Skocz do zawartości

HONDA VALKYRIE


hary kapuchan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

E... do wiosny to jeszcze dużo czasu... jak masz blisko tego mechanika to zapytaj czy jest możliwość regulacji składu paliwowo- powietrznego w moim "valcu"tj. rok produkcji 1999 ... a tak na marginesie ile to Twoje pali przy normalnej jeździe... bez odkręcania... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów. Poza "powitalnią" to mój pierwszy post na forum. Jeżdżę Valcem od ponad 4 lat. Niesamowita maszyna. Cieszę się, że mogę porozmawiać i poczytać z innymi użytkownikami F6. Możnaby godzinami rozmawiać o wyposażeniu naszych maszyn, sprawach technicznych i wiele więcej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tutaj masz link na stronkę główną http://www.stp.com.pl/ a tutaj wygląd opakowania z tej stronki i opis działania http://www.stp.com.pl/aktualnosci/nowosc---stp-taniej!-

Ja to zazwyczaj kupowałem na stacjach benzynowych przy tankowaniu np. Shell ale ale we wszystkich innych jest też dostępne , jednak taniej powinno być w sklepach motoryzacyjnych i hurtowniach.. na opakowaniu jest podane dawkowanie i wystarcza na trzy pełne baki ...sprawdza się polecam :-)

 

A widzisz ... nowe opakowania wystarczają na 120 litrów a ja jeszcze kupowałem te mniejsze i koszt o ok.zależy gdzie kupisz to od 10- 15 zł ale właśnie sprawdziłem na allegro to za butelkę 12 zeta ale nie ma sensu przez allegro bo kupisz to jak już pisałem na każdej stacji i w każdym sklepie moto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Shiro! Już wkrótce przewietrzymy nasze motorki, ale znając Joinery-ego to zapewne śmiga nawet zimową porą na swojej Hondeczce :biggrin: aby tylko asfalt był suchy!

 

Joinery! Nie wiedziałem, że środek STP do paliwa to taka fajna sprawa. Myślałem, że to pic na wodę fotomontaż, ale wnioskuję z Waszych postów, że warto użyć go od czasu do czasu. Gdy rozpocznę sezon to użyję go z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprost po wlaniu do baku unormowały mi się obroty silnika natychmiastowo i miałem wrażenie "lekkości" jazdy samochodem po naciśnięciu pedału gazu .

Zalałem bak STP , gdyż miałem wtryski na wykończeniu a doradzono mi ze to "udrożni " troche silnik , i mieli racje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No patrz... :) Na pewno na dniach kupię do moto, a może i do auta się skuszę.

W ogóle powiedzcie mi Panowie jak tam się Wam jeździ bez wskaźnika temperatury i paliwa Valcami? Mnie to trochę denerwuje. Zamierzam zrobić wskaźnik temperatury na zwartym czujniku bimetalicznym (taki termostacik o wymiarach4x8x20mm) dający "znać", że silnik osiągnął 50*C. Wtedy już żwawiej można odkręcać bez szkody dla zimnego silnika, itd. Będzie on sterować czerwoną diodą LED.

Edytowane przez ShiroF6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No cóż , pomysł może i warty zachodu ale czy na pewno? Silnik w zasadzie bardzo szybko osiąga temperaturę pracy (przecież mamy 6 cylindrów) wystarczy zapalić go przed włożeniem kasku, rękawiczek i zamknięciem garażu , potem przejechać spokojnie parę "metrów" i można odkręcać, nie sądzę żebyś czekał pod garażem w pełnym umundurowaniu i patrzył kiedy bimetal odskoczy , a już na pewno nie podczas jazdy :biggrin: a co do wskaźnika paliwa... przecież jest :laugh: jak złapiesz rezerwę to masz jeszcze jakieś niecałe 40 km z prędkością 90 /h (im wolniej tym dalej zajedziesz ale nie więcej jak 50 km) i się tankujesz . Myślę ,że z wskaźnikiem paliwa będzie trudno ale jak ci się uda zrobić to próbuj ja się przyzwyczaiłem do tego co jest... zresztą prawdziwe motocykle nigdy nie miały takich wskaźników ...reszta to PLASTIKI !!! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...