Skocz do zawartości

olej do mieszanki 2t mozna zmienic????


kusiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kilka lat temu przelatałem kilka sezonów skuterkiem aprilia na miksolu niewiadomego pochodzenia którego ojciec dolewał do opału :P później przerzuciłem sie na mobil 2T półsyntetyk ale silnik już długo nie polatał...ja rozebrałem silnik to na denku tłoka nagar trzeba było skobać skrobaczką ;) w rowkach pierscieni też troche tego było. na płaszczu tłoka też było nagaru.. ale w skrzyni korbowej nie było..

Ale kumpel jak rozebrał komarka,a lał do paliwa co popadło:hipol,superol itp. to syf był dosłownie wszędzie..skrzynia korbowa była nawet zasyfiona i łozyska sie aż zatarły od tego syfu :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu przelatałem kilka sezonów skuterkiem aprilia na miksolu niewiadomego pochodzenia którego ojciec dolewał do opału :) później przerzuciłem sie na mobil 2T półsyntetyk ale silnik już długo nie polatał...ja rozebrałem silnik to na denku tłoka nagar trzeba było skobać skrobaczką :buttrock: w rowkach pierscieni też troche tego było. na płaszczu tłoka też było nagaru.. ale w skrzyni korbowej nie było..

Ale kumpel jak rozebrał komarka,a lał do paliwa co popadło:hipol,superol itp. to syf był dosłownie wszędzie..skrzynia korbowa była nawet zasyfiona i łozyska sie aż zatarły od tego syfu :)

Lał Hipol do mieszanki :buttrock: :buttrock: :buttrock:

Jakiś ekspert to musiał być. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adami ma Pan całkowitą rację. Mój tata jest troszke młodszy do Pana, ale jak słyszy że syntetyk wypłukuje silnik to mu sie na smiech z biera. Mowił mi zawsze że jak silnik jest już zużyty to mu nawet mineralny nie pomoże. A ktoś wspomniał o nagarach w samochodzie od oleju mineralnego. To jest bzdura :icon_biggrin: :biggrin: Możesz jeździc na syntetyku i wymieniać olej co 30 tys. o kanały beda tak zapakowane że po syntetyku zalejesz mineral i smarowanko straci. Na moje to przeczytajcie wszyscy posty Pana Adama M. i wszystko w nich jest zawarte. Po co wypisywac jakieś nowe teorie, któr mijaja się z prawdą. Do tego trzeba doświadczenia, które zapewne Pan Adam posiada.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adami ma Pan całkowitą rację. Mój tata jest troszke młodszy do Pana, ale jak słyszy że syntetyk wypłukuje silnik to mu sie na smiech z biera. Mowił mi zawsze że jak silnik jest już zużyty to mu nawet mineralny nie pomoże. A ktoś wspomniał o nagarach w samochodzie od oleju mineralnego. To jest bzdura :icon_evil: :bigrazz: Możesz jeździc na syntetyku i wymieniać olej co 30 tys. o kanały beda tak zapakowane że po syntetyku zalejesz mineral i smarowanko straci. Na moje to przeczytajcie wszyscy posty Pana Adama M. i wszystko w nich jest zawarte. Po co wypisywac jakieś nowe teorie, któr mijaja się z prawdą. Do tego trzeba doświadczenia, które zapewne Pan Adam posiada.

 

Pozdrawiam

urban

Że syntetyk wypłuka silnik to stary pogląd z PRL-u. Wtedy oleje były takie (chodzi o mineralne), że po prostu nie miały właściwości myjących. Potem jak na rynku zaczęły się pojawiać dobre oleje to ludzie je zalewali i rzadko, ale jednak w śladowej ilości przypadków kończyło się to zatarciem. Dziś to raczej niemożliwe, bo właściwości myjące minerala i syntetyka są podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siema, gościu powiem ci tak, jak chcesz zejść z motula to wejdź na castrola lub mobila i nie śłuchaj tych buraków żeby wlać lux czy mixol lub jakiegoś orlena <lol2> jak chcesz mieć sprzet który ci bedzie służył wlej castrola lub mobila motul to najwyższa półka sam na nim jeżdze, a jeśli teraz wlejesz iny olej niż motul to nic ise nie stanie chyba że jak wlejesz luxa lub moxola to ci silnik powie KONIEC :] pzdr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...