać sprawcę... a tak naprawdę to co grozi sprawcy - to żenada.

 

 

3 lata temu wracałem z moją kobietą dragstarem classicem z Grodźca (koło Złotoryi). Była 23:15.

Wjechałem do wioski Iwiny, miałem włączone dodatkowo halogeny, prędkość 50km/h, bo pora późna, środek wioski, z przeciwka (na prostej) jedzie auto. Widzę go, odpuszczam gaz, jest już przedemną i nagle bez kierunku skręca w moją stronę. Uciekam w stronę pobocza, przywala nam w bok - zaliczamy lot. Auto ucieka na pobliski parking!

Moja żona ma okręconą rękę wokół dyfra, otwarte złamanie nogi, ręki. Ja mam otwarte złamanie uda, obu kostek, ztłuczona śledziona. Tak sobie cierpimy, zbiera się tłumek gapiów bo dyskoteka była opodal, po chwili policja, pogotowie... zero sprawcy.

Niewiadomo kto, dlaczego. Ale złapali.

Dalej: Ja 12 dni nieprzytomny na eR-ce, 2 reanimacje, potem razem śruby, gipsy, rehabilitacje...

 

I teraz najlepsze:

 

Sprawcą okazał się młody "dresik" o nazwisku Zatwarnicki.

Nie pamietał jak to się stało, czy była noc, kto jeszcze jechał w aucie, jak znalazło się na parkingu - jednego był pewien: motocykla nie widział.

 

Mi tuż po wypadku pobrali 2 razy krew a jemu NIE.

W sądzie nie stawiał się, dopiero pod groźbą doprowadenia pokazał się na 5 czy 7 sprawie.

 

Powiedział, że nie zainteresował się jak czują się poszkodowani bo ma rozbite auto, i jego auto "nie jeździ przecież na wodę".

 

WYROK Sądu w Złotoryi:

 

Winny (po 1.5 roku trwania sprawy), za spowodowanie wypadku z ciężkim uszkodzeniem ciała 2 osób, zagrożenie życia, straty materialne...

 

Sąd skazał go na !!! JEDEN !!! rok pozbawienia wolności w ZAWIESZENIU na DWA lata, ponadto dostał grzywnę !!! PIĘĆSET !!! złotych zadośćuczynienia za nasze krzywdy.

 

Na mój wniosek zabrano mu prawko na JEDEN rok (bo na więcej nie można).

Musiałem go ścigać przez komornika aby wyegzekfować te 500zł.

Straty materialne pokryło OC sprawcy.

 

Tak właśnie u nas jest...

Edytowane przez vmax-r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamać się można... Polskie prawo to jeden wielki żart jak czytam podobne texty to aż mne nosi. Pozostaje współczuć ;) A jak się czujecie? Już choć troszkę lepiej?

A tak BTW to mało chce mi sie wierzyć, że nie widział... Przecież miałes dodatkowe halogeny włączone? JAk Was nie widział, z światłami i halogenami to albo ślepy (odpada ta możliwość bo nie dostał by prawa jazdy) albo stracił panowanie nad kierownicą albo chcaił przywalić! A jeżeli w sądzie powiedział, że się nie zatrzymał bo paliwo jest drogie to znaczy, że Was jednak WIDZIAŁ, jeśli stracił panowanie nad kierownicą to dlaczego do cholery się nie zatrzymał?? Czyli zostaje ostatnia możliwość - chciał przywalić... Ehhh, na takich to nie ma lekarstwa. Powinny być robione badania psychiatryczne obowiązkowo, na każde prawo jazdy! Wtedy może by było choć trochę mniej takich debili. :)

 

 

Pozdrawiam, kurujcie się

Edytowane przez Michal1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już jest spoko (w miarę).

Mam nowe moto (v-maxa).

Zostało sporo blizn pooperacyjnych.

U mnie to jedna mniej-czy więcej nie robi różnicy ale Monique to piękna kobieta i cierpi z tego powodu.

Chce czuć się piękna jak kazda kobieta a ma rozległe blizny na ręce i nodze. Dlamnie zawsze jest piękna...

 

 

Ten gnojek tak powiedział w sądzie gdy on go zapytał dlaczego nie zainteresował się po wypadku co z poszkodowanymi.

Chodziło oto dlaczego ani razu nie pojawił się w szpitalu - nie miał kasy na dojazd a auto na wodę przecież nie jeździ - dres j*b-any... Sąd go na rozprawie strofował aby nie rzuł gumy :)

 

 

A prawdopodobnie przywalił w nas bo jechał naćpany i jeden z policjantów z bolesławca to jego kolega (był pierwszy na miejscu wypadku). Dlatego krwi mu nie brali...

 

Monique ma traume do dzisiaj i naprawdę rzadko siada z tyłu ze mną.

 

Najlepiej byłoby go przejechać i zgłosić się na policję, beknąć i sprawiedliwie by było.

Tylko, że wg sądu to byłaby ZEMSTA a to już inny paragraf.

Edytowane przez vmax-r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja p... Az mi pokarm w zoladku sie przekrecil jak to przeczytalem... Gosc musial byc nacpany... Mi w glowie sie nie miesci jak mozna dac taka niska kare :) ;) Szczegolnie za ucieczke z miejsca wypadku... Nie dalo sie odwolac od tego wyroku czy juz raczej Ci sie nie chcialo dalej meczyc z tymi baranami?

 

Zycze zdrowia, mam nadzieje, ze po 3 latach od wypadku juz doszliscie w pelni do sil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie juz nic nie zdziwi wsrod bandy tych idiotow wsrod lewych przepisow, ktore nazywane sa "prawem" w naszym panstwie. Odebrano mi samochod gdyz byl kradziony, zapytalem na jakiej podstawie go zarejestrowano skoro ma lewe papiery. W odpowiedzi uslyszalem, ze nie jestem poszkodowanym a jedynie strona zglaszajaca, poszkodowanym jest paser ktory rejestrowal ten samochod....

:)

Edytowane przez MOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie do sądu dlaczego jest taki śmiesznie niski wyrok usłyszałem, że to njwyższy wymiar kary przewidziany w kodeksie (2 lub 3 paragrafy) za tego typu wykroczenie. Trupów nie było więc...

 

MOC kumplu, apropo "paserki" mój koleś kupił VITO z przekrętem i dostał za to 1 rok w zawiasie na 2lata. Sąd go zapytał dlaczego nie dziwiła Pana zbyt niska cena auta, mógł Pan cos przypuszczać... :)

 

Sądy cywilne rozpatrują takie sprawy(też) jak kolizje, wypadki i tu zazwyczaj a prawie zawsze są śmieszne wyroki, chyba, że ktoś ma już ogromną recydywę.

 

Sądy Karne dla odmiany walą konkretne wyroki i konkretne grzywne za byle sprawy (paserstwo - fałszerstwo itp).

 

W mojej sprawie naszczęście część odszkodowania przebiegła bardzo pomyślnie. Zleciłem dochodzenie moich praw firmie która zajmuje się takimi sprawami (Nowa Sól - BIURO ROGULSKI - polecam!).

Pojechali po Samopomocy trochę, dostałem kasę za wszystko co ucierpiało w wypadku.

 

A jakby tak ludzie nie wskazali sprawcy???

 

Zostalibysmy z "ręką w nocniku"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sąd mógł to także potraktować jako jazde po pijaku bo chyba niesposób niezauważyć uderzenia motocykla a z tego co się orientuje po ucieczce z miejsca wypadku koleś może mieć sprawe jako jazde pod wpływem alkoholu za co wyroki są także surowe(o ile sąd z tego skorzysta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...MOC kumplu, apropo "paserki" mój koleś kupił VITO z przekrętem i dostał za to 1 rok w zawiasie na 2lata. Sąd go zapytał dlaczego nie dziwiła Pana zbyt niska cena auta, mógł Pan cos przypuszczać... ;) ...

 

 

Witaj w kraju....

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej sprawie najwięcej zawiniła POLICJA.

Nie zbadali na trzeźwość kierowcy, opis wypadku był oględny.

Gościa - kierowcę wskazali ludzie bo widzieli jak stawiał auto i jak z niego wychodził.

W pismie od Lekarza biegłego sadowego Sąd otrzymał pismo o naszych obrażeniach - stwierdił on(lekarz), że po 3 dniach wyszliśmy ze szpitala!

 

Skutkiem tego (opinia lekarza) chciano umozyć postępowanie a sprawca miał mieć tylko kolegium!

 

Byłem podłączony do respiratora (miałem zapadnięte płuca) gdy mój ojciec dostał pismo o umozeniu z sądu.

 

Musieliśmy sami pilnować sprawiedliwości, gdyby nie nasze interwencje sprawa by szybciutko ucichła!

 

Polska to przecież kraj kolesów, wójków, kuzynów... tu i tam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to jest....

niedawno na moich oczach koles moja chrzestna potracil- na pasach o 22(dobrze ze ja powiedzialem ze lece dalej chodnikiem do dziewczyny, bo tez bym mial lota) o co sie okazalo?? nie widzial jej na pasach a chrzestna wyszla ze szpitala po 6 dniach, bo to synek lekarki... h*j z tym ze wrocila tam za kilka dni i siedziala prawie miesiac, bo biodro rozjebane i do dzis nic nie pamieta z tamtej nocy. Dzieki temu koles ma prawko dalej i oczywiscie prokuratura nie siadla. Jak Ci lekarz mowi ze jestes zdrowy i spie**alaj ze szpitala to lepiej mu nie wierz bo moze sie okazac ze zamiast dbac o Twoje zdrowie to woli robic dobrze kolzeance.

O sprawiedliwosc trzeba dbac samemu:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie Policji to czasem paranoja. Ostatnio, stojąc w puszce przed przejściem dla pieszych w d..... wjechał mi gość maluchem. Pieprznął tak mocno, że mnie wrzuciło na przejście, a piesi cudem uniknęli oglądania mojego podwozia. Przyjechała po jakiejś godzinie Policja, z obrażoną miną Policjant stwierdził winę "Malczaka", a kierowaca dostał mandat - całe 50 PLN. Q......... przecież tyle to się dostaje za brak dokumentów, a nie za coś takiego. Kolejny przykład naszej Policji macie tu:

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=780963

Przestaję się już powoli dziwić, że w Polsce nikt o zdrowych zmysłach nie chce mieszkać.

Pozdro Wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, powiem wam jeszcze, że ta durna pała pierwsze co zrobiła to podeszła do mnie - a Monique wyła z koścmi na wierzch - i zapytał: dokumenty masz? Pokazałem mu na kieszeń i tamowałem sobie krew dalej. On wyjął mi papiery i POSZEDŁ sobie do radiowozu - NIC, kur... ZERO pomocy!!!

 

Po chwili przyszedł zapytać co się stało, jak to było... i jeszcze stanął (niechcąący) Monice na nogę, tą złamaną!

 

 

 

 

 

 

A h..., poco ja to sobie przypominam :)

Edytowane przez vmax-r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...