Skocz do zawartości

80ccm. co na to policja??!!


hefaistos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka :flesje:

 

a więc miałem wypadek na 80cc rejestrowanej na 50cc(Aprilia RX) i policja zabrała moto na dokładne pomiary jakieś tam...i muszę Was rozczarować,bo nie mierzyli pojemności cylka :) teraz mierzą rozstaw osi,a że RX był fabrycznie motorowerem to było w porządku :) pytałem się policjanta i powiedział mi,że z zalewaniem cylindra jest za dużo roboty i że motorowery mają określony rozstaw osi,i jak jest większy to wiadomo, że to motor a papiery zfałszowane :) także jakbym miał glebe dajmy na to na słabszej DT80 to już byłoby przej**ane :biggrin: a tak to mi się udało :D

 

Pozdro :cool:

 

Pojemnosc liczy się to z prostego wzoru i jeżeli zna się odpowiednie wymiary to trwa to minutę. Myślę że dobry diagnosta powinien umieć to zrobić, bo od tego zależy moc silnika, jego v-max itp. a nie od rozstawu osi...

 

Jak ktos jest ciekawski to ten wzór wygląda tak:

 

Vs= S * Ac

 

pi * D2

Ac= _______ dm3

4

( z tym ze pi (3,14) * D2 (kwadrat) ma byc w liczniku a 4 w mianowniku - niewiem czemu ale mi tak przenosi samo)

 

gdzie:

Vs - pojemność skokowa cylindra

Ac - powierznia poprzecznego przekroju cylindra (podawana w dm3)

S - skok tłoka w cylindrze (podawane w dm)

D - średnica cylindra (w dm)

 

pozdro :wink:

Edytowane przez mortal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnosc liczy się to z prostego wzoru i jeżeli zna się odpowiednie wymiary to trwa to minutę. Myślę że dobry diagnosta powinien umieć to zrobić, bo od tego zależy moc silnika, jego v-max itp. a nie od rozstawu osi...

 

Jak ktos jest ciekawski to ten wzór wygląda tak:

 

Vs= S * Ac

 

pi * D2

Ac= _______ dm3

4

( z tym ze pi (3,14) * D2 (kwadrat) ma byc w liczniku a 4 w mianowniku - niewiem czemu ale mi tak przenosi samo)

 

gdzie:

Vs - pojemność skokowa cylindra

Ac - powierznia poprzecznego przekroju cylindra (podawana w dm3)

S - skok tłoka w cylindrze (podawane w dm)

D - średnica cylindra (w dm)

 

pozdro :)

 

A jeśli się nie zna? Myślisz, że diagnosta ma możliwość sprawdzenia skoku i średnicy tłoka? Aby sprawdzić średnice należy przynajmniej zdając głowicę, wątpię że ktokolwiek będzie to robił.

 

 

Co wzoru to ta czwórka wynika z tego, że w zwykłym wzorze na obj. walca podaje sie promień, podałeś średnicę, która jest dwukrotnością promienia, czyli promień = 1/2 średnicy

 

Po podniesieniu do 2 potęgi otrzymujemy średnica2/4

 

Oto wzór na obj. walca

 

V = пr2 * H

 

V - objętość walca w naszym wypadku pojemność cylindra

п - stała matematyczna 3,14159 26535 89793 23846 26433 83279 50288 41971 69399 37510 58209 74944 59230 78164... :)

r - promień podstawy walca, u nas promień tłoka

H - wysokość walca czyli skok tłoka

 

Pozdro

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

п - stała matematyczna 3,14159 26535 89793 23846 26433 83279 50288 41971 69399 37510 58209 74944 59230 78164... :)

 

 

 

Heheh ale powiem,że tego nie zczaiłem ;|:|:|:| Jak byś mógł mi to wytłumaczyć będe wdzięczny :) xD

 

 

Pozdrawiam Jonek :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh ale powiem,że tego nie zczaiłem ;|:|:|:| Jak byś mógł mi to wytłumaczyć będe wdzięczny ;) xD

Pozdrawiam Jonek :]

 

Prosto z Wikipedi

 

Liczba π to stała matematyczna, która pojawia się w wielu dziedzinach matematyki i fizyki. W geometrii euklidesowej π jest równe stosunkowi obwodu koła do jego średnicy. Można też zdefiniować π na inne sposoby, na przykład jako pole koła o promieniu równym 1 albo jako najmniejsza dodatnia wartość x, dla której sin(x)=0.

 

Liczba π z dokładnością 70 miejsc po przecinku:

3,14159 26535 89793 23846 26433 83279 50288 41971 69399 37510 58209 74944 59230 78164...

 

Symbol π wprowadził w 1706 roku William Jones w książce Synopsis Palmariorum Mathesos (π jest pierwszą literą greckiego słowa περίμετρον - perimetron, czyli obwód) a rozpowszechnił go później Leonhard Euler. Liczba π jest znana także jako stała Archimedesa lub ludolfina — tak została nazwana na cześć Ludolpha van Ceulena (obaj obliczyli przybliżone wartości π).

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli się nie zna? Myślisz, że diagnosta ma możliwość sprawdzenia skoku i średnicy tłoka? Aby sprawdzić średnice należy przynajmniej zdając głowicę, wątpię że ktokolwiek będzie to robił.

Co wzoru to ta czwórka wynika z tego, że w zwykłym wzorze na obj. walca podaje sie promień, podałeś średnicę, która jest dwukrotnością promienia, czyli promień = 1/2 średnicy

 

Po podniesieniu do 2 potęgi otrzymujemy średnica2/4

 

Oto wzór na obj. walca

 

V = пr2 * H

 

V - objętość walca w naszym wypadku pojemność cylindra

п - stała matematyczna 3,14159 26535 89793 23846 26433 83279 50288 41971 69399 37510 58209 74944 59230 78164... :lalag:

r - promień podstawy walca, u nas promień tłoka

H - wysokość walca czyli skok tłoka

 

Pozdro

 

Ok poprostu ty zapisałeś to bardziej matematycznie, ja chciałem zapisać to w formie bliższej mechanice, wiesz, jak kto woli- w każdym razie na to samo wychodzi :buttrock: . Z tym że promień lub śrenicę - jak kto woli - lepiej mierzyć cylindra niż tłoka.

Myślę że diagnosta powinien mieć prawo rozebrania choć częściowo silnika (zdjęcie cylindra) bo innego sposobu na określenie np. pojemności nie ma (chyba że wyczyta odlew na cylindrze, ale jak już chłopaki mówili z tym różnie bywa).

pozdro :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy nie są głupie, tylko adekwatne do umiejętności młodego kierowcy. :icon_mrgreen:

 

 

Gudaj ty śmigasz MTX 125 do szkoły bez A1 co nie? prosze cie o kontakt na GG 8944378, mam kilka pytań o to moto bo sam chce kupic...no i oczywiscie ciekawi mnie podejscie mundurowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz wywijal jak ostatnio pewien koles SUBARU w moim miejscu zamieszkania i trafisz na jakiegos mlodego funkcjusza "oby" motocykliste jak ja to pojedziesz spokojnie dalej.W policji 3 lata sluzby na motorkach od 9 lat

Pozdro motowariaci :icon_twisted:

Edytowane przez GHOSTRIDER11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mocny dym robicie panowie mundurowi? jak by się dało wytłumaczenie że sie w teren jedźie? :P a c odo szalństw to wiadomo że bym niekozaczyła ale czasme wypadnei podjechac po części albo do szkoły czy zwyczajnie z kumplami wyjazd... możesz mi powiedzieć co robia iny policjanci bo rozumiem ze ty jeteś wyrozumiały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi zalexy na kogo trafisz,jak jakis sluzbista to moze ci sie dostac za jazde bez uprawnien ale wiem ze kolesie przymykaja oko na jazde na 80ccm jedynie w sporadycznych przypadkach konczy sie to wykrenceniem wentyli :buttrock: W/g mnie lepsza taka kara niz 500zl albosprawa w sadzie grodzkim

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze kazde moto ma na cylindrze wytloczona pojemnosc ( na dole malymi literkami) - spotkalem sie z tym w kilku japonskich endurakach.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...