Skocz do zawartości

Yamaha YBR 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostanio zainteresował mnie własnie ten motocykl. Postanowiłem trochę się o nim dowiedzieć.

Znalazłem coś takiego:

 

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56420,2885320.html

 

http://www.motocykle.slask.pl/Motocykle/Ya...ha,YBR,125.html

 

I tu moje pytanie. Wiecie o nim coś więcej, może ktoś ma taki, albo jeździł kiedyś takim.

 

Będę wdzięczny za wszystkie informacje.

 

Pozdrawiam Michał :icon_twisted: :buttrock: :biggrin:

 

 

Ps. Może macie jakieś filmiki, ja znalazłem tylko jeden na necie.

 

:buttrock: :icon_mrgreen: :icon_eek:

Edytowane przez Gudaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy chiński niż włoski :P :crossy: :clap:

 

Bez kitu, YBR to bardzo fajny i wdzięczny motocykl. Szczerze się dziwię, że tak mało ich u nas jeździ. Gdyby za "moich czasów" (tj. gdy zaczynałem przygodę z motocyklami) dało się kupić nową markową 125 za mniej niż 8000pln, to na pewno bym się zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiłem a1 to na tym sprzęcie mnie uczyli. Powiem tak sprzęcik zajefajny nic dodać nic ująć ale cena i tu pojawia sie problem ale jeśli chcesz możesz kupić podróbke =] za 6 tys. jest yuki sport ta sama pojemności ten sam wygląd nieco poprawiony no i mnie w nim podoba sie wyświetlacz biegów taki mały bajerek=]. Oby dwa moto są świetna do jazdy po miueście ale nie w trase v-max = 100 (ybr) spalanie (na kursei) palił 4 -5 l\100. Na miesto idealny. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gudaj, w tym linku podanym wyżej masz najwięcej informacji o YBR w polskim Internecie (też tam piszę :icon_razz: ); jest tam też link do dużego artykułu z Wikipedii o YBR.

 

Mam YBR prawie rok i jestem zadowolony z tego motocykla (jeżdzę nim użytkowo do pracy itd i relaksacyjnie na krótkie wycieczki). Mam przebieg ponad 10 tys. km. :biggrin: Jest bezawaryjny zupełnie, dobrze wykonany, ma dobry hamulec przedni, niezłe zawieszenie, dobre wyważenie, lichawe światła (w nocy), trochę za wąskie siodlo.

Spala mi 2.2-2.5 (nigdy więcej). Jeżdziłem nim i w lutym, i w listopadzie - zero problemów, :biggrin: poręczny (nieco za lekki - wiatr). Nawet traski 50-150 km nim robię - choć na szybkie dwupasmowki średnio się nadaje... :icon_razz:

Teraz była promocja - 7900 zł. Myślę, że warto - naprawdę nie zauważyłem żadnych objawów kiepskiej jakości - czyli "chińszczyzny" - nie ma mowy o jakimś rozkręcaniu się, trudności8ach z odpaleniem itd. (oprocz nienajlepszych opon). Zresztą motocykl jest składany we Francji, ma części japońskie, amerykańskie, chińskie i tajwańskie.

W polskich sklepach jest przyblokowany - nie można go wkręcić żadnym cudem pod czerwone pole i z trudem w dobrych warunkach przekracza setkę (kolega dobił do 111 z wiatrem) - do 90 km/h w miarę się rozpędza, w "miejskich" prędkościach - czyli 50-80/h całkiem sprawnie sobie radzi. Tłumik gada cicho, ale sympatycznie :)

No i choć to mała 125-tka - dobrze wygląda ;)

Masz pytania - pisz na priv.

Pozdrawiam :P

Edytowane przez Adam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wyjątkowo poręczny i ekonomiczny motor. Nie koniecznie dla 16-latka :biggrin:. Nie przyszpanuje się nim, ale do tego to on nie jest mi potrzebny, tylko do codziennej jazdy- a jeżdżę sporo. Przyblokowany jest tylko normą Euro3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Gudaj, w tym linku podanym wyżej masz najwięcej informacji o YBR w polskim Internecie (też tam piszę cool.gif ); jest tam też link do dużego artykułu z Wikipedii o YBR.

 

Mam YBR prawie rok i jestem zadowolony z tego motocykla (jeżdzę nim użytkowo do pracy itd i relaksacyjnie na krótkie wycieczki). Mam przebieg ponad 10 tys. km. cool.gif Jest bezawaryjny zupełnie, dobrze wykonany, ma dobry hamulec przedni, niezłe zawieszenie, dobre wyważenie, lichawe światła (w nocy), trochę za wąskie siodlo.

Spala mi 2.2-2.5 (nigdy więcej). Jeżdziłem nim i w lutym, i w listopadzie - zero problemów, cool.gif poręczny (nieco za lekki - wiatr). Nawet traski 50-150 km nim robię - choć na szybkie dwupasmowki średnio się nadaje... wink.gif

Teraz była promocja - 7900 zł. Myślę, że warto - naprawdę nie zauważyłem żadnych objawów kiepskiej jakości - czyli "chińszczyzny" - nie ma mowy o jakimś rozkręcaniu się, trudności8ach z odpaleniem itd. (oprocz nienajlepszych opon). Zresztą motocykl jest składany we Francji, ma części japońskie, amerykańskie, chińskie i tajwańskie.

W polskich sklepach jest przyblokowany - nie można go wkręcić żadnym cudem pod czerwone pole i z trudem w dobrych warunkach przekracza setkę (kolega dobił do 111 z wiatrem) - do 90 km/h w miarę się rozpędza, w "miejskich" prędkościach - czyli 50-80/h całkiem sprawnie sobie radzi. Tłumik gada cicho, ale sympatycznie cool.gif

No i choć to mała 125-tka - dobrze wygląda cool.gif

Masz pytania - pisz na priv.

Pozdrawiam cool.gif

A jak jest to z wymiarami dla wiekszych ludzi..? tzn wzrost okolo 180cm. Bo tyle wlasnie mam.. Najpierw przymierzalem sie do TW ale wyczytalem ze jest mala i niewygodna szczegolnie dla wysokich ludzi. Nie uwazam sie za wysokiego ale licze sie z opiniami wszystkich a jak jest z ta YBR? troche wyzsza i wygodniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...