Skocz do zawartości

Rój Szerszeni - Honda Hornet CB 600, Hornet CB 900,


Rekomendowane odpowiedzi

a poszukałbyś w odpowiednim dziale na forum..? klocki będą takie same, jak do sportowej 600, kilka porad na pewno jest w "co, jak kupić"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz jeszua, że tutaj, ale stwierdziłem, że nie wyślę to na PW.

Tak dzięki za przypomnienie. Tylko, że właśnie "A POSZUKAŁEM", czytałem. Zresztą jest to odpowiedni dział, czy mi sie coś pomyliło?

Wybacz ale nie musisz za kazdym razem powtarzać tej "samej śpiewki" każdemu forumowiczowi.

Trochę juz jestem na forum - a że mało się udzielam - to już inna kwestia. Więc nie patrz na licznik.

Odnosnie działu - nie rozumiem pytania. Jest dział hornetowców? Jest! To co mam tu pisać według Ciebie? Pytam o konkretny motocykl w konkretnym dziale. Czyż nie warto porównać na czym jeżdżą koledzy hornetowcy? Jakich oni klocków uzywają? Nie interesuje mnie jakich klocków używasz Ty, czy posiadacz każdego innego sprzęta, więc wydaje mi się, że mój problem ma adekwatne dla siebie miejsce.

W takim razie proszę wskaż mi co mogę pisać w tymże temacie. Co nie będzie uznane za niestosowne.

Czyli hmmm tak juz teoretyzuję: wywalić cały temat o szerszeniu? Bo przecież można looknąć sobie w temat o cebrze.

"a poszukałbyś w odpowiednim dziale na forum..?" A zmieniłbś tą sentencję bo ją widzę na każdym kroku.

P.S. Chciałem skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych. Są tu podane konkrety i w odpowiedzi na to pytanie liczyłem na konkrety.

P.S.2. Jeżeli uważacie, że pytanie nie było na miejscu, zaśmieciło wątek; wówczas proszę przesłać info do jeszua, niech usunie te 2 posty.

Pozdrawiam

 

Dzięki ZO LEONSTAR, też tak celuję, ale chciałem się upewnić :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILLLNNNEEEEEE

 

Panowie/Panie sprawdzicie mi tą aukcję? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M814689 Dziś byłem i oglądałem... Zastanawiam się nad kupnem... Silnik chodzi fajnie, Jest do droblych poprawek lakierniczych ale tak to wszystko ok.. i mam pytanko...Czy to normalne (cos mi sie kiedys obiło o uszy) ze w tych starszych hornetach moze dziać się cos takiego ze lekko kierownica sie kolysze jak sie ją puści.... Co wy na to? co powiecie mi o tym moto?

http:// www. youtube.com/watch?v=58UQ3PZctuA Passion of motorcycles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne (cos mi sie kiedys obiło o uszy) ze w tych starszych hornetach moze dziać się cos takiego ze lekko kierownica sie kolysze jak sie ją puści....

 

Szczerze nie słyszałem o takim przypadku by było to możliwe w sprawnym sprzęcie. Sprawdź czy czasem nie ma luzu na główce( rozpędzasz lekko wciskasz na maxa hamulec przedni i przy odpuszczaniu nie powinno być słychać stuknięcia) . Druga kwestia to zwróć uwagę (tylko przy zjeżdżonej oponie) czy widać różnice między lewą a prawą stroną opony chodzi o jej równomierne zużycie. W przypadku niedoboru ciśnienia w oponach mogą byś takie objawy ale to musiał byś zauważyć.

Ominąłem tu ważną kwestię prędkości oraz warunków drogowych i wyważenia koła ale to wykluczam licząc na zasadność pytania.

Sprawdź czy motocykl nie ma takiego objawu,nie szoruje klockami o tarcze bez dociskania hamulca ( dobrze słyszalne przy małej prędkości bez kasku lub na podnośniku).

 

Mam nadzieje że choć trochę pomogłem.

Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie wierzył, że kolor mojej hornety (silver mat) jest oryginalny. Wczoraj dobitnie się o tym przekonałem. Położyłem "pszenta" na lewy bok. Z mojej głupoty. Rondo w Szczecinie, pl. Sprzymierzonych. Jechałem, a właściwie toczyłem się środkowym pasem. Na prawym pasie kolejka. Na środkowym przygotowany Passat do zjazdu w ul. Wojska Polskiego. Ja za nim. Passata puszcza czarne coś 3-drzwiowe. Passat rusza, ja za nim oraz ten czarny. Wszyscy razem. Mnie czarny nie widział. Odbiłem w lewo - bo już miałem koło w jego lewej lampie przedniej. Hebel i sruuu na ziemie. Za mała prędkość, za duzy nacisk na hebel. Uślizg przedniego koła i gleba.

Koleś mnie przeraszał :) a to moja wina była. Co on chciał zrobić - nie wiem. Czy chciał jechać dalej rondem, czy zjechać w ulicę. Nieważne. Tak czy siak moja wina. Do kontaktu bezpośredniego nie doszło - na szczęśćie.

Straty: U mnie: nadwyręzony lewy bark jeszcze boli po poprzednim dzwonie :D Moralne - wielkie. Prawie się rozpłakałem. Horneta wyszła nieco gorzej. Owiewka nad lampa - kilka rysek i ryśnięte 2 śrubki mocujące. Ryśnięta klamka sprzęgła. Ryśnięta końcówka kierowniy. 2 rysy na kierunku lewym. Przerysowany dekiel lewy , szczelny. Wgnitka na baku - 3cm na 2cm na 0,5cm gł. Ryśnięty zadupek - 2cm na 1cm. Wygięta dźwignia zmiany biegów.

Dźwignia już odgięta - oryginalnego kształtu nie ma, ale się boję jej złamania.

No cóz nie ma to jak sprawdzić oryginalnosć malowania :/

Na razie tak będę jeździł. Kiedyś się wymieni.

 

P.S. Tak to jest jak chce się być sprytniejszym od innych :/

P.S.2. Jak wyciągnąć wgnitke na baku? Jest ona na "rancie" - na tym załamaniu linii baku poniżej naklejki "HONDA". Jakoś nie wyobrażam sobie tam szpachlu. :/

P.S.2. Odnośnie gmoli i innych "ustrojstw obronnych". Chyba będę montował klatkę a`la stunt. I tak planouje w przyszłości stylizację streetową. Tylko muszę dowiedzieć się, gdzie pomocować klateczkę.

P.S.3. Z tego co pamiętam w hornetach wentylator załącz się przy ok. 90 -100 st. C. Zaczyna działać chłodzenie, by nie dopuścić do wrzenia cieczy chłodzącej. Jakoś mi się wydaje, że jest to ustawiane pod wodę, a wiadomo, że płyn chłodniczy ma większą tolerancję temperaturową.

"Zadaniem układu chłodzenia jest zapobieżenie wzrostu temperatury silnika ponad maksymalną (do 150°C) oraz utrzymanie jej w optymalnym zakresie 90°C do 100°C." cyt. za wikipedią :banghead:

 

Hi. Co do wgniotki na baku, to mialem podobna sytuacje. Kupilem uzywany zbiornik na Ebayu, ktory mial taka sama wgiotke. Wzialem pod uwage, ze nawet po wyciaganiu przy uzyciu spawarki, czy profesjonalnej zgrzewarki, szpachla i tak bedzie musiala byc uzyta, bo nikt tak idealnie tego nie wyciagnie. Byla inna mozliwosc. Jest szpachla, ktora po wyschnieciu zachowuje sie prawie jak metal. Zdecydowalem sie na takie rozwiazanie i nie narzekam. Wyszlo elegancko.

 

Co do gmoli. Zrobilem sobie wlasnie taka klatke ala stunt. Poniewaz moj szerszen idzie na zyletki, to ta klatka idzie na sprzedarz. Moge porobic zdjecia. Jesli nie bedziesz chcial kupic, to moze sobie wykorzystasz punkty mocowania ktore ja sobie znalazlem. Za klatke licze sobie 300zl

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi. Co do wgniotki na baku, to mialem podobna sytuacje. Kupilem uzywany zbiornik na Ebayu, ktory mial taka sama wgiotke. Wzialem pod uwage, ze nawet po wyciaganiu przy uzyciu spawarki, czy profesjonalnej zgrzewarki, szpachla i tak bedzie musiala byc uzyta, bo nikt tak idealnie tego nie wyciagnie. Byla inna mozliwosc. Jest szpachla, ktora po wyschnieciu zachowuje sie prawie jak metal. Zdecydowalem sie na takie rozwiazanie i nie narzekam. Wyszlo elegancko.

 

Co do gmoli. Zrobilem sobie wlasnie taka klatke ala stunt. Poniewaz moj szerszen idzie na zyletki, to ta klatka idzie na sprzedarz. Moge porobic zdjecia. Jesli nie bedziesz chcial kupic, to moze sobie wykorzystasz punkty mocowania ktore ja sobie znalazlem. Za klatke licze sobie 300zl

 

Hej

Jeżeli mógłbyś podesłać fotki gmolo-klatki na maila byłbym niezmiernie wdzięczny. Jestem bardzo zainteresowany. Jeżeli mówie o klacie to mam na myślu "cuś takiego": http://www.bikepics.com/pictures/391284/

Mój mail: [email protected]

Mam nadzieję, że się dogadamy :icon_mrgreen:

Aha i cóż to może być za szpachla o właściwościach metalu? To taki wynalazek? http://merlin.pl/Szpachla-z-aluminium-500g...218,550471.html

 

Być może masz jakieś tajle nadające sie do ponownego wykorzystania. Być może dekle nie porysowane?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jeżeli mógłbyś podesłać fotki gmolo-klatki na maila byłbym niezmiernie wdzięczny. Jestem bardzo zainteresowany. Jeżeli mówie o klacie to mam na myślu "cuś takiego": http://www.bikepics.com/pictures/391284/

Mój mail: [email protected]

Mam nadzieję, że się dogadamy :banghead:

Aha i cóż to może być za szpachla o właściwościach metalu? To taki wynalazek? http://merlin.pl/Szpachla-z-aluminium-500g...218,550471.html

 

Być może masz jakieś tajle nadające sie do ponownego wykorzystania. Być może dekle nie porysowane?

Pozdrawiam

 

 

Jesli chodzi o te przykladowe zdjecia klatki ktore podales, to nie skromnie powiem, ze moja jest duuuuuzo ladniejsza. To sa zdjecia ktore zrobilem niedlugo po wypadku. Jak bedziesz chcial, to zrobie dokladne zdjecia samej klatki.

 

http://picasaweb.google.pl/jaryjr/MartwySzerszen

 

Co do szpachli to Ci nie pomoge, bo ja tego nie robilem. Po wycieczce do rowu, zorganizowalem czesci i pojechalem z tym wszystkim do warsztatu ktory dokonal naprawy. Gdy pokazalem "nowy" zbiornik, bos warsztatu zaproponowal rozwiazanie ze szpachla na ktore przystalem. Tego wynalazku na oczy nie widzialem wiec nie wiem co to za szpachla byla.

 

A co to jest "tajle" ? Chodzi Ci o zadupek? (ang. Tail)

 

Dekle mam. Lewy byl porysowany, ale zostal naprawiony poprzez szlifowanie, polerowanie i lakierowanie. W drugim wypadku nie ucierpial (dzieki klatce) Mowie o lewym deklu. Sprzeglowy dekiel byl nie uszkodzony i jest w bdb stanie. Generalnie mam wszystko oprocz przodu.

 

Niestety jesli chodzi o sprzedarz samych czesci, to jeszcze co najmniej tydzien musze sie wstrzymac, poniewaz wciarz walcze o odszkodowanie. Klatke moge sprzedac odrazu, bo nie jest seryjnym wyposazeniem motocykla. Zastanawiam sie tylko czy wloze ponownie sruby bo rama jest wygieta. :buttrock:

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

"tajle" mam na mysli części :icon_razz: (teile z niem.)

Klatką jestem zainteresowany i deklami także, tylko muszę poczekać do 1-wszego. Prześlij mi proszę, albo pokaż fotki dekli i cenę. Spieszyć mi się nie spieszy. Więc walcz z nimi o każdą złotówkę.

Tak więc klateczkę chciałbym zarezerwować. Aha, rzeczywiście poproszę Ciebie o dokładne fotki mocowań klatki. Wiem, że z jednej strony mocowanajest do ucha, ale z drugiej nie mam pojecia.

 

P.S. ZO LEONSTAR, czy wiesz może gdzie w naszym regionie mogą być te cholerne ZŁOTE NISSINY? W Hondzie mają tylko niebieskie. Jedyne jakie znalazłem, to w hen hen dlaeko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szerszeniowcow.

 

Pytanie do wlascicieli wersji S - macie naklejki na zadupku? Moj z rocznika '00 nie ma, zauwazylem, ze wiekszosc S nie ma, natomiast wszystkie eNki maja. Taka ma byc?

 

I drugie pytanie: na ktory zabek ustawiacie wstepne napiecie sprezyny w amortyzatorze z tylu? Waze 95kg i ustawilem na 4 z 7, a to tak na czuja, nie wiem czym sie kierowac.

 

Pozdr.

Edytowane przez KBLKM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

"tajle" mam na mysli części :biggrin: (teile z niem.)

Klatką jestem zainteresowany i deklami także, tylko muszę poczekać do 1-wszego. Prześlij mi proszę, albo pokaż fotki dekli i cenę. Spieszyć mi się nie spieszy. Więc walcz z nimi o każdą złotówkę.

Tak więc klateczkę chciałbym zarezerwować. Aha, rzeczywiście poproszę Ciebie o dokładne fotki mocowań klatki. Wiem, że z jednej strony mocowanajest do ucha, ale z drugiej nie mam pojecia.

 

P.S. ZO LEONSTAR, czy wiesz może gdzie w naszym regionie mogą być te cholerne ZŁOTE NISSINY? W Hondzie mają tylko niebieskie. Jedyne jakie znalazłem, to w hen hen dlaeko.

 

 

Ok. Jakos na dniach Ci zrobie te zdjecia. Bylem dzisiaj w garazu, ale zapomnialem zupelnie o tych zdjeciach i nie wzialem aparatu.

 

P.S.

Mam jeszcze wydech Remusa do opchniecia. Jest to wydech wyscigowy Remus Tytanium (bez homologacji, ale nie warczy az tak, zeby gliny sie czepialy) w ksztalcie owalu. Zajebista sprawa. Tytan nagrzewa sie tylko do takiej temperatury, ze mozna go dotknac reka. Oczywiscie oslony nog pasazera tez sa. Wykonane z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...