Skocz do zawartości

wymiana oleju w hondzie cx 500E


fulmen666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko jedno- np. półsyntetyczny Motul 5100 TBN określającą ilość substancji myjących ma taką samą jak syntetyczny Motul 300V bo pewnie zaraz kilku napisze jak to do starej maszyny tylko mineralny(a one też mają niewiele mniejszą liczbe TBN albo taką samą),dlatego zalej tym czym chcesz choć wiadomo że syntetyki są najlepsze :( CX jest chyba chłodzony powietrzem to zalej 15W50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jedno- np. półsyntetyczny Motul 5100 TBN określającą ilość substancji myjących ma taką samą jak syntetyczny Motul 300V bo pewnie zaraz kilku napisze jak to do starej maszyny tylko mineralny(a one też mają niewiele mniejszą liczbe TBN albo taką samą),dlatego zalej tym czym chcesz choć wiadomo że syntetyki są najlepsze :( CX jest chyba chłodzony powietrzem to zalej 15W50.

oj Domel narazasz sie na "specjalistów" od smarowideł...hehe

ale moim skromnym zdaniem też nie ma róznicy czy full zcy semi zcy mineral bo nie o to chodzi z czego go robią tylko jak działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiasałem wszystko jedno w sensie że nie musi się bać tych lepszych olejów ale im lepszy zaleje tym lepiej dla silnika(choć może wielkich różnic eksploatacyjnych może nie odczuć) :(

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze CX chłodzony jest wodą. Oleje takie najbardziej popularne dzielą się na : mineralne 15W 40, półsyntetyki 10W40 i syntetyki 5W 40. Do takiego starego silnika najlepiej nalac minerał albo półsyntetyk. Olej syntetyczny będzie za rzadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harnas, idz sie poducz o tych olejach bo bzdury wypisujesz.

Nie ma w olejach czegos takiego jak gesty / rzadki - jest lepkosc jaka olej utrzymuje w danej temperaturze.

A syntetyki utrzymuja ja najlepiej i najdluzej w porownaniu z cala reszta olejow, dlatego najlepiej ich uzywac - oczywiscie jezeli cena ci nie straszna.

W powyzszym przypadku wszystko jedno co sie zastosuje bo zaden z tych olejow nie bedzie zly, po prostu na syntetyku silnik bedzie mial latwiejsze zycie niz na dwu pozostalych.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze CX chłodzony jest wodą. Oleje takie najbardziej popularne dzielą się na : mineralne 15W 40, półsyntetyki 10W40 i syntetyki 5W 40. Do takiego starego silnika najlepiej nalac minerał albo półsyntetyk. Olej syntetyczny będzie za rzadki.

Faktycznie nie wiedziałem że jest cieczą...w takim razie zalałbym jakimś 10W40 a jak masz kase na syntetyk to syntetykiem :) A co do reszty posta-no zobacz a Motul i Shell to tacy oszuści że piszą że mają syntetyki 10W40 i 15W50,a Bel Ray to w ogóle bo mają półsyntetyka 20W50 :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie wiedziałem że jest cieczą...w takim razie zalałbym jakimś 10W40 a jak masz kase na syntetyk to syntetykiem :) A co do reszty posta-no zobacz a Motul i Shell to tacy oszuści że piszą że mają syntetyki 10W40 i 15W50,a Bel Ray to w ogóle bo mają półsyntetyka 20W50 :icon_razz:

A wyobraź sobie że mają takie oleje.

Do tego CX500 zalałbym właśnie BelRay 20W50.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraź sobie że mają takie oleje.

Do tego CX500 zalałbym właśnie BelRay 20W50.

 

posłuchałem jednak Piotra zalalem go 20W50 minerałnym bo to konstrukcja z lat 70-tych wtedy o syntetykach mało się słyszało. Kupiłem moto zalanym niewiem czym dlatego wymienam smarowanie. zawsze lepiej wiedzieć na czym się smaruje bzykacza.

Wydaje mi się, że nawet ciszej chodzi.

pozdrawiam wszystkich i dzięki za zainteresowanie moim postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...