Skocz do zawartości

Rój Szerszeni - Honda Hornet CB 600, Hornet CB 900,


Rekomendowane odpowiedzi

W moim Hornecie, poprzedni właściciel założył crashe.

Po kupnie, od razu je zdjąłem, aby przypadkiem nie położyć moto na nie. Teraz mam założone gmole, takie jak w linku (tyle, że do 900-tki), a górne mocowanie jest na wysokości mocowania crash-pada. W gmolu jest więcej punktów, na które rozłoży się ewentualna siła uderzenia.

100%-owo nie ochronisz motocykla (i siebie także), obojętnie czego byś nie założył. A dochodzą jeszcze względy estetyczne.

 

pozdr

654

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmol od 900ki a od 600ki to troche inna bajka i porownywanie ich troche mija sie z celem. Poza tym, punkt mocowania crasha/silnika i tak jest zbyt nisko. Jasne ze nie ochronisz w 100% ale zabezpieczenie powinno chronic zbiornik paliwa oraz lub przede wszystkim nie powinno dopuscic do koziolkowania calego motocykla. W tym celu najwyzszy punkt podparcia lezacego moto, powinien byc powyzej srodka ciezkosci lezacego moto. Wyobraz sobie moto sunace po ziemi zbiornikiem i siedzeniem do przodu. W ktorym miejscu bys je podparl, zeby nie przekozilkowalo przez zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Moher ma racje co do crashy. Mial tez racje mowiac o gmolach, ze uderzenie rozlozy sie na wieksza ilosc mocowan. Jednak gotowce od Givi, moim zdaniem nie spelniaja swojego celu. A ten do 600ki to juz wogole porazka stulecia. Cena w linku wynosi okolo 300zl. Wez ta kase, idz do sobrego slusarza-spwacza i za taka kase Ci to zrobi z pocalowaniem reki. Wzorow szukaj wsrod klatek jakich uzywaja stunerzy. Oczywiscie ten gmol, nie moze byc az tak paskudny jak typowa klatka uzywana przez stunerow. Mozna zrobic to elegancko, wypiaskowac i ladnie pomalowac pod kolor moto np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry uprzedzam że tematów na temat Hondy Hornet już bylo kilka ale chodzi mi konkretnie o jeden motyw.

Mam zamiar zakupić sobie Hornecika 600 za jakiś czas, zbieram na jego temat informacje, zapoznaje się z rynkiem, interesują mnie konkretnie zmiany wprowadzane w Hornecie na przestrzeni lat, co w którym roku sie zmienalo, może wiecie konkretnie rok po roku jak ewaluowal sinik, nadwozie, może oprócz swoich informacji macie jakieś linki, zdjęcia ?? Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich oczekujacych na sezon. :notworthy:

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...