Skocz do zawartości

penta dakarino


Bartos_SzPaQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym pochodzeniem ze stajni ducata wiedziałem po przegooglowaniu.

Jeśli znasz niemiecki to polecam poczytać:

http://www.motor-talk.de/showthread.php?fo...15&pagenumber=1

Oto dane penty:

typ penta/sk

dakarino 50

otto/2t

höchst km/h 50

3,5 kw

7000 u/min

49 cm/3

sitzplätze 2

gewicht leer 94kg

gewicht voll 270kg

rad vorne 3,00/21 zoll

rad hinten3,5/18 zoll

sandgeräusche 81dB

fahrgeräusch 69dB

ketten ritzel vorne 13Z

ritzel hinten 45Z

vergaser bing 17/15/116

hauptdüse .58

schalldämpfer penta moto493

 

Na forum ma ją ktoś o nicku Evangelis mieszkający tam gdzie rzemyk.

Poszukaj o pencie na googlach.

 

P.S.

Po przeczytaniu tego:

Mon Nov 14 2005

nck15o2.pl

franco moto morini 50 dakarino

hello i've bought a dirt bike with engine franco moto morini 49ccm

it's called penta dakarino 50 i'm looking for some parts for it. i'm from poland but i'd like to get any importer

 

Uzmysłowiłem sobie trud jaki trzeba chyba pokonać po każdą śrubkę do tego motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ma ją ktoś o nicku Evangelis mieszkający tam gdzie rzemyk.

 

:icon_razz: :icon_razz: :biggrin:

 

Nie daleko mnie takie cos jezdi. Moto ma strasznego mula. Nie ma odejscia. Gaznik podobno bign17.

 

 

 

Tylko po co się trudzicie dajecie odpowiedzi skoro on i tak raczej tego nie kupi, skoro w Polsce jest z takich 50 motorowerów ?

 

 

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Calkiem calkiem motorek,z wygladu przypomina 125ccm,jezdze nim juz hm..4sezon z powazniejszych usterek to tylko gaznik musialem wymienic i przednie zawieszenie regenerowac,dosc wygodna pozycja,male spalanie okolo3l na 100km,osiagi slabe, silnik chlodzony ciecza,cztero biegowy, 96rok, hamulce tarczowe,zawiecha srednia,gaznik Dell Orto 14mm,hamulce grimeca,silnik slaby ale malo awaryjny jeszcze wnim nic nie robilem, slaby dostep do oryginalnych czesci ale duzo mozna dopasowac od innych."

 

jest to opis Penty jednego z naszych czlonkow ekipy MC

Osobiscie mialem kilka razy sie nim przejechac na pierwsze endurko jak znalazl bez awaryjne 65kmh Evangelisa leci widocznie z blokada.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

moze dla sprostowania dodam że nckPOL wspomniany wyzej w jednym z postów który pisał po angilesku szukajac cześci to ja :bigrazz: a mianowicie chodziło o to że zaraz po kupnie motorku (w listopadzie tamtego roku) odstawiłem go do wyszykowania do pewnego "mechanika specjalisty" który od ładnych paru lat siedzi w motorkach... miał on usprawnić elektrykę i usczelnic wydech. I właśnie przy tej czynności zje*ał mi motorek... tzn gdy zdjął tłumik wpadła mu najprawdopodobniej jakaś śrubka do cylindra i gdy odpalił moto wszystko się zmieliło i powstała taka rysa na cylindrze i tłoku że do niczego sie to nie nadawało :biggrin: naszczęści w zime udało mi sie znależć na allegro drugi taki silniczek w dobrym stanie za niezłą kasę i śmigam już na nim cały sezon :biggrin: tzn przejechałem tylko ok. 1500km ale beż żadnych problemów... nie jest to jakiś niewiodomo jaki wynik ale jedyne co robiłem przez cały sezon to dolewałem tylko benzyne :biggrin: motorek naprawde mało awaryjny bardzo wysoki jak na 50cm co świetnie przydaje sie w mieści w korkach bo kierownica jest powyzej lusterek osobówek co ułatwia manewrowanie w korkach hehe :biggrin: ja jeżdzę nim do szkoły i jest dobrze, odejście moze nie najwyższych lotów ale gdy trzyma sie go na non stop wysokich obrotach to dt50 zostaje offkoz aż zamknie sie licznik.... do czego niestety bardzo szybko dochodzi bowiem mój leci tak jak poprzednika do 65 km/h na prostej ! pozatym super jest zawieszenie i chamulce sprawuja sie wyśmienicie wg. mnie (a muszę dodac ze jeździłem paroma motorkami zatem mam porównanie ) nie ma chyba innych 50 w tym roczniku z up-side down'ami i tarczówkami przód i tył :biggrin: uważam że na początek przygody z motorkami to super maszynka nadajaca sie zarówno w teren jak i miasto ... wystarczy go bardzo dobrze poznać i wyczuć a można nim w miare szybko i sprawnie śmigać :bigrazz:

 

PS. mam pytanko czy ktoś wie jak mozna odblokować ten 5 bieg ?? bo byłbym tym zainteresowany, zas gdy pytałem sie w serwisie to odpowiedzieli mi że mogą wziąć motorek na warsztat rozpołowić silnik i pogrzebać w celu orientacji ale ja już mam niemiłe wspomnienia zwiazane z mechanikami i tym motorkiem

aha i ktoś orientuje sie moze jaki wydech można by do niego wpakować ? co by dobrze brzmiał i nabrał troszke mocy :biggrin:

 

PS2. cylinder podobno pasuje od hondy MTX chłodzonej cieczą, a drobniejsze części jak gaźnik linki czy elektryka pasują od różnych maszynek: jawy czy wsk :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam,

 

ja wlasnie probuje zaczac swoja przygode z motorami (kiedys mialem motorynke:D). poniewaz zamierzam kupic cos taniego na sam poczatek (enduro/cross) to zainteresowalem sie dakarino, bylem na jezdzie probnej i.... przykro mi ale sie rozczarowalem, przyspieszenia ten motor nie posiada, mysle ze cos w granicach motorynki, biegi sa tak krotkie ze nie nadazalem ich zmieniac, vmax (licznik nie dzialal) okolo 50km/h, motorek prezentuje sie bdb jednak z tym silnikiem jest to IMHO totalna porazka... probowalem zrobic zrywa na szutrze stojac w miejscu, pelen gaz+przechylenie do przodu i dlawil sie za kazdym razem - probowalem 4 razy. udalo mi sie dorwac na gg 2 wlascicieli dakarino, oboje odradzali i przekonali mnie do rozgladniecia sie za dt 80/50 badz mtx 80/50 co tez czynię :)

 

pozdrawiam

dm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

ja wlasnie probuje zaczac swoja przygode z motorami (kiedys mialem motorynke:D). poniewaz zamierzam kupic cos taniego na sam poczatek (enduro/cross) to zainteresowalem sie dakarino, bylem na jezdzie probnej i.... przykro mi ale sie rozczarowalem, przyspieszenia ten motor nie posiada, mysle ze cos w granicach motorynki, biegi sa tak krotkie ze nie nadazalem ich zmieniac, vmax (licznik nie dzialal) okolo 50km/h, motorek prezentuje sie bdb jednak z tym silnikiem jest to IMHO totalna porazka... probowalem zrobic zrywa na szutrze stojac w miejscu, pelen gaz+przechylenie do przodu i dlawil sie za kazdym razem - probowalem 4 razy. udalo mi sie dorwac na gg 2 wlascicieli dakarino, oboje odradzali i przekonali mnie do rozgladniecia sie za dt 80/50 badz mtx 80/50 co tez czynię :D

 

pozdrawiam

dm

Zapewne w przyszłości będziesz archeologiem :smile: Odkopujesz stare tematy...

 

Nie kupuj cudów, DT i MTX, ewentualnie TS...

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

jako że jestem byłym użytkownikiem tego wynalazku i już raz wypowiedziałem się na jego temat postanowiłem tu powrócić z nowinkami jakie ostatnio odkryłem :) po pierwsze to silniczek w bebechach jest bardzo poobny do minarelli am4 (w końcu oba mają 4 biegi ;) ) no i cały zapłon jest identyko jak w wszystkich silnikach minarelli am 3-4-5-6 bo jest to zapłon ducati!! a teraz najlepsze ; cylinder można założyć identyczny jak z am6 a zatem mamy niewyobrażalny wybór częsci do niego no i offkoz szeroki zakres tunningu !! szpilki pasują cylinder wchodzi w blok bez problemu a skok wału jest identyczny jak w am6 !!! nie wiem jak ma sie to do reszty podzespołów typu wał, korbowód, sprzęgło i skrzynia poniewaz nie chce mi sie go rozbierać ale każdy kto śmiał się z nietypowości tego dziwadła może dac sobie już na looz :P tylko ja sam pluje sobie teraz w twarz, że nie sparwdziłem tego gdy jeździłem pantą :/ a tym bardziej gdy szukałem częsci :P pozdro i mam nadzieje ze ułatwiłem tym postem życie wielu "odważnych" którzy nadziali sie na ten sprzęt ;p mimo wszystko nadal polecam bowiem objeździłem ostatnimi czasy nowsze konstrukcje z am6 a penta wcale nie odbiega od nich konstrukcyjnie (wygoda jazdy, zawieszenie i chamulce) aż tak bardzo hehe :buttrock: pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...