Skocz do zawartości

Gdzie kupić osłony przedniego zawieszenia? harmonijki, skarpety


Rekomendowane odpowiedzi

w kacie Yosariana jest zastosowane jedno z lepszych rozwiazan

 

na zewnatrz harmonijka, a pod spodem jeszcze skarpeta

 

moim zdaniem najlepsza kombinacja

 

 

 

jakbys mial mniejsza srednice lag to bym polecil harmonijki od Jawy TS350,

u siebie do DR125 takie zamontowalem + obejmy = tak dobrze przylega ze musialem male odpowietrzenia zrobic bo powietrza nie moglo wypompowac przy dobiciu, a przy odbiciu zassac :)

koszt kolo 20zl bodajze

Edytowane przez Wazzabii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Muszę kupić i założyć osłony "harmonijki" na przednie zawieszenie do hondy xl350r '85r i tu pojawia się problem, po pierwsze jak to się fachowo nazywa, tzn jak mam pytać w sklepie zeby się zbytnio nie nagadać a sprzedawca wiedział dokładnie o co mi chodzi? To jest towar znormalizowany czy muszę szukać do konkretnego modelu motocykla? Jeżeli znormalizowany to które wymiary są istotne? Moja laga ma średnice 39mm a goleń 60mm (tak to się chyba fachowo nazywa chodzi mi o tą grubszą część na dole widelca do której jest przykręcone koło) I na koniec jakich producentów kupować a jakich unikać, bo rozpiętośc cenowa jest ogromna od 40-200zł a ja nie potrzbuje jakiegoś wyczynu tylko poprostu ochrony przed błotkiem. A może polecicie sklep w necie z rozsądnymi cenami i fachową obsługą?

pozdrawiam

Edytowane przez moonraker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje z odpowiedź ale już kupiłem, a nad tymi co proponujesz też się zastanawiałem ale jednak wybrałem klasyczne gumowe sygnowane UFO Italy. Zakupiłem w firmie martinmorocykle, jeszcze nie zamontowałem ale wyglądają solidnie, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam problem co do harmonijek. Najwiekszym rozmiarem jaki udalo mi sie znalesc w necie jest rozmiar 42/45 60 http://www.allegro.pl/item552813368_progri...oss_enduro.html . Chcialbym je nasadzic do drz ktora ma lage 49mm i golen w najgrubszym miejscu 64mm. Moze ktos wie czy uda mi sie nasunac to na zawieszenie? Roznica to 4mm.

Edytowane przez str_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tych harmonijek montowałem je u siebie w motocyklu yamaha o ladze 43mm. Wszystko ok ale są ogólnie za krótkie i są mocna naciągnięte, no w zasadzie do granic możliwości. Na twoim miejscu szukał bym harmonijek firmy Ariate maja większy wybór średnic i długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://p1.bikepics.com/pics/2007%5C05%5C24...909320-full.jpg

 

skok zawiechy 28 cm laga 48 i co mocno naciągnięte?

 

No tak potwierdzam nie są naciągnięte, tylko drobny szczegół ze jest to widelec Paioli. A jak się przyjrzysz widelcom yamah to zauważysz ze harmonijki mocowane są dużo niżej niż Paioli.

 

http://bikepics.com/pictures/399269/ myślę ze tu to widać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio zastanawiam się nad załozeniem neoprenowych skarpet na lagi, malo osob w tym jezdzi. Nie wiem dlaczego, moze ktos mnie oswieci czy to dobry wynalazek czy kiepski. Mi sie wydaje dobry, szczegolnie ze duzo jezdze w blocie i piachu. Sa takie skarpety na tylni amorek (lozysko chroni) i przod cale lagi i lagi do polowy (KTM takie robi). Prosze o opinie, przy okazji mozecie pisac tez o fork boot (plastikowe oslonki takie jak w starych crossach byly).

 

Kupic nie kupic? trwale sa te neoprenki i spelniaja role?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm dzieki, no w blocie duzo jezdze, na tyle ze mam waterproof ubranko i zaplacilem za to sporą cene wczoraj... przegrzalem sie i odwodnilem. Do teraz nie moge dojsc do siebie ble.. ponad 30C i jazda od 15:30 do 22.. KO. Po 21 bylem dead ale kumplowi padly zawory i sie zaczela operacja.. znajdz hol, holuj.. wroc do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...